Results: 2018 Region 8 Championships
Toggle navigation
RunnerCard.com
JV Girls 3 Mile
Full Results
By Leg (Splits)
1st Mile
2nd Mile
3rd Mile
By Leg (Running Time)
at Mile 1
at Mile 2
Finishe
Overview
Individual Placement Graph
Team Placement Graph
JV Boys 3 Mile
Full Results
By Leg (Splits)
1st Mile
2nd Mile
3rd Mile
By Leg (Running Time)
at Mile 1
at Mile 2
Finish
Overview
Individual Placement Graph
Team Placement Graph
Varsity Girls 3 Mile
Full Results
By Leg (Splits)
1st Mile
2nd Mile
3rd Mile
By Leg (Running Time)
at Mile 1
at Mile 2
Finish
Overview
Individual Placement Graph
Team Placement Graph
Varsity Boys 3 Mile
Full Results
By Leg (Splits)
1st Mile
2nd Mile
3rd Mile
By Leg (Running Time)
at Mile 1
at Mile 2
Finish
Overview
Individual Placement Graph
Team Placement Graph
JV Boys 3 Mile:
Overall
3rd Mile
Place
Bib
Name
Year
Team
Time
Score
1012
Brigham Atkinson
Jr
Skyridge HS
65
Ethan Avery
So
Timpanogos HS
77
Luke Aydelotte
So
Timpanogos HS
66
Tre Baca
Jr
Timpanogos HS
1114
Colton Balagna
Fr
Springville HS
1013
Jacob Balls
So
Skyridge HS
1192
Anthony Bardsley
Sr
Maple Mountain HS
1014
Braden Barfuss
Sr
Skyridge HS
1015
Jarren Barfuss
So
Skyridge HS
1016
Joshua Barney
Jr
Skyridge HS
67
Taylor Bauer
Jr
Timpanogos HS
1017
Ryan Bell
Sr
Skyridge HS
14
Julian Bernal
So
Provo HS
1018
Tyler Besaw
Fr
Skyridge HS
131
Henry Bird
Fr
Wasatch HS
1019
Ian Black
Fr
Skyridge HS
1116
Zachary Bradshaw
So
Springville HS
68
Kyler Bramall
So
Timpanogos HS
132
Trevyn Brindley
Jr
Wasatch HS
1020
Derek Brock
So
Skyridge HS
1021
Isaac Brockbank
Fr
Skyridge HS
1117
Alma Burrows
Jr
Springville HS
1118
Peter Burrows
Fr
Springville HS
1193
William Burton
Sr
Maple Mountain HS
1194
Kimball Call
Jr
Maple Mountain HS
1119
Isaiah Carreno-Cox
Fr
Springville HS
69
Nate Chantry
Jr
Timpanogos HS
133
Andrew Chappell
Jr
Wasatch HS
134
Spencer Chappell
So
Wasatch HS
1120
Aaron Christensen
Jr
Springville HS
1121
Ansen Christensen
Fr
Springville HS
1122
Ayden Christensen
Sr
Springville HS
70
Christian Christensen
Jr
Timpanogos HS
71
McKay Christensen
So
Timpanogos HS
72
Michael Christensen
Sr
Timpanogos HS
1195
Shadrach Christiansen
Jr
Maple Mountain HS
73
Ethan Chudleigh
Jr
Timpanogos HS
15
Christian Cisneros
Fr
Provo HS
74
Will Cluff
So
Timpanogos HS
1023
Nathan Cook
Sr
Skyridge HS
1024
Tanner Cook
Fr
Skyridge HS
1123
McKay Dalley
So
Springville HS
135
McCall Davis
Sr
Wasatch HS
1197
Carden Decker
Fr
Maple Mountain HS
136
Jeremiah Dobesh
So
Wasatch HS
75
Spencer Dunn
So
Timpanogos HS
1025
Colby Eastmond
Sr
Skyridge HS
76
Weston Evelyn
Jr
Timpanogos HS
1124
Skyler Farrell
Jr
Springville HS
1125
McKay Farrerr
Jr
Springville HS
1126
Dyllan Fellows
Jr
Springville HS
1127
McKay Francom
So
Springville HS
1026
Thomas Fuller
Sr
Skyridge HS
1128
Parker Garcia
Fr
Springville HS
1129
Caleb Gardner
Sr
Springville HS
1130
Logan Garnica
Fr
Springville HS
1027
Dawson Garrett
Jr
Skyridge HS
1131
Jacob Gee
So
Springville HS
1028
Dylan Gibson
So
Skyridge HS
1029
Joshua Gillespie
Jr
Skyridge HS
1132
Spencer Goff
So
Springville HS
78
Hunter Golly
Sr
Timpanogos HS
137
Zack Goode
Fr
Wasatch HS
1030
Bryce Green
Fr
Skyridge HS
138
Carson Guymon
Fr
Wasatch HS
79
Ben Hall
Jr
Timpanogos HS
1133
Andrew Haneberg
So
Springville HS
80
Hayden Hanks
Jr
Timpanogos HS
1031
Kade Hansen
So
Skyridge HS
81
Thys Hansen
So
Timpanogos HS
139
Ethan Hardy
Sr
Wasatch HS
1032
Cole Harmon
So
Skyridge HS
82
Josh Haroldsen
So
Timpanogos HS
1033
Carter Harris
Fr
Skyridge HS
1034
Jacob Harris
Jr
Skyridge HS
1135
Joseph Harrison
Sr
Springville HS
140
Preston Hayes
Fr
Wasatch HS
83
Chad Hickey
Sr
Timpanogos HS
1136
Isaac Hodson
Sr
Springville HS
1137
Joseph Holman
Fr
Springville HS
1035
James Hornberger
Jr
Skyridge HS
142
Weston Howell
So
Wasatch HS
1036
Ethan Hull
Sr
Skyridge HS
1200
Holden Hunter
Sr
Maple Mountain HS
143
Ethan Huntsman
So
Wasatch HS
1037
Willard Hurst
So
Skyridge HS
144
Caeden Jarvis
So
Wasatch HS
145
Carter Jensen
Fr
Wasatch HS
1038
Koby Jensen
Sr
Skyridge HS
1139
Chase Johns
So
Springville HS
1039
Tyson Judd
Fr
Skyridge HS
1140
Erik Kallaker
Fr
Springville HS
1141
David Kieffer
Sr
Springville HS
146
Tyler Knudsen
Fr
Wasatch HS
1142
Justin Larson
So
Springville HS
147
Logan LeBarge
Fr
Wasatch HS
1919
Justin Lee
Sr
Maple Mountain HS
1924
Joshua Lewis
Jr
Maple Mountain HS
1041
Ryan Lindsey
Fr
Skyridge HS
148
Jake Lively
Sr
Wasatch HS
84
Nathan Longhurst
Jr
Timpanogos HS
1925
Tanner Maingot
Sr
Maple Mountain HS
1143
Wesley Mangum
So
Springville HS
18
David Martin
Fr
Provo HS
19
Nathan Martin
Jr
Provo HS
1926
Coy McBride
So
Maple Mountain HS
149
Eastin McCotter
Fr
Wasatch HS
1929
Hunter Meeks
So
Maple Mountain HS
1931
Spencer Meeks
So
Maple Mountain HS
1933
Tanner Meeks
So
Maple Mountain HS
1934
Brandon Meredith
Sr
Maple Mountain HS
1043
Ben Merrell
Sr
Skyridge HS
85
Britton Moffitt
Fr
Timpanogos HS
86
Tanner Monney
Sr
Timpanogos HS
1044
Dallin Moore
Fr
Skyridge HS
1045
Nick Morgan
Jr
Skyridge HS
1046
Logan Morrison
Jr
Skyridge HS
1047
Trenton Morrison
So
Skyridge HS
1048
Isaac Moss
Fr
Skyridge HS
150
Grant Nabaum
Fr
Wasatch HS
87
Yahir Narciso
So
Timpanogos HS
1144
Spencer Neel
Fr
Springville HS
1935
Jacob Nelson
So
Maple Mountain HS
1936
Jack Nemelka
Fr
Maple Mountain HS
1145
Isaac Nielsen
So
Springville HS
1049
Caden Olsen
So
Skyridge HS
1147
Ethan Owens
Jr
Springville HS
20
Michael Pahl
Fr
Provo HS
1941
Cade Parkinson
Jr
Maple Mountain HS
152
Hunter Patterson
So
Wasatch HS
88
Ryan Patterson
So
Timpanogos HS
153
Michael Pavicic
So
Wasatch HS
1149
Justin Poole
Sr
Springville HS
89
Athos Pradera
Sr
Timpanogos HS
1150
Ben Price
So
Springville HS
1050
Hunter Probst
Fr
Skyridge HS
21
Cody Puertas
Fr
Provo HS
22
Austin Reed
So
Provo HS
1051
Kyle Reeder
Sr
Skyridge HS
90
Dallin Rice
So
Timpanogos HS
154
McKay Ritchie
Fr
Wasatch HS
1963
Briggs Rober
So
Maple Mountain HS
1052
Bradin Rohde
Jr
Skyridge HS
1053
Ethan Rohde
Fr
Skyridge HS
1054
Spencer Rollins
Jr
Skyridge HS
155
Steven Rowe
Sr
Wasatch HS
156
Seth Saxton
Jr
Wasatch HS
1964
Andrew Sharp
So
Maple Mountain HS
91
Sam Shaw
Jr
Timpanogos HS
1055
Michael Shimp
Fr
Skyridge HS
1056
Bradley Smith
So
Skyridge HS
158
Ben Spencer
Jr
Wasatch HS
159
Christian Spencer
Fr
Wasatch HS
1152
Talmage Stevenson
So
Springville HS
1057
Connor Storrs
So
Skyridge HS
160
Luke Straddeck
Jr
Wasatch HS
1153
Grant Taylor
So
Springville HS
1154
Monte Taylor
Jr
Springville HS
92
Gabe Travassos
Fr
Timpanogos HS
1155
Marc Truscott
Sr
Springville HS
1966
Eldon Van Orman
Jr
Maple Mountain HS
1058
Seth Wallgren
Fr
Skyridge HS
161
Tad Webb
Sr
Wasatch HS
162
Caleb West
Jr
Wasatch HS
1156
Ethan White
So
Springville HS
163
Josh Williams
Jr
Wasatch HS
25
Kobe Williams
So
Provo HS
1968
Michael Wirthlin
So
Maple Mountain HS
1059
Dallyn Wright
Fr
Skyridge HS
164
Seth Wright
Fr
Wasatch HS
1060
Erol Yellowhair
Fr
Skyridge HS
94
Thomas Young
Sr
Timpanogos HS
Team Results
Place
Team
Places
Score