Results: 2018 Cow Country Stampede
Toggle navigation
RunnerCard.com
4 Mile Walk/Run
Overall
By Gender
Female
Male
By Division
Girl's 1-12
Girl's 13-19
Women's 20-29
Women's 30-39
Women's 40-49
Women's 50-59
Women's 60-69
Women's 70-79
Women's 80-89
Women's 90-99
Women's 100-109
Boy's 1-12
Boy's 13-19
Men's 20-29
Men's 30-39
Men's 40-49
Men's 50-59
Men's 60-69
Men's 70-79
Men's 80-89
Men's 90-99
Men's 100-109
4 Mile Walk/Run:
Overall
Full Results
Joel Chittenden
31:11.4
Caleb Baker
31:23.1
Jessika Kynett
32:44.9
Place
Bib
Name
City
Gender
Division
Time
1.
155
Joel Chittenden
1.
Male
1.
Boy's 1-12
31:11.4
2.
126
Caleb Baker
2.
Male
1.
Boy's 13-19
31:23.1
3.
102
Jessika Kynett
1.
Female
1.
Women's 30-39
32:44.9
4.
113
Dylan Laverell
3.
Male
2.
Boy's 13-19
35:53.6
5.
119
Ty Ferguson
4.
Male
3.
Boy's 13-19
38:33.6
6.
106
Ellisa Bowden
2.
Female
1.
Girl's 13-19
38:33.9
7.
149
Tristan ARNOLD
5.
Male
2.
Boy's 1-12
39:09.5
8.
134
Alison Staub
3.
Female
1.
Women's 40-49
39:15.6
9.
104
Harper Zigweid
4.
Female
1.
Girl's 1-12
40:38.3
10.
132
Owen Hart
6.
Male
1.
Men's 20-29
41:28.8
11.
150
Trevin Arnold
7.
Male
3.
Boy's 1-12
43:54.0
12.
135
Laurie Rennie
5.
Female
2.
Women's 40-49
45:50.7
13.
136
Darlene Young
6.
Female
2.
Women's 30-39
45:51.1
14.
112
Becky Laverell
7.
Female
3.
Women's 40-49
45:53.7
15.
128
Kay Hiner
8.
Female
4.
Women's 40-49
51:46.7
16.
141
Jenny Peters
9.
Female
5.
Women's 40-49
51:48.0
17.
140
Katie Rein
10.
Female
6.
Women's 40-49
51:48.5
18.
151
Reese ARNOLD
8.
Male
4.
Boy's 1-12
52:50.8
19.
105
Greyson Zigweid
9.
Male
5.
Boy's 1-12
1:00:51.0
20.
118
Cole Ferguson
10.
Male
6.
Boy's 1-12
1:02:45.9
21.
116
Dawson Laverell
11.
Male
4.
Boy's 13-19
1:05:09.2
22.
146
Emma Donald
Melville, MT
11.
Female
2.
Girl's 13-19
1:05:09.8
23.
147
Bella Donald
Melville, MT
12.
Female
3.
Girl's 13-19
1:05:11.3
24.
115
Abby Laverell
13.
Female
2.
Girl's 1-12
1:05:12.9
25.
130
Wistar Hart
14.
Female
1.
Women's 50-59
1:07:25.2
26.
153
Jennifer Chittenden
Big Timber, MT
15.
Female
2.
Women's 50-59
1:08:30.0
27.
154
Kent Chittenden
12.
Male
1.
Men's 50-59
1:08:30.4
28.
117
Marlena Ferguson
16.
Female
7.
Women's 40-49
1:10:04.6
29.
144
Chelcie Cargill
17.
Female
3.
Women's 30-39
1:10:04.8
30.
129
Laura Nelson
18.
Female
4.
Women's 30-39
1:10:05.3
31.
108
Angela Green
19.
Female
5.
Women's 30-39
1:10:08.1
32.
109
Eunice Kirkpatrick
20.
Female
1.
Women's 70-79
1:10:12.2
33.
137
Warren Gilpin
13.
Male
1.
Men's 70-79
1:10:17.3
34.
133
Jeremy Covert
14.
Male
1.
Men's 40-49
1:11:33.2
35.
131
Quinn Hart
15.
Male
2.
Men's 20-29
1:11:33.8
36.
152
Raylan Arnold
16.
Male
7.
Boy's 1-12
1:14:50.1
37.
148
Robertta DAWE
21.
Female
1.
Women's 60-69
1:14:57.0
103
Anna Bainter
Female
Women's 30-39
125
Bryan Baker
Male
Men's 40-49
127
Levi Baker
Male
Boy's 13-19
107
Lindy Bowden
Female
Girl's 13-19
139
Jennifer Evans
Female
Women's 30-39
143
Kimberly Fischer
Big Timber, MT
Female
Women's 50-59
138
Riza Gilpin
Female
Women's 60-69
101
Elsbeth Grosfield
Female
Women's 30-39
100
Nikolas Grosfield
Male
Men's 30-39
142
Debbie Hill
Big Timber, MT
Female
Women's 60-69
114
Frank Laverell
Male
Men's 50-59
123
James Locke
Male
Men's 30-39
120
Donna Mattson
Female
Women's 50-59
122
Sophie Mattson
Female
Girl's 1-12
121
Steve Mattson
Male
Men's 60-69
124
Pam Rein
Female
Women's 60-69
110
Sheila Stensaas
Female
Women's 50-59
111
Shenae Stensaas
Female
Women's 20-29
145
sandra Witwer
Female
Women's 50-59
Team Results
Place
Team
Places
Score