Licensed to Timpanogos High School      Hy-Tek's Meet Manager 5/9/2008 06:45 PM
              Region IV Championships 2008 - 5/7/2008 to 5/8/2008              
                           American Fork High School                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Morrin, Steve                Lone Peak HS         9:45.79    9:42.15    10  
  2 Felix, Ben                   American For         9:51.50    9:46.01     8  
  3 Bills, Mike                  Timpanogos H         9:53.09    9:55.25     6  
  4 Argyle, Evan                 Pleasant Gro        10:29.00   10:02.66     5  
  5 Lee, Robby                   American For        10:16.10   10:02.77     4  
  6 Crane, Shawn                 American For        10:18.67   10:06.78     3  
  7 Liddle, Matt                 Timpanogos H        10:18.41   10:08.21     2  
  8 Gleason, Darren              Pleasant Gro        10:30.00   10:09.48     1  
  9 Bradshaw, Ryan               American For        10:23.70   10:09.51  
 10 Sherrod, Vallan              Spanish Fork        10:14.00   10:16.59  
 11 Berlin, Jake                 Timpanogos H        10:32.89   10:24.23  
 12 Melville, Evan               American For        10:18.10   10:29.27  
 13 Gebert, Tyler                Spanish Fork        10:29.00   10:32.12  
 14 Gibson, James                Timpanogos H        10:55.83   10:43.06  
 15 Baker, Spencer               Timpanogos H        10:54.51   10:48.00  
 16 Vance, Spencer               Spanish Fork        10:28.00   10:54.01  
 17 Hodson, Jason                Timpanogos H        10:54.40   11:11.00  
 18 Lasky, Cameron               Lone Peak HS        10:53.67   11:20.00  
 19 Reynolds, Chris              Timpanogos H        11:29.14   11:22.00  
 20 Pulsipher, Brady             American For        11:12.00   11:40.00  
 21 Nicoll, Aj                   Lehi HS             11:45.00   11:44.00  
 22 Orton, Nelson                Spanish Fork        11:33.00   11:58.00  
 23 Miller, Derrick              Lone Peak HS        12:11.93   12:25.00  
 24 Johnson, Kyle                Spanish Fork        12:18.00   12:34.00  
 25 Wallace, Joshua              Lehi HS             12:00.00   12:45.00  
 26 Lewis, Breck                 Spanish Fork                   13:01.00  
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Kaplar, Angela               Lone Peak HS           14.61      14.96q  3 
  2 Walters, Leah                Spanish Fork           15.58      15.84q  1 
  3 Vanderhoef, Jessica          Lehi HS                16.81      16.82q  2 
  4 Eldredge, Haley              Pleasant Gro           17.08      16.99q  2 
  5 Porter, Erica                Pleasant Gro           17.31      17.13q  1 
  6 Hawkins, Terra               Timpanogos H           18.02      17.35q  2 
  7 Warren, Kristi               American For           17.49      17.40q  1 
  8 Denning, Mallory             Spanish Fork           17.44      17.96q  3 
  9 Huntsman, Jennifer           Spanish Fork           17.43      18.00q  3 
 10 Burr, Holly                  Timpanogos H           17.50      18.01q  2 
 11 Robertson, Autumn            Pleasant Gro           18.50      18.18q  1 
 12 Shumway, Jesssica            American For           19.73      18.57q  2 
 13 Hardman, Marlisa             American For           18.80      18.72   3 
 14 Cook, Lauresa                Pleasant Gro           19.10      18.83   3 
 15 Hoffman, Michelle            Pleasant Gro           19.18      18.98   1 
 16 Johnson, Kimberly            Lone Peak HS           20.42      20.22   2 
 
Event 2  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Kaplar, Angela               Lone Peak HS           14.96      14.69   2   10  
  2 Walters, Leah                Spanish Fork           15.84      15.43   2    8  
  3 Vanderhoef, Jessica          Lehi HS                16.82      16.85   2    6  
  4 Eldredge, Haley              Pleasant Gro           16.99      17.16   2    5  
  5 Denning, Mallory             Spanish Fork           17.96      17.22   1    4  
  6 Porter, Erica                Pleasant Gro           17.13      17.23   2    3  
  7 Warren, Kristi               American For           17.40      17.24   1    2  
  8 Burr, Holly                  Timpanogos H           18.01      17.62   1    1  
  9 Robertson, Autumn            Pleasant Gro           18.18      17.74   1 
 10 Hawkins, Terra               Timpanogos H           17.35      17.83   2 
 11 Huntsman, Jennifer           Spanish Fork           18.00      18.24   1 
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Prior, Caleb                 Spanish Fork           15.50      15.30q  3 
  2 Williams, Levi               Pleasant Gro           15.68      15.56q  2 
  3 Smith, Alan                  American For           16.13      15.63q  3 
  4 Asay, Egan                   Lehi HS                16.46      15.73q  2 
  5 Christensen, Benjamin        American For           15.55      15.77q  1 
  6 Randall, Josh                Lehi HS                15.85      16.04q  2 
  7 Roberts, Kevin               Spanish Fork           16.32      16.43q  3 
  8 Fitzgerald, Jeff             Timpanogos H           16.61      16.52q  2 
  9 Anderson, Jason              Spanish Fork           16.09      16.77q  1 
  9 Carter, Spencer              Lone Peak HS           16.67      16.77q  1 
 11 McGinn, Griffin              Timpanogos H           17.33      16.80q  3 
 12 Smith, Jared                 American For           18.29      17.83q  1 
 13 Russell, Nate                Spanish Fork           17.44      17.90   3 
 14 Gardner, Matt                Spanish Fork           16.45      18.07   1 
 15 Packer, Logan                Timpanogos H           20.33      18.81   2 
 16 Heaton, Kaden                American For           21.30      19.94   1 
 
Event 3  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Christensen, Benjamin        American For           15.77      15.32   2   10  
  2 Prior, Caleb                 Spanish Fork           15.30      15.49   2    8  
  3 Williams, Levi               Pleasant Gro           15.56      15.54   2    6  
  4 Asay, Egan                   Lehi HS                15.73      15.57   2    5  
  5 Smith, Alan                  American For           15.63      15.79   2    4  
  6 Randall, Josh                Lehi HS                16.04      15.89   2    3  
  7 Roberts, Kevin               Spanish Fork           16.43      15.91   1    2  
  8 Fitzgerald, Jeff             Timpanogos H           16.52      16.16   1    1  
  9 Carter, Spencer              Lone Peak HS           16.77      16.58   1 
 10 Anderson, Jason              Spanish Fork           16.77      16.61   1 
 11 McGinn, Griffin              Timpanogos H           16.80      16.63   1 
 12 Smith, Jared                 American For           17.83      19.10   1 
 
Event 4  Girls 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Natalie             Spanish Fork           12.00      12.33q  1 
  2 Oldroyd, Dana                Timpanogos H           12.83      12.87q  6 
  3 Stewart, Nachelle            Spanish Fork           12.50      12.97q  5 
  4 Mower, Megan                 Lone Peak HS           12.95      13.10q  2 
  5 Oliverson, Kati              Lone Peak HS           13.26      13.12q  6 
  6 Conlee, Brittany             Lone Peak HS           14.27      13.13q  2 
  7 Hales, Tosha                 Timpanogos H           12.98      13.17q  4 
  8 Money, McKenna               Spanish Fork           13.19      13.49q  4 
  9 Swain, Karissa               Lehi HS                14.24      13.57q  4 
 10 Stembridge, Hayley           Pleasant Gro           13.20      13.57q  2 
 11 Youd, Jennifer               Spanish Fork           12.90      13.61q  3 
 12 Burr, Cassie                 Timpanogos H           13.38      13.62q  1 
 13 Packham, Nikki               American For           14.28      13.98   3 
 14 Stevens, Rochelle            American For           14.17      14.07   2 
 15 Eldredge, Haley              Pleasant Gro                      14.07   6 
 16 Sulz, Susan                  Timpanogos H           13.90      14.12   1 
 17 Shuman, Whitney              Spanish Fork           14.08      14.13   3 
 18 Laycock, Morgan              American For           14.42      14.49   5 
 19 DeWolf, Ali                  Pleasant Gro           14.63      14.50   5 
 20 McVey, Natalie               Spanish Fork           14.62      14.70   1 
 21 Hoffman, Michelle            Pleasant Gro           14.90      15.11   6 
 22 Manscill, Kaitlyn            Timpanogos H           15.61      15.71   3 
 23 Kindlespire, Katherine       Pleasant Gro           16.00      15.82   4 
 24 Nilson, Alyssa               Timpanogos H           15.81      15.88   2 
 25 Guinn, Jordan                Pleasant Gro           16.60      16.52   2 
 26 Goss, Alicia                 Lehi HS                16.70      17.53   3 
 
Event 4  Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Stewart, Natalie             Spanish Fork           12.33      12.10   2   10  
  2 Stewart, Nachelle            Spanish Fork           12.97      12.55   2    8  
  3 Oldroyd, Dana                Timpanogos H           12.87      12.70   2    6  
  4 Mower, Megan                 Lone Peak HS           13.10      12.73   2    5  
  5 Conlee, Brittany             Lone Peak HS           13.13      12.80   2    4  
  6 Hales, Tosha                 Timpanogos H           13.17      12.96   1    3  
  7 Oliverson, Kati              Lone Peak HS           13.12      13.06   2    2  
  8 Money, McKenna               Spanish Fork           13.49      13.12   1    1  
  9 Stembridge, Hayley           Pleasant Gro           13.57      13.27   1 
 10 Youd, Jennifer               Spanish Fork           13.61      13.36   1 
 11 Burr, Cassie                 Timpanogos H           13.62      13.77   1 
 
Event 5  Boys 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Guerrero, Donovan            Pleasant Gro           11.29      11.30q  3 
  2 Christian, Cortland          Lone Peak HS           11.58      11.38q  1 
  3 Norris, Chris                Spanish Fork           11.23      11.43q  5 
  4 Doman, Daniel                Pleasant Gro           11.75      11.44q  6 
  5 Chappuis, Quade              Lone Peak HS           11.62      11.45q  7 
  6 Nickle, Justin               Timpanogos H           12.00      11.50q  4 
  7 Cook, Bryan                  Lone Peak HS           11.59     J11.50q  7 
  8 Allridge, Jared              Pleasant Gro                      11.59q  6 
  9 Fogt, Mike                   Lone Peak HS           11.64      11.60q  4 
 10 Poulsen, Brady               American For           12.07      11.63q  7 
 11 Smith, Alan                  American For           11.68      11.63q  1 
 11 Crossley, Austin             Lone Peak HS           11.58      11.63q  4 
 13 Fairbanks, Skyler            Timpanogos H           11.50      11.67   2 
 14 Compton, Alex                Pleasant Gro           11.74      11.70   5 
 15 Allphin, Chandler            Lone Peak HS           11.88      11.83   2 
 16 Asay, Egan                   Lehi HS                11.70      12.03   2 
 17 Livingston, Max              Spanish Fork           11.87      12.09   3 
 18 Stringham, Stuart            American For           12.21      12.15   2 
 19 Smith, Jordan                Lehi HS                12.24      12.25   5 
 20 Crandall, Justin             Spanish Fork           11.78      12.27   5 
 20 Ellingsen, Ryan              American For           12.62      12.27   1 
 22 Lewis, Breck                 Spanish Fork           11.93      12.40   1 
 23 Inoke, Pj                    Spanish Fork           12.21      12.50   3 
 24 Kennard, Koster              American For           12.51      12.52   2 
 25 Lew, Steven                  Lehi HS                12.80      12.70   7 
 26 Grenko, Nate                 Pleasant Gro           13.04      12.73   4 
 27 Hyde, Derrick                Timpanogos H           12.10      12.86   7 
 28 Rodriguez, Yesel             Spanish Fork           12.95      13.07   7 
 29 Peirce, Shay                 Lehi HS                13.14      13.12   1 
 
Event 5  Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Norris, Chris                Spanish Fork           11.43      11.01   2   10  
  2 Guerrero, Donovan            Pleasant Gro           11.30      11.16   2    8  
  3 Christian, Cortland          Lone Peak HS           11.38      11.20   2    6  
  4 Doman, Daniel                Pleasant Gro           11.44      11.21   2    5  
  5 Cook, Bryan                  Lone Peak HS           11.50      11.23   1    4  
  6 Chappuis, Quade              Lone Peak HS           11.45      11.25   2    3  
  7 Nickle, Justin               Timpanogos H           11.50      11.40   2    2  
  8 Fogt, Mike                   Lone Peak HS           11.60      11.41   1    1  
  9 Smith, Alan                  American For           11.63      11.50   1 
 10 Allridge, Jared              Pleasant Gro           11.59      11.51   1 
 11 Poulsen, Brady               American For           11.63      11.55   1 
 12 Crossley, Austin             Lone Peak HS           11.63      11.61   1 
 
Event 6  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cramer, Lacey                Lone Peak HS         5:08.90    5:08.84    10  
  2 West, Danielle               American For         5:17.50    5:10.75     8  
  3 Sly, Kirsten                 Spanish Fork         5:17.21    5:14.42     6  
  4 Hodson, Brooke               Timpanogos H         5:15.26    5:18.99     5  
  5 Mazeika, Julie               Pleasant Gro         5:25.81    5:25.32     4  
  6 Laws, Alexis                 American For         5:27.93    5:26.05     3  
  7 Bringhurst, Kimberly         Timpanogos H         5:24.62    5:27.05     2  
  8 Sorensen, Suzanna            Timpanogos H         5:29.15    5:31.49     1  
  9 Flanary, Sierra              Lone Peak HS         5:34.91    5:35.29  
 10 Stone, Cosette               Spanish Fork         5:38.00    5:40.53  
 11 Baird, Jessi                 Pleasant Gro         5:42.83    5:40.81  
 12 Hildebrant, Kacee            Lone Peak HS         5:45.02    5:41.76  
 13 Carson, Bethany              Spanish Fork         5:42.00    5:43.95  
 14 Martinez, Erminia            American For         5:44.38    5:52.33  
 15 Baugh, Shaylynn              American For         6:20.00    5:54.71  
 16 Harward, McCall              American For         5:51.08    5:55.02  
 17 Borland, Tabitha             Pleasant Gro         5:54.90    5:55.67  
 18 Barney, Chelsea              Lone Peak HS         6:02.82    5:59.38  
 19 Belliston, Mickenna          Spanish Fork         5:45.00    6:01.06  
 20 Fuller, JaNae                Timpanogos H         6:09.65    6:02.21  
 21 Loss, Karlee                 Spanish Fork         6:02.00    6:06.40  
 22 Hildebrant, Jasmyn           Lone Peak HS         6:10.48    6:11.19  
 23 Shelley, Ashley              Spanish Fork         5:58.00    6:14.66  
 24 Larsen, Kayli                Lehi HS              5:40.00    6:15.13  
 25 Baker, Karissa               Timpanogos H         6:11.36    6:32.33  
 26 Ahlstrom, Melinda            Lehi HS              6:20.00    6:53.27  
 27 Yingling, Faith              Lone Peak HS                    7:07.09  
 28 Mayfield, Kylie              Pleasant Gro         7:21.30    7:13.87  
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Natalie             Spanish Fork           53.39      59.06q  2 
  2 Stewart, Nachelle            Spanish Fork           55.10      59.08q  3 
  3 Groom, Hannah                Timpanogos H           58.53      59.79q  4 
  4 Ponis, Sonja                 Spanish Fork         1:00.08    1:01.51q  1 
  5 Vozarova, Suzie              Timpanogos H         1:00.45    1:02.56q  5 
  6 Toolsen, Tarren              Lone Peak HS         1:05.45    1:02.61q  2 
  7 Bringhurst, Kimberly         Timpanogos H         1:00.71    1:03.16q  5 
  8 Harmon, Jamie                Pleasant Gro         1:04.35    1:04.64q  3 
  9 George, Stephanie            Lone Peak HS         1:05.16    1:04.65q  2 
 10 Craft, Mekell                Pleasant Gro         1:03.59    1:05.06q  1 
 11 Lewis, Audrey                American For         1:04.28    1:05.16q  4 
 12 Siebach, Hannah              Lone Peak HS         1:07.96    1:08.66q  4 
 13 Gibson, Elizabeth            Timpanogos H         1:09.57    1:08.97   5 
 14 Armstrong, Brandi            Pleasant Gro         1:11.59    1:09.14   1 
 15 Baugh, Shaylynn              American For         1:06.00    1:09.96   3 
 16 Eldredge, Emily              Pleasant Gro         1:12.36    1:12.51   3 
 17 Orton, Kellie                Spanish Fork         1:11.00    1:13.55   5 
 18 Stone, Mindy                 Spanish Fork         1:14.00    1:14.07   2 
 19 Harris, Samantha             Pleasant Gro         1:13.70    1:16.78   2 
 20 Kindlespire, Katherine       Pleasant Gro                    1:20.16   1 
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Stewart, Natalie             Spanish Fork           59.06      57.73   2   10  
  2 Stewart, Nachelle            Spanish Fork           59.08      58.43   2    8  
  3 Groom, Hannah                Timpanogos H           59.79    1:00.18   2    6  
  4 Bringhurst, Kimberly         Timpanogos H         1:03.16    1:01.78   1    5  
  5 Ponis, Sonja                 Spanish Fork         1:01.51    1:02.68   2    4  
  6 Craft, Mekell                Pleasant Gro         1:05.06    1:04.25   1    3  
  7 Vozarova, Suzie              Timpanogos H         1:02.56    1:04.53   2    2  
  8 Harmon, Jamie                Pleasant Gro         1:04.64    1:04.55   1    1  
  9 Toolsen, Tarren              Lone Peak HS         1:02.61    1:05.39   2 
 10 Siebach, Hannah              Lone Peak HS         1:08.66    1:09.21   1 
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Anderson, Jason              Spanish Fork           50.55      51.12q  4 
  2 Aaron, Sean                  Timpanogos H           50.53      51.12q  2 
  3 Davies, Brandon              Timpanogos H           51.89      51.75q  1 
  4 Nickle, Justin               Timpanogos H           51.62      51.79q  6 
  5 Guerrero, Donovan            Pleasant Gro           50.32      51.94q  5 
  6 Howell, Bret                 Spanish Fork           51.54      52.12q  3 
  7 Poulter, Brandon             Spanish Fork           52.66      52.27q  6 
  8 Yardley, Preston             Lehi HS                51.60      52.67q  7 
  9 Crandall, Justin             Spanish Fork           53.33      53.33q  3 
 10 Porter, Nathan               Pleasant Gro                      53.51q  6 
 11 Terry, Andrew                Timpanogos H           54.03      53.58q  2 
 12 Bruer, Zach                  Lone Peak HS           53.44      54.15q  4 
 13 Nicholes, Alexander          Pleasant Gro           53.32      54.22   7 
 14 Johnson, Trent               Timpanogos H           56.70      55.54   1 
 15 Abney, Brad                  Lehi HS                56.12      55.81   7 
 16 Rojas, Ezequiel              Lehi HS                53.77      56.14   5 
 17 Strong, Brent                Spanish Fork           57.70      56.63   7 
 18 Weight, Kyle                 Spanish Fork           55.89      56.69   3 
 19 Thomas, Adam                 American For           57.00      58.06   1 
 20 Durdorow, Isaac              Timpanogos H           58.38      58.32   4 
 21 Angerhofer, Andrew           American For         1:00.30      59.10   7 
 22 Bawden, Thomas               Pleasant Gro                      59.59   1 
 23 Harrison, Aaron              American For           58.74      59.76   5 
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Aaron, Sean                  Timpanogos H           51.12      52.11   2   10  
  2 Anderson, Jason              Spanish Fork           51.12      52.73   2    8  
  3 Guerrero, Donovan            Pleasant Gro           51.94      52.75   2    6  
  4 Davies, Brandon              Timpanogos H           51.75      53.33   2    5  
  5 Poulter, Brandon             Spanish Fork           52.27      53.48   1    4  
  6 Nickle, Justin               Timpanogos H           51.79      53.70   2    3  
  7 Howell, Bret                 Spanish Fork           52.12      53.98   2    2  
  8 Crandall, Justin             Spanish Fork           53.33      55.07   1    1  
  9 Yardley, Preston             Lehi HS                52.67      55.13   1 
 10 Bruer, Zach                  Lone Peak HS           54.15      56.10   1 
 11 Terry, Andrew                Timpanogos H           53.58      56.30   1 
 12 Porter, Nathan               Pleasant Gro           53.51      57.25   1 
 
Event 9  Girls 300 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Freestone, Morgan            Timpanogos H           47.02      47.42q  3 
  2 Porter, Erica                Pleasant Gro           47.85      48.04q  3 
  3 Kaplar, Angela               Lone Peak HS           45.27      49.09q  2 
  4 Walters, Leah                Spanish Fork           47.01      49.38q  1 
  5 Burr, Holly                  Timpanogos H           49.32      50.13q  2 
  6 Robertson, Autumn            Pleasant Gro           50.72      50.44q  3 
  7 Hawkins, Terra               Timpanogos H           49.36      50.58q  1 
  8 Eldredge, Haley              Pleasant Gro           49.19      50.65q  2 
  9 Warren, Kristi               American For           51.15      51.21q  2 
 10 Huntsman, Jennifer           Spanish Fork           50.34      51.81q  3 
 11 Hardman, Marlisa             American For           52.89      52.30q  2 
 12 Vanderhoef, Jessica          Lehi HS                51.13      52.96q  1 
 13 Johnson, Kimberly            Lone Peak HS           53.70      53.03   1 
 14 Cook, Lauresa                Pleasant Gro           55.24      53.50   3 
 15 Shumway, Jesssica            American For           55.87      55.46   3 
 
Event 9  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Kaplar, Angela               Lone Peak HS           49.09      46.28   2   10  
  2 Freestone, Morgan            Timpanogos H           47.42      46.75   2    8  
  3 Walters, Leah                Spanish Fork           49.38      47.88   2    6  
  4 Porter, Erica                Pleasant Gro           48.04      48.18   2    5  
  5 Burr, Holly                  Timpanogos H           50.13      49.02   2    4  
  6 Robertson, Autumn            Pleasant Gro           50.44      50.47   2    3  
  7 Hawkins, Terra               Timpanogos H           50.58      50.81   1    2  
  8 Eldredge, Haley              Pleasant Gro           50.65      51.50   1    1  
  9 Warren, Kristi               American For           51.21      52.61   1 
 10 Hardman, Marlisa             American For           52.30      52.88   1 
 11 Vanderhoef, Jessica          Lehi HS                52.96      53.72   1 
 12 Huntsman, Jennifer           Spanish Fork           51.81      53.73   1 
 
Event 10  Boys 300 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Levi               Pleasant Gro           40.33      41.14q  3 
  2 Prior, Caleb                 Spanish Fork           41.67      42.18q  4 
  3 Smith, Alan                  American For           42.60      42.60q  1 
  4 Carter, Spencer              Lone Peak HS           43.20      42.60q  4 
  5 Christensen, Benjamin        American For           42.99      42.69q  2 
  6 Gardner, Matt                Spanish Fork           41.84      42.72q  2 
  7 Packer, Logan                Timpanogos H           43.35      43.70q  3 
  8 Fitzgerald, Jeff             Timpanogos H           44.07      43.72q  4 
  9 McGinn, Griffin              Timpanogos H           43.90      43.75q  3 
  9 Randall, Josh                Lehi HS                45.20      43.75q  1 
 11 Guerrero, Anthony            Pleasant Gro           42.64      44.23q  1 
 12 Roberts, Kevin               Spanish Fork           45.33      44.46q  2 
 13 Skillings, Colin             Lone Peak HS           46.63      44.97   3 
 14 Heath, Trevor                Pleasant Gro           45.66      45.53   4 
 15 Smith, Jared                 American For           46.90      47.03   3 
 16 Russell, Nate                Spanish Fork           45.11      47.46   2 
 17 Gibson, James                Timpanogos H           47.54      47.79   4 
 18 Inoke, Pj                    Spanish Fork           45.22      48.74   1 
 19 Strong, Christopher          American For           47.60      48.76   2 
 20 Kresge, Matt                 Timpanogos H           47.80      49.04   1 
 21 Rodriguez, Yesel             Spanish Fork           48.00      54.07   1 
 
Event 10  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Williams, Levi               Pleasant Gro           41.14      41.52   2   10  
  2 Prior, Caleb                 Spanish Fork           42.18      42.26   2    8  
  3 Gardner, Matt                Spanish Fork           42.72      42.64   2    6  
  4 Carter, Spencer              Lone Peak HS           42.60      42.69   2    5  
  5 Guerrero, Anthony            Pleasant Gro           44.23      42.91   1    4  
  6 Smith, Alan                  American For           42.60      43.21   2    3  
  7 Christensen, Benjamin        American For           42.69      43.22   2    2  
  8 Fitzgerald, Jeff             Timpanogos H           43.72      44.21   1    1  
  9 McGinn, Griffin              Timpanogos H           43.75      44.26   1 
 10 Packer, Logan                Timpanogos H           43.70      44.63   1 
 11 Roberts, Kevin               Spanish Fork           44.46      46.01   1 
 12 Randall, Josh                Lehi HS                43.75      49.98   1 
 
Event 11  Girls 1600 Sprint Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Spanish Fork HS  'A'                              4:24.79    4:21.82    10  
  2 Lehi HS  'A'                                      4:41.00    4:22.75     8  
  3 Timpanogos HS  'A'                                4:12.81    4:25.27     6  
  4 Pleasant Grove HS  'A'                            4:33.18    4:26.87     4  
  5 Lone Peak HS  'A'                                 4:30.11    4:28.33     2  
  6 American Fork HS  'A'                             4:22.12    4:44.41     1  
 
Event 12  Boys 1600 Sprint Medley
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Timpanogos HS  'A'                                3:37.50    3:38.09    10  
  2 Lone Peak HS  'A'                                 3:51.02    3:41.43     8  
  3 Spanish Fork HS  'A'                              3:40.32    3:46.30     6  
  4 Pleasant Grove HS Boys  'A'                       3:40.33    3:47.05     4  
  5 Lehi HS  'A'                                      3:57.10    3:47.45     2  
  6 American Fork HS  'A'                             3:52.91    3:48.77     1  
 
Event 13  Girls 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Stewart, Natalie             Spanish Fork           24.18      25.66q  6 
  2 Stewart, Nachelle            Spanish Fork           24.63      26.05q  4 
  3 Oliverson, Kati              Lone Peak HS           26.46      26.35q  1 
  4 Hales, Tosha                 Timpanogos H           26.51      26.36q  3 
  5 Oldroyd, Dana                Timpanogos H           26.76      26.63q  2 
  6 Freestone, Morgan            Timpanogos H           27.15      26.75q  1 
  7 Vozarova, Suzie              Timpanogos H           25.94      26.88q  5 
  8 Smith, Megan                 Lone Peak HS           27.16      27.15q  5 
  9 Groom, Hannah                Timpanogos H           27.13      27.19q  3 
 10 Money, McKenna               Spanish Fork           27.45      27.38q  4 
 11 Julian, Jo                   Spanish Fork           27.83      27.62q  4 
 12 Youd, Jennifer               Spanish Fork           27.61      27.63q  6 
 13 Blanc, Kourtney              Lehi HS                27.59      27.71   6 
 14 Mower, Megan                 Lone Peak HS           26.96      27.93   2 
 15 Stembridge, Hayley           Pleasant Gro           28.90      28.34   5 
 16 Swain, Karissa               Lehi HS                28.24      28.46   3 
 17 Jarema, Chloe                Lone Peak HS           28.80      29.43   3 
 18 Shuman, Whitney              Spanish Fork           30.24      29.52   1 
 19 Lewis, Audrey                American For           29.40      29.57   6 
 20 Burr, Cassie                 Timpanogos H           28.74      29.85   2 
 21 DeWolf, Ali                  Pleasant Gro           30.20      30.60   5 
 22 Cook, Lauresa                Pleasant Gro           30.48      30.98   3 
 23 Sulz, Susan                  Timpanogos H           28.71      31.25   2 
 24 Armstrong, Brandi            Pleasant Gro           33.30      31.42   3 
 25 Eldredge, Emily              Pleasant Gro           32.57      32.23   2 
 26 Harris, Samantha             Pleasant Gro           31.80      32.62   2 
 27 Hoffman, Michelle            Pleasant Gro                      32.69   1 
 
Event 13  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Stewart, Natalie             Spanish Fork           25.66      25.03   2   10  
  2 Stewart, Nachelle            Spanish Fork           26.05      25.52   2    8  
  3 Vozarova, Suzie              Timpanogos H           26.88      26.19   1    6  
  4 Oliverson, Kati              Lone Peak HS           26.35      26.35   2    5  
  5 Oldroyd, Dana                Timpanogos H           26.63      26.40   2    4  
  6 Hales, Tosha                 Timpanogos H           26.36      26.50   2    3  
  7 Freestone, Morgan            Timpanogos H           26.75      26.78   2    2  
  8 Groom, Hannah                Timpanogos H           27.19      26.86   1    1  
  9 Smith, Megan                 Lone Peak HS           27.15      26.91   1 
 10 Youd, Jennifer               Spanish Fork           27.63      27.06   1 
 11 Julian, Jo                   Spanish Fork           27.62      27.26   1 
 12 Money, McKenna               Spanish Fork           27.38      27.28   1 
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Guerrero, Donovan            Pleasant Gro           22.47      22.78q  2 
  2 Norris, Chris                Spanish Fork           22.43      22.78q  1 
  3 Nickle, Justin               Timpanogos H           23.69      23.00q  2 
  4 Cook, Bryan                  Lone Peak HS           23.21      23.24q  6 
  5 Doman, Daniel                Pleasant Gro           24.12      23.47q  1 
  6 Crossley, Austin             Lone Peak HS           23.57      23.69q  6 
  7 Poulter, Brandon             Spanish Fork           22.91      23.69q  5 
  8 Byrdson, Jake                Lehi HS                23.64      23.96q  3 
  9 Allphin, Chandler            Lone Peak HS           24.05      24.00q  4 
 10 Matheson, Scott              Pleasant Gro           23.70      24.14q  1 
 11 Compton, Alex                Pleasant Gro                      24.15q  1 
 12 McVey, Steven                Spanish Fork           24.28      24.45q  3 
 13 Covey, Jacob                 Lone Peak HS           25.30      24.47   1 
 14 Yardley, Preston             Lehi HS                23.77      24.84   4 
 15 Inoke, Pj                    Spanish Fork           24.77      25.29   6 
 16 Angerhofer, Andrew           American For           25.55      25.36   3 
 17 Smith, Jordan                Lehi HS                25.94      25.39   6 
 18 Weight, Kyle                 Spanish Fork           25.09      25.41   5 
 19 Harrison, Aaron              American For           25.74      25.43   5 
 20 Ellingsen, Ryan              American For           24.84      25.44   6 
 21 Neilson, Alex                Lone Peak HS           25.32      26.25   2 
 22 Durdorow, Isaac              Timpanogos H                      26.30   4 
 23 Allred, Blake                Lehi HS                           26.37   2 
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Norris, Chris                Spanish Fork           22.78      22.44   2   10  
  2 Guerrero, Donovan            Pleasant Gro           22.78      22.59   2    8  
  3 Cook, Bryan                  Lone Peak HS           23.24      22.78   2    6  
  4 Poulter, Brandon             Spanish Fork           23.69      23.06   1    5  
  5 Nickle, Justin               Timpanogos H           23.00      23.11   2    4  
  6 Crossley, Austin             Lone Peak HS           23.69      23.36   2    3  
  7 Doman, Daniel                Pleasant Gro           23.47      23.61   2    2  
  8 Matheson, Scott              Pleasant Gro           24.14      23.71   1    1  
  9 Byrdson, Jake                Lehi HS                23.96      23.77   1 
 10 Allphin, Chandler            Lone Peak HS           24.00      24.44   1 
 
Event 15  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Morrin, Steve                Lone Peak HS         4:33.31    4:39.20    10  
  2 Argyle, Evan                 Pleasant Gro         4:38.99    4:42.39     8  
  3 Felix, Ben                   American For         4:26.73    4:42.47     6  
  4 Gleason, Darren              Pleasant Gro         4:39.20    4:45.52     5  
  5 Berlin, Jake                 Timpanogos H         4:43.04    4:45.81     4  
  6 Bills, Mike                  Timpanogos H         4:40.41    4:45.89     3  
  7 Melville, Evan               American For         4:44.42    4:48.26     2  
  8 Johnson, Dustin              Spanish Fork         4:50.00    4:51.57     1  
  9 Crane, Shawn                 American For         4:40.68    4:52.20  
 10 Gebert, Tyler                Spanish Fork         4:52.00    4:53.82  
 11 Lee, Robby                   American For         4:45.10    4:54.13  
 12 Liddle, Matt                 Timpanogos H         4:52.66    4:55.29  
 13 Baker, Spencer               Timpanogos H         4:46.22    4:55.60  
 14 Vance, Spencer               Spanish Fork         4:42.12    4:56.40  
 15 Gurr, Hyrum                  Pleasant Gro         4:58.00    5:02.85  
 16 Bradshaw, Ryan               American For         4:55.20    5:04.22  
 17 Gunther, Kimball             American For         5:24.40    5:05.08  
 18 Pulsipher, Brady             American For         5:10.89    5:07.95  
 19 Hodson, Jason                Timpanogos H         4:57.74    5:09.62  
 20 Connor, Seth                 Lone Peak HS         5:00.70    5:13.02  
 21 Berrett, Blane               Lone Peak HS         5:08.60    5:18.28  
 22 Neering, Corey               Lehi HS              5:25.00    5:20.40  
 23 Nicoll, Aj                   Lehi HS              5:15.00    5:21.63  
 24 Terry, Andrew                Timpanogos H         4:41.00    5:21.94  
 25 Orton, Nelson                Spanish Fork         5:28.00    5:29.84  
 26 Miller, Derrick              Lone Peak HS         5:29.31    5:32.12  
 27 Johnson, Kyle                Spanish Fork         5:41.00    5:33.62  
 28 Adams, Nathan                Spanish Fork                    5:48.34  
 29 Jensen, Skyler               Lone Peak HS         5:45.59    5:57.14  
 
Event 16  Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Spanish Fork HS  'A'                                49.51      50.79    10  
  2 Lone Peak HS  'A'                                   50.37      51.11     8  
  3 Timpanogos HS  'A'                                  50.20      51.51     6  
  4 Pleasant Grove HS  'A'                              52.77      54.08     4  
  5 Lehi HS  'A'                                        54.14      55.18     2  
 
Event 17  Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Timpanogos HS  'A'                                  42.59      43.57    10  
  2 Lone Peak HS  'A'                                   43.27      44.24     8  
  3 Pleasant Grove HS Boys  'A'                                    45.56     6  
  4 American Fork HS  'A'                               54.30      46.16     4  
 -- Spanish Fork HS  'A'                                44.45         DQ  
 
Event 18  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cramer, Lacey                Lone Peak HS         2:14.00    2:15.41    10  
  2 West, Danielle               American For         2:20.00    2:18.54     8  
  3 Smith, Jamie                 Lehi HS              2:24.00    2:21.49     6  
  4 Groom, Hannah                Timpanogos H         2:25.50    2:27.45     5  
  5 Bringhurst, Kimberly         Timpanogos H         2:20.00    2:27.86     4  
  6 Ponis, Sonja                 Spanish Fork         2:22.34    2:29.88     3  
  7 Martinez, Erminia            American For         2:33.80    2:33.18     2  
  8 Sorensen, Suzanna            Timpanogos H         2:40.00    2:33.53     1  
  9 George, Stephanie            Lone Peak HS         2:29.56    2:33.64  
 10 Harward, McCall              American For         2:37.40    2:38.13  
 11 Gibson, Elizabeth            Timpanogos H         2:36.81    2:38.53  
 12 Baugh, Shaylynn              American For         2:45.00    2:38.85  
 13 Belliston, Mickenna          Spanish Fork         2:42.00    2:39.30  
 14 Stone, Cosette               Spanish Fork         2:38.00    2:40.06  
 15 Carson, Bethany              Spanish Fork         2:38.00    2:41.27  
 16 Siebach, Hannah              Lone Peak HS         2:36.10    2:41.69  
 17 Bracken, Kaetlin             Spanish Fork         2:41.00    2:42.10  
 18 Lowe, Jennifer               Spanish Fork         2:45.00    2:45.54  
 19 Lux, Lakyn                   American For         3:10.44    2:59.51  
 20 Yingling, Faith              Lone Peak HS                    3:00.14  
 21 Mayfield, Kylie              Pleasant Gro         3:31.93    3:19.33  
 
Event 19  Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davies, Brandon              Timpanogos H         2:02.27    2:01.61    10  
  2 Aaron, Sean                  Timpanogos H         2:00.60    2:02.60     8  
  3 Pinder, Tucker               Spanish Fork         2:01.34    2:03.48     6  
  4 Smith, Dane                  Timpanogos H         2:02.90    2:03.81     5  
  5 Nester, David                Spanish Fork         2:00.23    2:05.12     4  
  6 Johnson, Dustin              Spanish Fork         2:03.11    2:06.67     3  
  7 Argyle, Evan                 Pleasant Gro         2:06.50    2:06.78     2  
  8 Felix, Ben                   American For         2:02.74    2:07.90     1  
  9 Crandall, Justin             Spanish Fork         2:09.00    2:07.96  
 10 Terry, Andrew                Timpanogos H         2:03.70    2:10.29  
 11 Christensen, Scott           Lone Peak HS         2:17.21    2:10.52  
 12 Bruer, Zach                  Lone Peak HS         2:13.09    2:11.62  
 13 Henley, Daniel               Lone Peak HS         2:08.27    2:11.69  
 14 Stewart, Josh                American For         2:18.40    2:14.25  
 15 Lee, Robby                   American For         2:06.73    2:15.45  
 16 Baker, Spencer               Timpanogos H         2:10.13    2:16.50  
 17 Henrie, Colten               Timpanogos H         2:15.00    2:16.85  
 18 Gurr, Hyrum                  Pleasant Gro         2:17.00    2:17.27  
 19 Melville, Evan               American For         2:11.00    2:17.85  
 20 Johnson, Kyle                Spanish Fork         2:18.00    2:19.90  
 21 Nicoll, Aj                   Lehi HS              2:16.00    2:23.42  
 22 Berrett, Blane               Lone Peak HS         2:19.15    2:24.34  
 23 Ballard, Thomas              American For         2:38.06    2:24.47  
 24 Miller, Derrick              Lone Peak HS                    2:28.14  
 25 Derfler, Adam                American For         2:37.50    2:29.80  
 26 Stone, Dallin                Lone Peak HS         2:37.37    2:30.10  
 27 Bawden, Thomas               Pleasant Gro                    2:31.85  
 28 Orton, Nelson                Spanish Fork                    2:32.85  
 
Event 20  Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hodson, Brooke               Timpanogos H        11:31.84   11:32.32    10  
  2 Sly, Kirsten                 Spanish Fork        11:17.00   11:38.49     8  
  3 Mazeika, Julie               Pleasant Gro        11:54.62   11:43.40     6  
  4 Laws, Alexis                 American For        11:44.50   11:56.77     5  
  5 Hildebrant, Kacee            Lone Peak HS        12:30.48   12:21.43     4  
  6 Baird, Jessi                 Pleasant Gro        12:46.65   12:47.00     3  
  7 Sorensen, Suzanna            Timpanogos H        12:54.94   12:57.45     2  
  8 Phelps, Ashley               Spanish Fork        13:04.00   13:03.68     1  
  9 Borland, Tabitha             Pleasant Gro        12:56.76   13:06.75  
 10 Fuller, JaNae                Timpanogos H        13:04.32   13:19.62  
 11 Barney, Chelsea              Lone Peak HS        13:18.53   13:20.11  
 12 Hildebrant, Jasmyn           Lone Peak HS        13:18.37   13:21.81  
 13 Loss, Karlee                 Spanish Fork        13:30.00   13:33.68  
 14 Bentley, Grace               American For        13:16.10   13:39.09  
 15 Kovachikova, Julia           Spanish Fork        14:11.00   14:08.07  
 16 Baker, Karissa               Timpanogos H        13:50.03   14:20.02  
 17 Stone, Jessica               Spanish Fork        14:32.00   14:26.63  
 18 Raleigh, Sam                 Spanish Fork        14:30.00   15:06.54  
 
Event 21  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lone Peak HS  'A'                                 4:05.97    4:06.19    10  
  2 Spanish Fork HS  'A'                              3:58.00    4:06.69     8  
  3 Timpanogos HS  'A'                                4:00.43    4:13.33     6  
  4 Pleasant Grove HS  'A'                                       4:17.80     4  
  5 American Fork HS  'A'                             4:16.10    4:31.83     2  
 
Event 22  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Spanish Fork HS  'A'                              3:26.18    3:28.51    10  
  2 Timpanogos HS  'A'                                3:26.31    3:29.67     8  
  3 Pleasant Grove HS Boys  'A'                       3:28.81    3:33.57     6  
  4 Lone Peak HS  'A'                                 3:31.76    3:34.25     4  
  5 Lehi HS  'A'                                      3:45.40    3:48.33     2  
  6 American Fork HS  'A'                             3:49.23    3:52.15     1  
 
Event 23  Girls Javelin Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1 Roach, Kelli                 Spanish Fork          123-05     111-08q    34.03m 
  2 Wilding, Breanna             Spanish Fork          109-00      95-04q    29.05m 
  3 Sanborn, Natasha             Spanish Fork          105-00   89-10.50q    27.39m 
  4 Hutton, Becca                Timpanogos H           96-05      89-07q    27.30m 
  5 Oswald, Maquel               Lehi HS                79-10      83-01q    25.32m 
  6 Kelsey, Katie                Timpanogos H           74-10      80-04q    24.48m 
  7 Stirland, Mary               Spanish Fork           87-00      78-02q    23.82m 
  8 Johnson, Kimberly            Lone Peak HS           71-00      70-01q    21.36m 
  9 Jarema, Chloe                Lone Peak HS           70-00      68-09q    20.95m 
 10 Veatch, Danielle             Spanish Fork           75-00      67-00     20.42m 
 11 Swensen, Whitney             Spanish Fork           69-00      65-09     20.04m 
 12 Jones, Rebecca               Spanish Fork           66-00      63-10     19.45m 
 13 Savage, Rachel               Timpanogos H           73-03      58-05     17.80m 
 14 McFarland, Amanda            Timpanogos H           62-00      58-02     17.72m 
 15 Harris, Samantha             Pleasant Gro           60-02      56-04     17.17m 
 16 Cook, Lauresa                Pleasant Gro           69-10   56-03.50     17.15m 
 17 Kelsey, Tia                  American For           62-02   55-10.50     17.03m 
 
Event 23  Girls Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Roach, Kelli                 Spanish Fork          111-08     118-03     36.04m   10  
  2 Wilding, Breanna             Spanish Fork           95-04      95-04     29.05m    8  
  3 Sanborn, Natasha             Spanish Fork        89-10.50      90-11     27.71m    6  
  4 Hutton, Becca                Timpanogos H           89-07      90-05     27.55m    5  
  5 Oswald, Maquel               Lehi HS                83-01      83-01     25.32m    4  
  6 Kelsey, Katie                Timpanogos H           80-04      80-04     24.48m    3  
  7 Stirland, Mary               Spanish Fork           78-02      78-02     23.82m    2  
  8 Johnson, Kimberly            Lone Peak HS           70-01      74-06     22.70m    1  
  9 Jarema, Chloe                Lone Peak HS           68-09      68-09     20.95m 
 
Event 24  Boys High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Matheson, Scott              Pleasant Gro         6-06.00    6-04.00      1.93m   10  
  2 Allridge, Jared              Pleasant Gro         6-00.00    6-00.00      1.82m    8  
  3 Skillings, Colin             Lone Peak HS         6-00.00    5-10.00      1.77m    5.5
  3 Ritter, Geoff                Timpanogos H         6-02.00    5-10.00      1.77m    5.5
  5 Cook, Bryan                  Lone Peak HS         5-08.00   J5-10.00      1.77m    4  
  6 Brown, Alex                  Lone Peak HS         6-00.00   J5-10.00      1.77m    3  
  7 Roberts, Joel                American For         5-08.00    5-08.00      1.72m    1.5
  7 Cressman, Parker             Spanish Fork         6-02.00    5-08.00      1.72m    1.5
  8 Christensen, Benjamin        American For         5-08.00   J5-08.00      1.72m 
 10 Roberts, Kevin               Spanish Fork         6-00.00    5-06.00      1.67m 
 10 Russell, Nate                Spanish Fork         5-08.00    5-06.00      1.67m 
 10 Clinger, Chance              Pleasant Gro         5-06.00    5-06.00      1.67m 
 10 Jacobs, Cody                 Lone Peak HS         5-10.00    5-06.00      1.67m 
 14 Hutchingson, Curtis          Lone Peak HS         5-04.00    5-04.00      1.62m 
 14 Parker, Jared                Timpanogos H         5-06.00    5-04.00      1.62m 
 -- Durdorow, Isaac              Timpanogos H                         NH            
 
Event 25  Girls Discus Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1 Sanborn, Natasha             Spanish Fork          119-00  116-00.50q    35.36m 
  2 Hutton, Becca                Timpanogos H          105-11   98-03.50q    29.95m 
  3 Roberts, Melissa             American For           68-03      95-11q    29.23m 
  4 Iketau, Nola                 Spanish Fork          102-00   90-09.50q    27.67m 
  5 Jenkins, Stephanie           Lone Peak HS           75-02      82-04q    25.09m 
  6 Veatch, Danielle             Spanish Fork           76-00      76-11q    23.44m 
  7 Kelsey, Tia                  American For           71-00   76-01.50q    23.20m 
  8 Webber, Mattie               Lone Peak HS           66-04      75-02q    22.91m 
  9 McFarland, Amanda            Timpanogos H        67-04.50      74-07q    22.73m 
 10 Wilding, Breanna             Spanish Fork          100-00   72-03.75     22.04m 
 11 Judd, Kelsey                 American For           65-09      71-11     21.92m 
 12 Kelsey, Katie                Timpanogos H           80-09      67-10     20.67m 
 13 Savage, Rachel               Timpanogos H           66-02   65-05.50     19.95m 
 14 Thurgood, Tyree              Spanish Fork           88-00      63-03     19.27m 
 15 Hunter, Haylee               Lehi HS                71-00      59-09     18.21m 
 16 Hunter, Whitnee              Lehi HS                84-10      59-04     18.08m 
 17 Bates, Rachel                American For           54-04   45-05.50     13.85m 
 18 Morrison, Caitlyn            Spanish Fork           66-00      44-07     13.58m 
 
Event 25  Girls Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Sanborn, Natasha             Spanish Fork        16-00.50  116-00.50     35.36m   10  
  2 Hutton, Becca                Timpanogos H        98-03.50   98-03.50     29.95m    8  
  3 Roberts, Melissa             American For           95-11      95-11     29.23m    6  
  4 Iketau, Nola                 Spanish Fork        90-09.50   90-09.50     27.67m    5  
  5 Jenkins, Stephanie           Lone Peak HS           82-04      82-04     25.09m    4  
  6 Veatch, Danielle             Spanish Fork           76-11      76-11     23.44m    3  
  7 Kelsey, Tia                  American For        76-01.50   76-01.50     23.20m    2  
  8 Webber, Mattie               Lone Peak HS           75-02      75-02     22.91m    1  
  9 McFarland, Amanda            Timpanogos H           74-07      74-07     22.73m 
 
Event 26  Boys Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1 Litchford, Daniel            American For        48-08.00   46-11.00q    14.30m 
  2 Hill, Cody                   Timpanogos H        44-07.50   45-04.00q    13.81m 
  3 Galindo, Jj                  Lehi HS             44-00.00   43-03.00q    13.18m 
  4 Marler, David                American For        37-05.00   42-05.00q    12.92m 
  5 Thurgood, Tucker             Spanish Fork        42-06.00   41-09.00q    12.72m 
  6 Leue, Tim                    Timpanogos H        39-11.00   40-10.00q    12.44m 
  7 Anderson, Rhen               Timpanogos H          42.04m   40-09.00q    12.42m 
  8 Vaitohi, Tevita              Spanish Fork        41-00.00   39-11.00q    12.16m 
  8 Stringham, Stuart            American For        40-02.00   39-11.00q    12.16m 
 10 Stadel, Dylan                Lehi HS             37-10.00   39-04.00     11.98m 
 11 Fawsett, Spencer             Spanish Fork        40-01.00   39-03.00     11.96m 
 12 Burr, Mark                   Lone Peak HS        39-02.00   38-10.00     11.83m 
 13 Wylie, Doc                   Lehi HS             38-08.00   37-10.00     11.53m 
 14 Thompson, David              Lehi HS             39-00.00   37-00.00     11.27m 
 15 Chappuis, Quade              Lone Peak HS        37-01.00   36-02.00     11.02m 
 16 Spencer, Cj                  Timpanogos H        35-02.00   35-11.00     10.94m 
 17 Curtis, Shon                 Lone Peak HS        40-00.00   34-10.00     10.61m 
 18 Olsen, Robbie                Lone Peak HS        37-08.00   34-04.00     10.46m 
 19 Doman, Daniel                Pleasant Gro                   34-02.00     10.41m 
 20 Thomas, Adam                 American For        34-00.00   33-06.00     10.21m 
 21 Cressman, Troy               Spanish Fork        37-00.00   33-00.00     10.05m 
 22 Rangel, Marco                Lehi HS             26-00.00   32-04.00      9.85m 
 23 Anderson, Ben                Lone Peak HS        36-01.00   31-11.00      9.72m 
 
Event 26  Boys Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Litchford, Daniel            American For        46-11.00   47-07.00     14.50m   10  
  2 Hill, Cody                   Timpanogos H        45-04.00   45-05.00     13.84m    8  
  3 Galindo, Jj                  Lehi HS             43-03.00   44-00.00     13.41m    6  
  4 Anderson, Rhen               Timpanogos H        40-09.00   43-00.00     13.10m    5  
  5 Thurgood, Tucker             Spanish Fork        41-09.00   42-10.00     13.05m    4  
  6 Marler, David                American For        42-05.00   42-05.00     12.92m    3  
  7 Vaitohi, Tevita              Spanish Fork        39-11.00   41-02.00     12.54m    2  
  8 Leue, Tim                    Timpanogos H        40-10.00   40-10.00     12.44m    1  
  9 Stringham, Stuart            American For        39-11.00   39-09.00     12.11m 
 
Event 27  Girls Long Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1 Meinhart, Elizabeth          Spanish Fork        16-08.00   15-09.00q     4.80m 
  2 Blanc, Kourtney              Lehi HS             16-04.00   15-08.00q     4.77m 
  3 Julian, Jo                   Spanish Fork        16-02.00   15-07.50q     4.76m 
  4 Smith, Megan                 Lone Peak HS        16-10.00   15-06.75q     4.74m 
  5 Walters, Leah                Spanish Fork        16-06.00   14-10.75q     4.54m 
  6 Carpenter, Kyrie             Spanish Fork        13-10.00   14-10.50q     4.53m 
  7 Richan, Camille              Lone Peak HS        14-09.00   14-05.50q     4.40m 
  8 Freestone, Morgan            Timpanogos H        15-04.50   14-03.50q     4.35m 
  9 Hales, Tosha                 Timpanogos H        16-07.00   13-04.50q     4.07m 
 10 McVey, Natalie               Spanish Fork        13-06.00   13-04.00      4.06m 
 11 Thorley, Claire              Timpanogos H        13-11.50   13-00.00      3.96m 
 12 Holker, Jenny                Timpanogos H        12-03.00   12-03.75      3.75m 
 13 Eldredge, Emily              Pleasant Gro        13-03.00   12-02.50      3.72m 
 14 Manscill, Kaitlyn            Timpanogos H        11-10.50   12-01.00      3.68m 
 15 Hoffman, Michelle            Pleasant Gro        12-02.50   11-08.00      3.55m 
 16 Nilson, Alyssa               Timpanogos H        11-07.00   10-08.00      3.25m 
 17 Goss, Alicia                 Lehi HS             12-00.00    7-03.50      2.22m 
 
Event 27  Girls Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Meinhart, Elizabeth          Spanish Fork        15-09.00   16-08.75      5.09m   10  
  2 Blanc, Kourtney              Lehi HS             15-08.00   15-11.00      4.85m    8  
  3 Walters, Leah                Spanish Fork        14-10.75   15-09.50      4.81m    6  
  4 Julian, Jo                   Spanish Fork        15-07.50   15-07.75      4.76m    5  
  5 Smith, Megan                 Lone Peak HS        15-06.75   15-06.75      4.74m    4  
  6 Carpenter, Kyrie             Spanish Fork        14-10.50   14-10.50      4.53m    3  
  7 Richan, Camille              Lone Peak HS        14-05.50   14-10.00      4.52m    2  
  8 Freestone, Morgan            Timpanogos H        14-03.50   14-03.50      4.35m    1  
  9 Hales, Tosha                 Timpanogos H        13-04.50   13-11.00      4.24m 
 
Event 28  Boys Javelin Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1 Fawsett, Spencer             Spanish Fork          185-03     165-08q    50.49m 
  2 McMullin, Mitchell           Spanish Fork          162-04     150-06q    45.87m 
  3 Howell, Bret                 Spanish Fork          160-00     142-06q    43.43m 
  4 Weight, Kyle                 Spanish Fork          142-00     134-08q    41.04m 
  5 Jacobs, Cody                 Lone Peak HS          135-05     129-01q    39.34m 
  6 Marler, David                American For          149-00     126-05q    38.53m 
  7 Ricks, Brett                 Lone Peak HS          158-06     122-02q    37.23m 
  8 Wilding, Brandon             Spanish Fork          139-00     121-05q    37.00m 
  9 Nielsen, Sam                 Timpanogos H          122-05     110-07q    33.70m 
 10 Brown, Alex                  Lone Peak HS          115-05     108-06     33.07m 
 11 Crossley, Austin             Lone Peak HS                      97-05     29.69m 
 12 Rockwood, Lexin              Timpanogos H          100-02      96-08     29.46m 
 13 Kresge, Matt                 Timpanogos H        98-01.50      93-04     28.44m 
 14 Garces, Ruben                Pleasant Gro                      90-10     27.68m 
 15 Richards, Spencer            Lehi HS                90-11      88-02     26.87m 
 16 Forbes, Daniel               Lone Peak HS           90-03      85-03     25.98m 
 17 Shanklin, Phil               American For        90-07.50      85-00     25.90m 
 18 Rangel, Marco                Lehi HS                82-00      78-10     24.02m 
 19 Heath, Trevor                Pleasant Gro           81-08      72-05     22.07m 
 
Event 28  Boys Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Fawsett, Spencer             Spanish Fork          165-08     165-08     50.49m   10  
  2 McMullin, Mitchell           Spanish Fork          150-06     150-06     45.87m    8  
  3 Howell, Bret                 Spanish Fork          142-06     142-06     43.43m    6  
  4 Weight, Kyle                 Spanish Fork          134-08     134-08     41.04m    5  
  5 Jacobs, Cody                 Lone Peak HS          129-01     129-01     39.34m    4  
  6 Marler, David                American For          126-05     126-05     38.53m    3  
  7 Ricks, Brett                 Lone Peak HS          122-02     122-02     37.23m    2  
  8 Wilding, Brandon             Spanish Fork          121-05     121-05     37.00m    1  
  9 Nielsen, Sam                 Timpanogos H          110-07     110-07     33.70m 
 
Event 29  Girls High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Richan, Camille              Lone Peak HS         5-04.00    5-00.00      1.52m   10  
  2 Toolsen, Tarren              Lone Peak HS         5-02.00    4-10.00      1.47m    8  
  3 Denning, Mallory             Spanish Fork         5-02.00   J4-10.00      1.47m    6  
  4 Robertson, Autumn            Pleasant Gro         5-02.00    4-08.00      1.42m    5  
  5 Morton, Jentry               Pleasant Gro         4-06.00    4-06.00      1.37m    4  
  6 Packham, Nikki               American For         4-06.00    4-04.00      1.32m    3  
  7 Carpenter, Kyrie             Spanish Fork         4-04.00   J4-04.00      1.32m    1.5
  7 Huntsman, Jennifer           Spanish Fork         4-06.00   J4-04.00      1.32m    1.5
 -- Sulz, Susan                  Timpanogos H         4-10.00         NH            
 
Event 30  Boys Discus Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1 Litchford, Daniel            American For          133-08     132-00q    40.23m 
  2 Stadel, Dylan                Lehi HS               120-02     127-11q    38.98m 
  3 Olsen, Robbie                Lone Peak HS          107-04     114-10q    35.00m 
  4 Marler, David                American For        26-01.50     110-03q    33.60m 
  5 Besendorfer, Luke            Spanish Fork          122-08     109-08q    33.42m 
  6 Vaitohi, Tevita              Spanish Fork          125-06     109-01q    33.24m 
  7 Cressman, Troy               Spanish Fork          120-09     108-03q    32.99m 
  8 Leue, Tim                    Timpanogos H          111-08     106-09q    32.53m 
  9 Anderson, Rhen               Timpanogos H          100-02     105-02q    32.05m 
 10 Jensen, Matt                 Timpanogos H           99-10     102-08     31.29m 
 11 Wylie, Doc                   Lehi HS               101-02      99-02     30.22m 
 12 Wilding, Brandon             Spanish Fork          133-07      98-04     29.97m 
 13 Fawsett, Spencer             Spanish Fork          118-00      97-00     29.56m 
 13 Vaitohi, Siosifa             Spanish Fork          116-04      97-00     29.56m 
 15 Galindo, Jj                  Lehi HS               107-01      81-10     24.94m 
 16 Rockwood, Lexin              Timpanogos H           85-05      78-07     23.95m 
 17 Garces, Ruben                Pleasant Gro                      74-06     22.70m 
 18 Rangel, Marco                Lehi HS                68-00      69-05     21.15m 
 19 Richards, Spencer            Lehi HS                80-00      50-05     15.36m 
 
Event 30  Boys Discus Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Litchford, Daniel            American For          132-00     138-10     42.31m   10  
  2 Marler, David                American For          110-03     128-02     39.06m    8  
  3 Stadel, Dylan                Lehi HS               127-11     127-11     38.98m    6  
  4 Olsen, Robbie                Lone Peak HS          114-10     118-02     36.01m    5  
  5 Cressman, Troy               Spanish Fork          108-03     114-00     34.74m    4  
  6 Besendorfer, Luke            Spanish Fork          109-08     113-08     34.64m    3  
  7 Vaitohi, Tevita              Spanish Fork          109-01     109-01     33.24m    2  
  8 Leue, Tim                    Timpanogos H          106-09     107-00     32.61m    1  
  9 Anderson, Rhen               Timpanogos H          105-02     105-02     32.05m 
 
Event 31  Boys Long Jump
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1 Matheson, Scott              Pleasant Gro        21-08.00   20-09.00q     6.32m 
  2 Lyons, Taylor                Timpanogos H        20-08.00   20-06.00q     6.24m 
  3 Brown, Parker                Timpanogos H        21-02.25   20-05.00q     6.22m 
  4 Christian, Cortland          Lone Peak HS        21-00.00   19-10.50q     6.05m 
  5 Stringham, Stuart            American For        19-06.50   19-09.50q     6.03m 
  6 Poulsen, Brady               American For        19-04.00   19-09.00q     6.01m 
  7 Allridge, Jared              Pleasant Gro        19-11.00   19-06.50q     5.95m 
  8 Compton, Alex                Pleasant Gro        19-04.50   19-05.00q     5.91m 
  9 Jacobs, Cody                 Lone Peak HS        20-08.00   19-02.50q     5.85m 
 10 Skillings, Colin             Lone Peak HS        20-08.75   19-00.50      5.80m 
 11 Chappuis, Quade              Lone Peak HS                   19-00.00      5.79m 
 12 Payne, Kimball               Lone Peak HS        20-06.25   18-09.50      5.72m 
 13 Foster, Allen                Spanish Fork        17-00.00   18-04.50      5.60m 
 14 McGinn, Griffin              Timpanogos H        18-05.00   18-04.00      5.58m 
 15 Ritter, Geoff                Timpanogos H        18-08.00   18-03.00      5.56m 
 16 Packer, Logan                Timpanogos H        19-11.00   18-02.00      5.53m 
 17 Byrdson, Jake                Lehi HS             18-03.00   18-01.50      5.52m 
 18 Fairbanks, Skyler            Timpanogos H                   18-01.00      5.51m 
 19 Jimenez, Grant               Timpanogos H                   18-00.75      5.50m 
 20 Livingston, Max              Spanish Fork        18-07.00   18-00.00      5.48m 
 21 Smith, Jordan                Lehi HS             17-03.00   17-06.25      5.34m 
 22 Howell, Bret                 Spanish Fork        18-06.00   17-05.00      5.30m 
 23 Cressman, Parker             Spanish Fork        17-04.00   17-03.50      5.27m 
 24 Inoke, Pj                    Spanish Fork        17-06.00   16-11.00      5.15m 
 25 Van Dyke, Christian          Lone Peak HS        17-05.00   16-01.00      4.90m 
 26 Brown, Alex                  Lone Peak HS                   15-11.00      4.85m 
 27 Ellingsen, Ryan              American For        17-06.00   15-05.00      4.69m 
 28 Russell, Nate                Spanish Fork        17-06.00   15-04.00      4.67m 
 29 Rodriguez, Yesel             Spanish Fork        16-00.00   14-09.00      4.49m 
 
Event 31  Boys Long Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Brown, Parker                Timpanogos H        20-05.00   21-08.00      6.60m   10  
  2 Christian, Cortland          Lone Peak HS        19-10.50   21-01.00      6.42m    8  
  3 Lyons, Taylor                Timpanogos H        20-06.00   21-00.00      6.40m    6  
  4 Matheson, Scott              Pleasant Gro        20-09.00   20-09.00      6.32m    5  
  5 Poulsen, Brady               American For        19-09.00   20-07.00      6.27m    4  
  6 Allridge, Jared              Pleasant Gro        19-06.50   20-04.00      6.19m    3  
  7 Stringham, Stuart            American For        19-09.50   20-00.50      6.10m    2  
  8 Compton, Alex                Pleasant Gro        19-05.00   19-05.00      5.91m    1  
  9 Jacobs, Cody                 Lone Peak HS        19-02.50   19-02.50      5.85m 
 
Event 32  Girls Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims           
===================================================================================
Preliminaries
  1 Jenkins, Stephanie           Lone Peak HS        36-00.00   33-09.00q    10.28m 
  2 Hutton, Becca                Timpanogos H        33-08.50   33-02.00q    10.10m 
  3 Hunter, Whitnee              Lehi HS             30-00.00   31-08.00q     9.65m 
  4 Johnson, Kimberly            Lone Peak HS        29-04.00   31-05.00q     9.57m 
  5 Sanborn, Natasha             Spanish Fork        31-00.00   30-05.00q     9.27m 
  6 Packham, Nikki               American For        29-11.00   29-09.50q     9.08m 
  7 Kelsey, Katie                Timpanogos H        29-11.50   29-09.00q     9.06m 
  8 Iketau, Nola                 Spanish Fork        31-00.00   29-04.00q     8.94m 
  9 Roach, Kelli                 Spanish Fork        27-00.00   27-07.50q     8.42m 
 10 Thurgood, Tyree              Spanish Fork        28-00.00   27-02.00      8.28m 
 11 Hunter, Haylee               Lehi HS             26-02.00   26-00.00      7.92m 
 12 McFarland, Amanda            Timpanogos H        25-04.00   24-07.50      7.50m 
 13 Craft, Mekell                Pleasant Gro        22-10.00   22-07.00      6.88m 
 14 Eldredge, Emily              Pleasant Gro        20-10.00   22-02.00      6.75m 
 15 Guinn, Jordan                Pleasant Gro        20-01.00   18-00.00      5.48m 
 
Event 32  Girls Shot Put
==========================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals            Points
==========================================================================================
Finals
  1 Hutton, Becca                Timpanogos H        33-02.00   36-02.00     11.02m   10  
  2 Jenkins, Stephanie           Lone Peak HS        33-09.00   33-09.00     10.28m    8  
  3 Hunter, Whitnee              Lehi HS             31-08.00   32-01.00      9.77m    6  
  4 Sanborn, Natasha             Spanish Fork        30-05.00   32-00.00      9.75m    5  
  5 Johnson, Kimberly            Lone Peak HS        31-05.00   31-05.00      9.57m    4  
  6 Iketau, Nola                 Spanish Fork        29-04.00   31-01.00      9.47m    3  
  7 Packham, Nikki               American For        29-09.50   30-07.00      9.32m    2  
  8 Kelsey, Katie                Timpanogos H        29-09.00   29-09.00      9.06m    1  
  9 Roach, Kelli                 Spanish Fork        27-07.50   29-02.00      8.89m 
 
Event 33  Boys Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1 Ashton, Michael              Lone Peak HS        13-06.00   13-06.00      4.11m   10  
  2 Mussleman, William           Lone Peak HS        11-06.00   11-06.00      3.50m    8  
  3 Smith, Dane                  Timpanogos H        11-00.00   11-00.00      3.35m    6  
  4 Kresge, Matt                 Timpanogos H        10-06.00   10-06.00      3.20m    5  
  5 Packer, Logan                Timpanogos H        11-06.00   10-00.00      3.04m    4  
  6 Dawson, Ricky                Timpanogos H                  J10-00.00      3.04m    3  
  7 McGinn, Griffin              Timpanogos H         9-00.00    9-06.00      2.89m    2  
 -- Parker, Jared                Timpanogos H                         NH            
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Spanish Fork HS            208        2) Timpanogos HS             129   
    3) Lone Peak HS               122        4) Pleasant Grove HS          55   
    5) American Fork HS            44        6) Lehi HS                    40   
 
                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Timpanogos HS              148.50     2) Spanish Fork HS           140.50
    3) Lone Peak HS               117.50     4) Pleasant Grove HS Boys    114   
    5) American Fork HS            90.50     6) Lehi HS                    24