Results: 2018 BYU Autumn Classic
Toggle navigation
RunnerCard.com
Frosh/Soph Boys 5K
Full Results
By Leg (Splits)
1st K
2nd K
3rd K
4th K
5th K
By Leg (Running Time)
at 1st K
at 2K
at 3K
at 4K
Finish
Overview
Individual Placement Graph
Team Placement Graph
Frosh/Soph Girls 5K
Full Results
By Leg (Splits)
1st K
2nd K
3rd K
4th K
5th K
By Leg (Running Time)
at 1K
at 2K
at 3K
at 4K
Finish
Overview
Individual Placement Graph
Team Placement Graph
Varsity Boys 5K
Full Results
By Leg (Splits)
1st K
2nd K
3rd K
4th K
5th K
By Leg (Running Time)
at 1K
at 2K
at 3K
at 4K
Finish
Overview
Individual Placement Graph
Team Placement Graph
Women's 5K
Full Results
By Leg (Splits)
1st K
2nd K
3rd K
4th K
5th K
By Leg (Running Time)
at 1K
at 2K
at 3K
at 4K
Finish
Overview
Individual Placement Graph
Team Placement Graph
Varsity Girls 5K
Full Results
By Leg (Splits)
1st K
2nd K
3rd K
4th K
5th K
By Leg (Running Time)
at 1K
at 2K
at 3K
at 4K
Finish
Overview
Individual Placement Graph
Team Placement Graph
Men's 7K
Full Results
By Leg (Splits)
1st K
2nd K
3rd K
4th K
5th K
6th K
7th K
By Leg (Running Time)
at 1K
at 2K
at 3K
at 4K
Finish
at 6K
Finish
Overview
Individual Placement Graph
Team Placement Graph
JV Boys 5K
Full Results
By Leg (Splits)
1st K
2nd K
3rd K
4th K
5th K
By Leg (Running Time)
at 1K
at 2K
at 3K
at 4K
Finish
Overview
Individual Placement Graph
Team Placement Graph
JV Girls 5K
Full Results
By Leg (Splits)
1st K
2nd K
3rd K
4th K
5th K
By Leg (Running Time)
at 1K
at 2K
at 3K
at 4K
Finish
Overview
Individual Placement Graph
Team Placement Graph
Varsity Girls 5K:
Overall
2nd K
Place
Bib
Name
Year
Team
Time
Score
1625
Camilla Adams
So
Maple Mountain HS
1758
Alissa Allen
Jr
Skyridge HS
2178
Elena Allen
So
Stansbury HS
2179
Miranda Allen
Sr
Stansbury HS
515
Faith Amos
So
Hillcrest HS
1592
Adelaide Anderson
Sr
Uintah HS
972
Ellie Anderson
Sr
Brighton HS
657
Jessie Anderson
Jr
Grand County HS
336
Kaylee Anderson
Sr
Westlake HS
599
Rylee Andrus
Sr
Riverton HS
2180
Shelby Archer
Jr
Stansbury HS
1759
Hannah Bahr
Jr
Skyridge HS
441
Hazel Baird
Fr
American Fork HS
1907
Avery Baldwin
Sr
Springville HS
1858
Megan Ballard
So
West Jordan HS
1378
Emma Barnett
Jr
Olympus HS
337
Abby Barrus
Jr
Westlake HS
706
Heidi Barton
So
Evanston HS-WY
1470
Mya Bateman
So
East HS
2181
Eliza Beazer
So
Stansbury HS
301
Holly Bingham
So
Clearfield HS
1606
MacKenzie Bingham
Jr
Uintah HS
1626
Kennady Bird
Fr
Maple Mountain HS
1053
Kimberly Birt
Sr
Morgan HS
1859
Brynn Black
Jr
West Jordan HS
1908
Bethany Blakey
So
Springville HS
868
Madelyn Boulton
Sr
Timpview HS
1342
Allie Boyer
Sr
North Summit HS
2237
Karli Branch
Sr
Corner Canyon HS
1499
Marina Brawand
Sr
Bingham HS
560
Lily Brazil
Sr
Jackson HS-WY
1760
Libby Brooks
Sr
Skyridge HS
760
Ali Bybee
Sr
Lone Peak HS
302
Julie Carr
Jr
Clearfield HS
2002
Marcela Carver
Fr
Pleasant Grove HS
1715
Brynn Castillow
Sr
Madison HS-ID
427
Gentry Cefalo
Fr
Box Elder HS
2054
Sheilah Cheruiyot
Sr
Wasatch Academy
2182
Katelin Chipman
Jr
Stansbury HS
1379
Lane Chipman
So
Olympus HS
1471
Brinley Christensen
So
East HS
2238
Kallyn Chynoweth
Jr
Corner Canyon HS
1311
Charity Clark
Jr
Lehi HS
1665
Jacelin Clayton
Sr
Mountain View HS
2495
Kimball Clements
Sr
Spanish Fork HS
1593
Brooklyn Connelly
Fr
Uintah HS
1380
Maya Connolly
So
Olympus HS
1627
Kate Cooper
So
Maple Mountain HS
561
Andie Cornish
Sr
Jackson HS-WY
1101
MaKell Corry
So
Cedar HS
1176
Hanna Crockett
Jr
Rock Springs HS-WY
1343
Breeley Dallin
So
North Summit HS
1472
Mikyla Dance
Sr
East HS
562
Rosalie Daval
Sr
Jackson HS-WY
1102
Erica Davis
Jr
Cedar HS
1153
Brenna Davison
Jr
Rowland Hall
707
Lexi Demander
Sr
Evanston HS-WY
1716
Sydney Dustin
Sr
Madison HS-ID
1594
Rylie Dutson
Sr
Uintah HS
1054
Sophie Earley
Fr
Morgan HS
1055
Vivian Earley
Jr
Morgan HS
1312
Molli Eaton
Jr
Lehi HS
973
Sami Eberhardt
So
Brighton HS
338
Porshe Eismann
Jr
Westlake HS
442
Cassidy Elmont
Sr
American Fork HS
1500
Allison Ely
Sr
Bingham HS
1761
Jordan Evans
Jr
Skyridge HS
1666
Ashley Faragher
So
Mountain View HS
1909
Lydia Felix
So
Springville HS
1762
Trina Fix
So
Skyridge HS
2060
Linzy Flinders
Sr
North Sanpete HS
1381
Jane Fredrick
Jr
Olympus HS
708
Breila Fuller
Sr
Evanston HS-WY
1600
Hannah Gager-Evans
So
Uintah HS
1501
Victoria Galley
Sr
Bingham HS
761
Reagan Gardner
So
Lone Peak HS
600
Brooklynn Gee
Sr
Riverton HS
563
Kendyl Gersten
Jr
Jackson HS-WY
1103
Kailey Gilbert
So
Cedar HS
974
Bailee Gillies
Jr
Brighton HS
2496
Alexis Gladding
Fr
Spanish Fork HS
2497
McKenzie Gladding
Jr
Spanish Fork HS
1192
Kaylee Glover
So
Cyprus HS
1104
Amanda Goddard
Jr
Cedar HS
2003
Melanie Gomez
Sr
Pleasant Grove HS
428
Brynlie Goodliffe
So
Box Elder HS
2239
Maryn Granger
So
Corner Canyon HS
1313
Abigail Gray
Sr
Lehi HS
762
Madison Hafen
Sr
Lone Peak HS
1056
Elaina Halls
Jr
Morgan HS
1213
Alicia Halverson
Sr
Davis HS
2004
Makena Harbertson
Jr
Pleasant Grove HS
303
Mackay Hardy
Sr
Clearfield HS
429
Shanee Harris
Sr
Box Elder HS
1344
Natalie Haufe
So
North Summit HS
1214
Sydney Hedquist
So
Davis HS
2093
Sydney Herman
So
Park City HS
2005
Sariah Hernandez
So
Pleasant Grove HS
443
Hailey Hess
Sr
American Fork HS
444
Mackenzie Hess
Sr
American Fork HS
445
Madison Hess
Sr
American Fork HS
446
Brooklyn Hopkins
Jr
American Fork HS
1314
Aimee Hunt
So
Lehi HS
2143
Meghan Hunter
Sr
Provo HS
516
Angela Jeffery
So
Hillcrest HS
339
Abby Jensen
Sr
Westlake HS
340
Molly Jensen
Jr
Westlake HS
2006
Lacey Johnson
Sr
Pleasant Grove HS
2055
Purity Kattam
Jr
Wasatch Academy
2056
Ashley Lagat
Jr
Wasatch Academy
2240
Alexia Larsen
Jr
Corner Canyon HS
601
Ashlea Larson
Fr
Riverton HS
1595
Kelsey Lassiter
Jr
Uintah HS
602
Makayla Lawson
Jr
Riverton HS
341
Macie Lee
Sr
Westlake HS
1717
Janessa Lemon
Jr
Madison HS-ID
517
Emily Liddiard
Sr
Hillcrest HS
603
Saylor Lighten
Sr
Riverton HS
1667
Alysa Lindley
So
Mountain View HS
1668
Kelsi Lindley
Sr
Mountain View HS
1177
Shaunti Longfellow
Jr
Rock Springs HS-WY
1193
Jessica Lopez Lugo
Sr
Cyprus HS
869
Summer Lundberg
So
Timpview HS
1215
Ellie Lundgreen
Sr
Davis HS
1154
Grace Macintyre
Sr
Rowland Hall
1718
Witlee Manner
Jr
Madison HS-ID
1502
Rachel Margetts
Sr
Bingham HS
1315
Anna Martin
Jr
Lehi HS
763
Eliza Mason
Fr
Lone Peak HS
2007
Mya McKown
Sr
Pleasant Grove HS
1669
Helena Miyazawa
Sr
Mountain View HS
1628
Ashlyne Murray
Fr
Maple Mountain HS
447
Lily Nettesheim
Sr
American Fork HS
1194
Paige Nguyen
So
Cyprus HS
1719
Ashley Nielsen
Sr
Madison HS-ID
604
Taylor O'Farrell
Fr
Riverton HS
2241
Allison Oler
Fr
Corner Canyon HS
870
Jaroldeen Oveson
Fr
Timpview HS
518
Sophia Paradis
Jr
Hillcrest HS
1910
Ella Park
Sr
Springville HS
304
Hailee Pearson
So
Clearfield HS
564
Millie Peck
Sr
Jackson HS-WY
709
Quetzalli Penaloza
So
Evanston HS-WY
2094
Jillian Perry
So
Park City HS
1629
zanna Perry
Fr
Maple Mountain HS
1860
McKall Peters
So
West Jordan HS
1503
Emmalee Peterson
Sr
Bingham HS
1861
Gentry Pierce
Jr
West Jordan HS
764
Elizabeth Pike
Sr
Lone Peak HS
1057
Bella Porter
Sr
Morgan HS
430
Caitlin Post
Sr
Box Elder HS
1178
Erin Poyer
Jr
Rock Springs HS-WY
1216
Hope Preston
So
Davis HS
1179
Jenae Ramirez
Sr
Rock Springs HS-WY
1382
Abby Rasmussen
Sr
Olympus HS
2498
Bayleigh Redd
So
Spanish Fork HS
2242
Kali Richardson
Jr
Corner Canyon HS
1630
Kelcie Richmond
Sr
Maple Mountain HS
658
Kylah Ricks
So
Grand County HS
1180
Alex Riley
So
Rock Springs HS-WY
431
Shaelynn Riley
Fr
Box Elder HS
1862
Emily Roberts
Sr
West Jordan HS
2269
Hannah Roberts
So
Uintah HS
1217
Jennica Robinson
Sr
Davis HS
1105
Megan Robinson
Fr
Cedar HS
2183
McKenna Rogers
Sr
Stansbury HS
2008
Makaila Runnels
Sr
Pleasant Grove HS
975
Caroline Rupper
Fr
Brighton HS
1597
Jody Sagers
So
Uintah HS
2499
Alyx Scheetz
Jr
Spanish Fork HS
1218
Roselind Schraedel
Sr
Davis HS
1345
Kelly Schroeder
So
North Summit HS
342
Alivia Scoresby
So
Westlake HS
1763
Madisyn Scoville
Sr
Skyridge HS
976
Alyse Searle
Jr
Brighton HS
605
Madison Seegmiller
Jr
Riverton HS
1181
Syd Shannon
Sr
Rock Springs HS-WY
1058
Adalynn Sheffield
Jr
Morgan HS
1316
Cheyenne Shelley
So
Lehi HS
1182
Hanna Shuler
So
Rock Springs HS-WY
977
Paige Sieverts
Jr
Brighton HS
2243
Jaden Singleton
Jr
Corner Canyon HS
1911
Mariah Skinner
Sr
Springville HS
519
Amelia Slama-Catron
Sr
Hillcrest HS
1598
Rachel Slaugh
Jr
Uintah HS
765
Taylor Smart
Sr
Lone Peak HS
1346
Alicia Smith
Sr
North Summit HS
1670
Makenzi Smith
Jr
Mountain View HS
1504
Abby Sorensen
So
Bingham HS
1383
Megan Spence
Jr
Olympus HS
2184
Joelle Spilker
Jr
Stansbury HS
1863
Malina Srianan
Sr
West Jordan HS
2500
Sadie Starkey
Jr
Spanish Fork HS
1473
Gwendolyn Stewart
So
East HS
871
Shelby Stubbs
Sr
Timpview HS
978
Jocelyn Summers
So
Brighton HS
1912
Heidi Sumsion
So
Springville HS
872
Liza Sybrowsky
Sr
Timpview HS
1106
Harley Taylor
Sr
Cedar HS
565
Sienna Taylor
Jr
Jackson HS-WY
1913
AnnaBeth Templeman
So
Springville HS
1384
Kate Thomas
Jr
Olympus HS
661
Rachel Thompson
Jr
Grand County HS
1864
Kenzy Thomson
Fr
West Jordan HS
432
Jessica Tyler
So
Box Elder HS
520
Teanna Vigil
So
Hillcrest HS
1155
Ella Vitek
Jr
Rowland Hall
1505
Baylee Vogler
Sr
Bingham HS
1219
Abi Waddoups
Sr
Davis HS
1764
Emily Wallgren
Sr
Skyridge HS
521
Brynn Webster
So
Hillcrest HS
1107
Olivia Webster
Fr
Cedar HS
873
Eleanor Wilcox
Fr
Timpview HS
874
Elizabeth Wilcox
Sr
Timpview HS
710
Lilly Williams
So
Evanston HS-WY
766
Monet Winger
Jr
Lone Peak HS
1347
Sarah Winters
So
North Summit HS
1631
Riley Wolfgramm
So
Maple Mountain HS
1671
Christina Wood
Jr
Mountain View HS
711
Reghan Worley
Sr
Evanston HS-WY
305
Genesis Wunderlich
Sr
Clearfield HS
433
Sydnie Zundel
Jr
Box Elder HS
1348
Elizabeth Zwahlen
Jr
North Summit HS
Team Results
Place
Team
Places
Score