Licensed to Utah Valley University      HY-TEK's Meet Manager 5/8/2014 08:16 PM
                 Region 7 Championships - 5/7/2014 to 5/8/2014                 
                            Timpanogos High School                             
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2023 Clarno, Sarah          Orem HS                  12.81q +0.0  4 
  2  2031 Egbert, Hailey         Orem HS                  12.96q +0.0  1 
  3  2271 Warner, Kami           Timpanogos H             12.97q +0.0  5 
  3  2212 Christensen, Jamai     Timpanogos H             12.97q -0.8  6 
  5  1161 Smith, Nicole          Mountain Vie             13.04q +0.0  3 
  6  1959 Pinnock, Cassidy       Olympus HS               13.16q +0.0  1 
  7  2028 Dort, Sabrina          Orem HS                  13.19q  0.4  2 
  8  2079 Salione, Savanah       Orem HS                  13.37q +0.0  3 
  9    82 Workman, Iisha         Skyline HS               13.47  -0.8  6 
 10  1126 Harris, Louisena       Mountain Vie             13.53  +0.0  4 
 11  2414 Bruner, Bayley         Corner Canyo             13.56  -0.8  6 
 12    60 Mills, Sarah           Skyline HS               13.60  +0.0  5 
 13  1961 Rout, Nanyal           Olympus HS               13.77  +0.0  3 
 14  2222 Earl, Kristine         Timpanogos H             13.81  +0.0  3 
 15  1947 Loch, Alysia           Olympus HS               13.94  -0.8  6 
 16    40 Evans, Brittany        Skyline HS               14.11  +0.0  1 
 17  2178 Pyper, Natalie         Murray HS                14.15  +0.0  4 
 18    67 Quinn, Sarah           Skyline HS               14.21  +0.0  3 
 18  2188 Valdez, Katie          Murray HS                14.21  +0.0  1 
 20  2148 Erickson, Hannah       Murray HS                14.30  +0.0  4 
 21  2210 Boyer, Rebecca         Timpanogos H             14.31  +0.0  1 
 21  2184 Stauffer, Mady         Murray HS                14.31   0.4  2 
 23  2088 Vanburen, Mckenzie     Orem HS                  14.35  +0.0  5 
 24  2056 Latimer, Alisa         Orem HS                  14.39   0.4  2 
 25  2149 Estrada, Ruth          Murray HS                14.44  +0.0  3 
 26  2471 Payne, Jaydra          Corner Canyo             14.51   0.4  2 
 27  1108 Benson, Grace          Mountain Vie             14.59  +0.0  5 
 28  2462 Maxfield, Kylee        Corner Canyo             14.76   0.4  2 
 29  2430 Ellis, Summer          Corner Canyo             14.82  -0.8  6 
 30  2142 Blake, Kilea           Murray HS                14.93  +0.0  1 
 31  1971 Wilcox, Sophie         Olympus HS               15.06  +0.0  3 
 32  1131 Jackson, Katya         Mountain Vie             15.22  -0.8  6 
 33  1974 Hindmarsh, Sarah       Timpanogos H             15.39  -0.8  6 
 34  1147 Memmott, Tessa         Mountain Vie             15.47  +0.0  5 
 35  2477 Rhoads, Raquel         Corner Canyo             15.66  +0.0  5 
 36  2156 Gibbons, Makenzie      Murray HS                15.93  +0.0  1 
 37  1960 Price, Katie           Olympus HS               15.97  +0.0  4 
 38    62 Mughal, Safia          Skyline HS               15.98  +0.0  1 
 39    46 Harmon, Paige          Skyline HS               16.02  +0.0  4 
 40  1136 Kalu, Jezi             Mountain Vie             17.03   0.4  2 
 
Girls 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  2212 Christensen, Jamai     Timpanogos H             12.75  -0.5  10   
  2  2023 Clarno, Sarah          Orem HS                  12.80  -0.5   8   
  3  2271 Warner, Kami           Timpanogos H             12.87  -0.5   6   
  4  2031 Egbert, Hailey         Orem HS                  12.93  -0.5   5   
  5  1959 Pinnock, Cassidy       Olympus HS               12.98  -0.5   4   
  6  1161 Smith, Nicole          Mountain Vie             13.05  -0.5   3   
  7  2028 Dort, Sabrina          Orem HS                  13.20  -0.5   2   
  8  2079 Salione, Savanah       Orem HS                  13.30  -0.5   1   
 
Girls 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2212 Christensen, Jamai     Timpanogos H             26.57q -0.5  6 
  2  2271 Warner, Kami           Timpanogos H             26.62q -1.0  1 
  3  2031 Egbert, Hailey         Orem HS                  26.79q -1.0  1 
  4  1959 Pinnock, Cassidy       Olympus HS               26.80q -0.9  5 
  5  2023 Clarno, Sarah          Orem HS                  26.90q +0.0  3 
  6  1161 Smith, Nicole          Mountain Vie             27.11q +0.0  2 
  7  2028 Dort, Sabrina          Orem HS                  27.43q +0.0  2 
  8  2057 Lee, Abby              Orem HS                  27.72q -0.9  5 
  9  2167 Moore, Katy            Murray HS                27.83  +0.0  3 
 10  2238 Jacobson, Carlie       Timpanogos H             27.86  -0.1  4 
 11  2274 Willlardson, Eva       Timpanogos H             28.12  -0.9  5 
 12  2072 Rasmussen, Paige       Orem HS                  28.30  +0.0  2 
 13  1961 Rout, Nanyal           Olympus HS               28.42  -0.1  4 
 14  2027 Dees, Aubree           Orem HS                  28.47  +0.0  3 
 15  2241 Jensen, Sarah          Timpanogos H             28.56  -0.5  6 
 16  2494 Westerlind, Emily      Corner Canyo             28.67  -0.1  4 
 17    82 Workman, Iisha         Skyline HS               29.21  -0.5  6 
 18    67 Quinn, Sarah           Skyline HS               29.57  -0.1  4 
 19  2222 Earl, Kristine         Timpanogos H             30.04  -0.5  6 
 20  2184 Stauffer, Mady         Murray HS                30.14  -0.9  5 
 21  1115 Dale, Eliza            Mountain Vie             30.16  -0.9  5 
 22  2178 Pyper, Natalie         Murray HS                30.18  +0.0  2 
 23  1948 Maeser, Amanda         Olympus HS               30.63  +0.0  3 
 24  2188 Valdez, Katie          Murray HS                30.64  -1.0  1 
 25  2148 Erickson, Hannah       Murray HS                30.77  -0.9  5 
 26    60 Mills, Sarah           Skyline HS               31.02  +0.0  2 
 27  2232 Harmon, Jenna          Timpanogos H             31.15  -0.1  4 
 28  2142 Blake, Kilea           Murray HS                31.30  +0.0  2 
 29  1165 Suarez, Jennifer       Mountain Vie             31.98  -0.5  6 
 30    46 Harmon, Paige          Skyline HS               33.08  -0.5  6 
 31  1145 Martinez Cabrera,      Mountain Vie             33.13  -1.0  1 
 32  2156 Gibbons, Makenzie      Murray HS                33.86  -1.0  1 
 33  1109 Bradbury, Ali          Mountain Vie             34.56  -0.9  5 
 
Girls 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  2212 Christensen, Jamai     Timpanogos H             25.93  +0.0  10   
  2  1959 Pinnock, Cassidy       Olympus HS               26.21  +0.0   8   
  3  2031 Egbert, Hailey         Orem HS                  26.38  +0.0   6   
  4  2271 Warner, Kami           Timpanogos H             26.83  +0.0   5   
  5  1161 Smith, Nicole          Mountain Vie             27.08  +0.0   4   
  6  2057 Lee, Abby              Orem HS                  27.09  +0.0   3   
  7  2028 Dort, Sabrina          Orem HS                  27.19  +0.0   2   
  8  2023 Clarno, Sarah          Orem HS                  27.28  +0.0   1   
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  2057 Lee, Abby              Orem HS                1:01.36q  3 
  2  2213 Christensen, Karen     Timpanogos H           1:01.40q  1 
  3  2274 Willlardson, Eva       Timpanogos H           1:01.48q  1 
  4  1114 Codner, Kami           Mountain Vie           1:02.00q  2 
  5  1959 Pinnock, Cassidy       Olympus HS             1:02.44q  5 
  6  2212 Christensen, Jamai     Timpanogos H           1:03.82q  4 
  7  2238 Jacobson, Carlie       Timpanogos H           1:04.03q  5 
  8  2475 Price, Shelby          Corner Canyo           1:05.15q  1 
  9  2459 Lewis, Madison         Corner Canyo           1:05.30   4 
 10  1137 Kirkham, Kaleigh       Mountain Vie           1:05.41   3 
 11  2043 Houle, Skotie          Orem HS                1:05.63   4 
 12    82 Workman, Iisha         Skyline HS             1:06.08   5 
 13  2275 Winder, Savannah       Timpanogos H           1:06.40   2 
 14  2460 Madsen, Rachel         Corner Canyo           1:07.42   2 
 15  2185 Straley, Isabelle      Murray HS              1:07.90   1 
 16  2487 Sudweeks, Madi         Corner Canyo           1:08.11   5 
 17  2227 Freitas, Carli         Timpanogos H           1:08.37   2 
 18  2088 Vanburen, Mckenzie     Orem HS                1:08.45   2 
 19  2065 Mitchel, Kate          Orem HS                1:08.63   3 
 20  2080 Sandoval, Diana        Orem HS                1:09.17   1 
 21  1130 Herrera, Yasmin        Mountain Vie           1:09.32   4 
 22  2168 Moore, Rylee           Murray HS              1:09.79   3 
 23  1120 Gea, Fernanda          Mountain Vie           1:10.97   5 
 24  1127 Harward, Sydney        Mountain Vie           1:11.07   3 
 25  2471 Payne, Jaydra          Corner Canyo           1:11.67   4 
 26  2178 Pyper, Natalie         Murray HS              1:11.91   4 
 27  2412 Branch, Hannah         Corner Canyo           1:12.26   1 
 28  2035 Graham, Sarah          Orem HS                1:14.10   5 
 29  1145 Martinez Cabrera,      Mountain Vie           1:18.79   3 
 
Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1  1959 Pinnock, Cassidy       Olympus HS               58.59   10   
  2  2057 Lee, Abby              Orem HS                1:00.66    8   
  3  2274 Willlardson, Eva       Timpanogos H           1:01.38    6   
  4  1114 Codner, Kami           Mountain Vie           1:01.43    5   
  5  2238 Jacobson, Carlie       Timpanogos H           1:03.18    4   
  6  2475 Price, Shelby          Corner Canyo           1:04.61    3   
  7  2213 Christensen, Karen     Timpanogos H           1:06.20    2   
 
Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  1159 Ryan, Megan            Mountain Vie           2:18.11   10   
  2  2214 Christensen, Mary      Timpanogos H           2:20.08    8   
  3  1114 Codner, Kami           Mountain Vie           2:21.41    6   
  4  2172 Nickerson, Angie       Murray HS              2:21.81    5   
  5  2202 Andersen, Bre          Timpanogos H           2:22.83    4   
  6  2037 Greenwood, Candace     Orem HS                2:23.43    3   
  7  2208 Bocanegra, Rachel      Timpanogos H           2:24.16    2   
  8    61 Monson, Lauren         Skyline HS             2:24.48    1   
  9    80 Weiler, Caroline       Skyline HS             2:25.24  
 10    81 Winterton, Rosemar     Skyline HS             2:25.40  
 11  1923 Christensen, Clair     Olympus HS             2:26.01  
 12  1926 Crofts, Katherine      Olympus HS             2:26.23  
 13  2459 Lewis, Madison         Corner Canyo           2:26.83  
 14  2168 Moore, Rylee           Murray HS              2:28.29  
 15  2059 MacArthur, Alexis      Orem HS                2:29.32  
 16  1937 Howell, Natalie        Olympus HS             2:29.99  
 17  2078 Runyan, Ashley         Orem HS                2:31.54  
 18  2266 Smith, Shannon         Timpanogos H           2:33.41  
 19  2065 Mitchel, Kate          Orem HS                2:33.84  
 20  2203 Anderson, Erin         Timpanogos H           2:33.91  
 21  2275 Winder, Savannah       Timpanogos H           2:34.11  
 22  1137 Kirkham, Kaleigh       Mountain Vie           2:34.99  
 23  2043 Houle, Skotie          Orem HS                2:35.48  
 24  2146 Durrant, Sydney        Murray HS              2:35.51  
 25  2460 Madsen, Rachel         Corner Canyo           2:36.56  
 26  2227 Freitas, Carli         Timpanogos H           2:39.48  
 27  2487 Sudweeks, Madi         Corner Canyo           2:40.00  
 28  2045 Jacobs, Sydney         Orem HS                2:41.65  
 29    74 Sorensen, Ruth         Skyline HS             2:41.90  
 30    58 McNeal, Izzy           Skyline HS             2:45.47  
 31    26 Anstee, Jessica        Skyline HS             2:46.01  
 32    44 Garff, Katie           Skyline HS             2:46.07  
 33  1127 Harward, Sydney        Mountain Vie           2:47.91  
 34  2183 Singh, Darshan         Murray HS              2:50.06  
 35  2412 Branch, Hannah         Corner Canyo           2:57.22  
 36  1112 Carter, Joelle         Mountain Vie           2:57.78  
 37  2166 Maynes, Karli          Murray HS              2:58.00  
 38  2464 Mekkelson, Madi        Corner Canyo           2:58.95  
 39  2169 Morgan, Gina           Murray HS              2:59.89  
 40  1141 Lehr, Noelle           Mountain Vie           3:00.39  
 41  1935 Graff, Victoria        Olympus HS             3:01.19  
 42  1967 Stringham, Olivia      Olympus HS             3:02.50  
 43  2139 Beh, Iasia             Murray HS              3:02.91  
 44  1122 Glenn, Madeline        Mountain Vie           3:03.91  
 
Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  2214 Christensen, Mary      Timpanogos H           5:12.72   10   
  2  2208 Bocanegra, Rachel      Timpanogos H           5:16.12    8   
  3  2202 Andersen, Bre          Timpanogos H           5:16.79    6   
  4    80 Weiler, Caroline       Skyline HS             5:16.97    5   
  5  2172 Nickerson, Angie       Murray HS              5:17.09    4   
  6    61 Monson, Lauren         Skyline HS             5:17.42    3   
  7  1159 Ryan, Megan            Mountain Vie           5:18.92    2   
  8  1926 Crofts, Katherine      Olympus HS             5:21.99    1   
  9  1114 Codner, Kami           Mountain Vie           5:23.34  
 10  2037 Greenwood, Candace     Orem HS                5:24.11  
 11  1169 Turnbull, Amanda       Mountain Vie           5:24.15  
 12  2059 MacArthur, Alexis      Orem HS                5:25.53  
 13  2146 Durrant, Sydney        Murray HS              5:31.35  
 14    63 Mulvey, Jade           Skyline HS             5:32.33  
 15  2203 Anderson, Erin         Timpanogos H           5:34.89  
 16  2078 Runyan, Ashley         Orem HS                5:34.94  
 17  2014 Bonnett, Kelsie        Orem HS                5:38.59  
 18  2417 Chynoweth, Paityn      Corner Canyo           5:38.77  
 19  2266 Smith, Shannon         Timpanogos H           5:39.74  
 20  1968 Tanner, Nikki          Olympus HS             5:39.96  
 21  2484 Smiley, Jaci           Corner Canyo           5:41.41  
 22  2065 Mitchel, Kate          Orem HS                5:43.00  
 23    81 Winterton, Rosemar     Skyline HS             5:48.07  
 24    49 Jonart, Maci           Skyline HS             5:49.27  
 25  2411 Boam, Melissa          Corner Canyo           5:49.48  
 26  2168 Moore, Rylee           Murray HS              5:49.59  
 27  1143 Luque, Katherine       Mountain Vie           5:51.22  
 28  1133 Jorgenson, Malacie     Mountain Vie           5:53.72  
 29    26 Anstee, Jessica        Skyline HS             5:56.24  
 30    77 Timms, Izzy            Skyline HS             6:00.63  
 31  2485 Smith, Katie           Corner Canyo           6:00.81  
 32  2255 Navarrete-Lamas, J     Timpanogos H           6:01.76  
 33  2441 Hanks, Grace           Corner Canyo           6:03.33  
 34  1925 Condon, Annie          Olympus HS             6:11.41  
 35  2466 Morris, Miki           Corner Canyo           6:13.89  
 36  2183 Singh, Darshan         Murray HS              6:15.03  
 37  1120 Gea, Fernanda          Mountain Vie           6:17.60  
 38  1160 Salazar, Laura         Mountain Vie           6:18.71  
 39  2422 Densley, Maddie        Corner Canyo           6:29.07  
 40  2169 Morgan, Gina           Murray HS              6:33.34  
 41  2262 Shaw, Annie            Timpanogos H           7:06.18  
 42  1935 Graff, Victoria        Olympus HS             7:06.73  
 43  1967 Stringham, Olivia      Olympus HS             7:07.19  
 
Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1    80 Weiler, Caroline       Skyline HS            11:17.50   10   
  2  2214 Christensen, Mary      Timpanogos H          11:17.52    8   
  3  2208 Bocanegra, Rachel      Timpanogos H          11:18.84    6   
  4  2037 Greenwood, Candace     Orem HS               11:21.81    5   
  5    61 Monson, Lauren         Skyline HS            11:22.94    4   
  6  2059 MacArthur, Alexis      Orem HS               11:26.78    3   
  7  1169 Turnbull, Amanda       Mountain Vie          11:42.06    2   
  8  1937 Howell, Natalie        Olympus HS            11:42.14    1   
  9  2146 Durrant, Sydney        Murray HS             11:48.05  
 10    63 Mulvey, Jade           Skyline HS            11:52.32  
 11  2203 Anderson, Erin         Timpanogos H          11:56.12  
 12  2078 Runyan, Ashley         Orem HS               12:06.25  
 13  1968 Tanner, Nikki          Olympus HS            12:15.14  
 14  2411 Boam, Melissa          Corner Canyo          12:19.52  
 15  2484 Smiley, Jaci           Corner Canyo          12:21.68  
 16  2014 Bonnett, Kelsie        Orem HS               12:24.04  
 17  2266 Smith, Shannon         Timpanogos H          12:36.33  
 18  1133 Jorgenson, Malacie     Mountain Vie          12:41.34  
 19    26 Anstee, Jessica        Skyline HS            12:41.97  
 20    49 Jonart, Maci           Skyline HS            12:43.86  
 21  1143 Luque, Katherine       Mountain Vie          12:49.36  
 22  2441 Hanks, Grace           Corner Canyo          12:59.02  
 23  2485 Smith, Katie           Corner Canyo          13:02.24  
 24  1925 Condon, Annie          Olympus HS            13:08.70  
 25  2183 Singh, Darshan         Murray HS             13:24.28  
 26    44 Garff, Katie           Skyline HS            13:25.21  
 27  1123 Granados, Alyssa       Mountain Vie          13:36.26  
 28  2466 Morris, Miki           Corner Canyo          13:51.07  
 29  2169 Morgan, Gina           Murray HS             14:01.63  
 30  2221 Doxey, Lindsey         Timpanogos H          14:15.15  
 31  2422 Densley, Maddie        Corner Canyo          14:32.46  
 32  2276 Winters, Catherine     Timpanogos H          14:43.01  
 
Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2220 Dewitt, Abby           Timpanogos H             16.17q -0.5  2 
  2  2137 Arok, Adhieu           Murray HS                16.79q +0.0  3 
  3  2045 Jacobs, Sydney         Orem HS                  17.97q -0.5  2 
  4    27 Biederman, Chandle     Skyline HS               18.08q -1.6  1 
  5  2048 Jeffs, Brenna          Orem HS                  18.18q -1.5  4 
  6  2263 Shimanek, Lindsay      Timpanogos H             18.20q +0.0  3 
  7  2241 Jensen, Sarah          Timpanogos H             18.23q -1.5  4 
  8  2069 Plothow, Hannah        Orem HS                  18.24q +0.0  3 
  9  2042 Houle, Brylie          Orem HS                  18.61  -1.6  1 
 10  2158 Graves, Luci           Murray HS                18.68  -0.5  2 
 11  2053 Kirkby, Vanessa        Orem HS                  18.80  -1.6  1 
 12  2254 Morgan, Hanna          Timpanogos H             19.46  -1.5  4 
 13  2452 Johnson, Erica         Corner Canyo             19.88  -1.6  1 
 14  2489 Tanner-Woods, Mick     Corner Canyo             19.89  +0.0  3 
 15  2185 Straley, Isabelle      Murray HS                19.93  -1.5  4 
 16  2482 Skanchy, Rachel        Corner Canyo             20.05  -0.5  2 
 17  1139 Larson, Jordan         Mountain Vie             20.15  -0.5  2 
 18  2204 Anderson, Taylor       Timpanogos H             20.25  -1.6  1 
 19    57 Matthews, Sarah        Skyline HS               20.26  +0.0  3 
 20  2481 Simpson, Alison        Corner Canyo             20.27  -0.5  2 
 21  2494 Westerlind, Emily      Corner Canyo             20.40  -1.5  4 
 22    36 DeHart, Darby          Skyline HS               21.00  -1.5  4 
 23  2186 Tranter, Nicole        Murray HS                21.11  +0.0  3 
 24  2426 Dunford, Kaitlyn       Corner Canyo             21.22  -1.6  1 
 25  2244 Liddell, Haylie        Timpanogos H             21.57  +0.0  3 
 26  2179 Reedy, Alex            Murray HS                22.07  +0.0  3 
 27  1142 Linge, Nathalie        Mountain Vie             22.48  -1.6  1 
 28  1109 Bradbury, Ali          Mountain Vie             24.14  -0.5  2 
 
Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  2220 Dewitt, Abby           Timpanogos H             16.12  -0.1  10   
  2  2137 Arok, Adhieu           Murray HS                16.42  -0.1   8   
  3    27 Biederman, Chandle     Skyline HS               17.14  -0.1   6   
  4  2045 Jacobs, Sydney         Orem HS                  17.56  -0.1   5   
  5  2048 Jeffs, Brenna          Orem HS                  17.77  -0.1   4   
  6  2069 Plothow, Hannah        Orem HS                  17.87  -0.1   3   
  7  2263 Shimanek, Lindsay      Timpanogos H             17.96  -0.1   2   
  8  2241 Jensen, Sarah          Timpanogos H             18.18  -0.1   1   
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  2091 Young, Paige           Orem HS                  49.06q  2 
  2  2137 Arok, Adhieu           Murray HS                49.79q  4 
  3    27 Biederman, Chandle     Skyline HS               50.18q  4 
  4  2263 Shimanek, Lindsay      Timpanogos H             50.24q  1 
  5  2048 Jeffs, Brenna          Orem HS                  51.05q  3 
  6  1932 Farr, Julie            Olympus HS               52.07q  1 
  7  2220 Dewitt, Abby           Timpanogos H             52.23q  2 
  8  2241 Jensen, Sarah          Timpanogos H             53.03q  2 
  9  2158 Graves, Luci           Murray HS                53.15   2 
 10  2045 Jacobs, Sydney         Orem HS                  53.66   3 
 11  2042 Houle, Brylie          Orem HS                  54.01   1 
 12  2090 Wright, Anne           Orem HS                  54.04   1 
 13  2254 Morgan, Hanna          Timpanogos H             55.16   3 
 14  2185 Straley, Isabelle      Murray HS                55.51   1 
 15  2069 Plothow, Hannah        Orem HS                  55.66   4 
 16  2481 Simpson, Alison        Corner Canyo             55.75   2 
 17  2452 Johnson, Erica         Corner Canyo             55.83   3 
 18  2166 Maynes, Karli          Murray HS                56.49   2 
 18  2204 Anderson, Taylor       Timpanogos H             56.49   3 
 20    57 Matthews, Sarah        Skyline HS               56.78   4 
 21  2494 Westerlind, Emily      Corner Canyo             56.91   3 
 22  2186 Tranter, Nicole        Murray HS                59.38   1 
 23  2053 Kirkby, Vanessa        Orem HS                1:00.17   4 
 24  2496 Willardsen, Nicola     Corner Canyo           1:07.82   3 
 
Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1  2091 Young, Paige           Orem HS                  47.61   10   
  2  2137 Arok, Adhieu           Murray HS                48.32    8   
  3  2048 Jeffs, Brenna          Orem HS                  48.60    6   
  4  2220 Dewitt, Abby           Timpanogos H             48.67    5   
  5    27 Biederman, Chandle     Skyline HS               49.53    4   
  6  2263 Shimanek, Lindsay      Timpanogos H             49.63    3   
  7  2241 Jensen, Sarah          Timpanogos H             50.53    2   
  8  1932 Farr, Julie            Olympus HS               50.92    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Orem HS  'A'                                          49.06   10   
  2 Timpanogos HS  'A'                                    49.78    8   
  3 Skyline HS  'A'                                       52.48    6   
  4 Murray HS  'A'                                        52.91    5   
  5 Olympus HS  'A'                                       53.21    4   
  6 Corner Canyon High School  'A'                        54.77    3   
  7 Mountain View HS  'A'                                 57.47    2   
 
Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Olympus HS  'A'                                     4:05.00   10   
  2 Mountain View HS  'A'                               4:05.50    8   
  3 Murray HS  'A'                                      4:11.06    6   
  4 Orem HS  'A'                                        4:14.21    5   
  5 Timpanogos HS  'A'                                  4:15.53    4   
  6 Corner Canyon High School  'A'                      4:24.00    3   
 
Girls 1600 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Murray HS  'A'                                      4:22.48   10   
  2 Olympus HS  'A'                                     4:25.22    8   
  3 Timpanogos HS  'A'                                  4:25.33    6   
  4 Orem HS  'A'                                        4:25.35    5   
  5 Mountain View HS  'A'                               4:48.62    4   
  6 Skyline HS  'A'                                     5:02.90    3   
 
Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  2450 Jensen, Sydney         Corner Canyo           5-01.00    9   
  1  2137 Arok, Adhieu           Murray HS              5-01.00    9   
  3  1929 Endo, Haruka           Olympus HS             4-11.00    6   
  4  2075 Richards, Eden         Orem HS               J4-11.00    5   
  5  2069 Plothow, Hannah        Orem HS               J4-11.00    4   
  6  1961 Rout, Nanyal           Olympus HS             4-07.00    3   
  7  2091 Young, Paige           Orem HS               J4-07.00    2   
  8  2415 Call, Lynsey           Corner Canyo           4-05.00    0.50
  8  2179 Reedy, Alex            Murray HS              4-05.00    0.50
  9  2053 Kirkby, Vanessa        Orem HS               J4-05.00  
  9  2444 Heap, Baylee           Corner Canyo          J4-05.00  
  9  2482 Skanchy, Rachel        Corner Canyo          J4-05.00  
 --  2081 Shields, Camryn        Orem HS                     NH  
 --  2408 Bartholomew, Lacey     Corner Canyo                NH  
 --  2026 Davis, Brooke          Orem HS                     NH  
 --  2205 Avery, Allison         Timpanogos H                NH  
 --  2453 Kapp, Macy             Corner Canyo                NH  
 --    51 Kearley, Kazia         Skyline HS                  NH  
 --  2433 Farr, Rachel           Corner Canyo                NH  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
 --  2489 Tanner-Woods, Mick     Corner Canyo                NH  
 --  2428 Edminston, Hope        Corner Canyo                NH  
 
Girls Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1  1929 Endo, Haruka           Olympus HS            16-05.50q +0.0 
  2  2091 Young, Paige           Orem HS               16-02.25q +0.0 
  3  2260 Reynolds, Natalie      Timpanogos H          15-10.00q +0.0 
  4  2222 Earl, Kristine         Timpanogos H          15-09.50q  0.7 
  5  2075 Richards, Eden         Orem HS               15-09.00q +0.0 
  6    40 Evans, Brittany        Skyline HS            15-08.00q  1.7 
  7  2450 Jensen, Sydney         Corner Canyo          15-07.75q +0.0 
  8  1159 Ryan, Megan            Mountain Vie          15-06.00q +0.0 
  8  2148 Erickson, Hannah       Murray HS             15-06.00q +0.0 
 10  2489 Tanner-Woods, Mick     Corner Canyo          15-05.00  +0.0 
 11  2154 Frenchwood, Deja       Murray HS             15-00.00   6.8 
 12  1947 Loch, Alysia           Olympus HS            14-11.50   1.4 
 13  1923 Christensen, Clair     Olympus HS            14-10.00   1.2 
 14  2171 Neff, Allie            Murray HS             14-08.50   3.3 
 15  2030 Drazin, McKenzie       Orem HS               14-08.00   1.2 
 16    67 Quinn, Sarah           Skyline HS            14-06.00   2.0 
 17  2157 Goeckeritz, Vaness     Murray HS             14-02.50  +0.0 
 18  1126 Harris, Louisena       Mountain Vie          14-01.50   1.0 
 19  2241 Jensen, Sarah          Timpanogos H          14-01.00  +0.0 
 20  1139 Larson, Jordan         Mountain Vie          13-05.50  +0.0 
 21  1142 Linge, Nathalie        Mountain Vie          13-03.50   2.7 
 22  2169 Morgan, Gina           Murray HS             13-02.00   2.3 
 22  2462 Maxfield, Kylee        Corner Canyo          13-02.00   0.1 
 24  2152 Flores, Karen          Murray HS             13-00.00   1.2 
 25  2455 Kim, Tessa             Corner Canyo          10-01.50   2.4 
 --  2185 Straley, Isabelle      Murray HS                   ND   NWI 
 --  2015 Bowman, Emma           Orem HS                     ND   NWI 
 --  2079 Salione, Savanah       Orem HS                     ND   NWI 
 --  2275 Winder, Savannah       Timpanogos H                ND   NWI 
 --  1920 Aristizabal, Carol     Olympus HS                  ND   NWI 
 --  2410 Berente, Courtney      Corner Canyo                ND   NWI 
 --  2429 Edwards, Ashley        Corner Canyo                ND   NWI 
 --  2426 Dunford, Kaitlyn       Corner Canyo                ND   NWI 
 --    51 Kearley, Kazia         Skyline HS                  ND   NWI 
 --  2026 Davis, Brooke          Orem HS                     ND   NWI 
 --  2210 Boyer, Rebecca         Timpanogos H                ND   NWI 
 --  2027 Dees, Aubree           Orem HS                     ND   NWI 
 
Girls Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  1929 Endo, Haruka           Olympus HS            16-05.50  +0.0  10   
  2  2091 Young, Paige           Orem HS               16-02.25  +0.0   8   
  3  2450 Jensen, Sydney         Corner Canyo          16-01.00   1.9   6   
  4  2260 Reynolds, Natalie      Timpanogos H          15-10.00  +0.0   5   
  5  2222 Earl, Kristine         Timpanogos H          15-09.50   0.7   4   
  6  2075 Richards, Eden         Orem HS               15-09.00  +0.0   3   
  7    40 Evans, Brittany        Skyline HS            15-08.00   1.7   2   
  8  1159 Ryan, Megan            Mountain Vie          15-06.00  +0.0   1   
  9  2148 Erickson, Hannah       Murray HS            J15-06.00  +0.0 
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1  1168 Tuimaseve, Lethia      Mountain Vie          33-04.00q 
  2  1117 Eldridge, Ashley       Mountain Vie          32-06.50q 
  3  2228 Glenn, Margie          Timpanogos H          32-05.50q 
  4  1161 Smith, Nicole          Mountain Vie          32-02.00q 
  5  2046 James, Gloria          Orem HS               30-05.50q 
  6  2038 Hamblin, Paige         Orem HS               29-02.50q 
  7  1170 Unga, Selina           Mountain Vie          27-07.00q 
  8  2187 Valdez, Emily          Murray HS             27-06.00q 
  9  2149 Estrada, Ruth          Murray HS             27-00.25q 
 10  2051 Joseph, Angie          Orem HS               26-08.50  
 11    71 Savea, Josette         Skyline HS            26-06.50  
 12  2453 Kapp, Macy             Corner Canyo          25-08.50  
 13  2139 Beh, Iasia             Murray HS             25-05.00  
 14  2488 Tamamasui, Alexi       Corner Canyo          24-11.50  
 15  1970 Tuia, Eseta            Olympus HS            24-09.00  
 16  2182 Shepard, Marlie        Murray HS             24-08.00  
 17  2492 Tippets, Zoe           Corner Canyo          24-00.00  
 18    25 Alvarez, Kayla         Skyline HS            22-04.00  
 19  2423 Dittbrener, Dixie      Corner Canyo          21-11.50  
 20  2259 Reynolds, Hannah       Timpanogos H          21-07.50  
 21  1156 Patterson, Hannah      Mountain Vie          21-05.00  
 22  2155 Gallo, Madison         Murray HS             20-10.50  
 23  2421 Crow, Makail           Corner Canyo          20-09.50  
 24  2439 Hammond, Bree          Corner Canyo          20-08.00  
 25  2033 Gale, Kristn           Orem HS               20-00.00  
 25  2084 Smith, Kelli           Orem HS               20-00.00  
 27  2157 Goeckeritz, Vaness     Murray HS             18-09.50  
 28  2164 Johnson, Hallie        Murray HS             17-09.25  
 29  2012 Beckstrand, Haley      Orem HS               16-04.50  
 --  2070 Rasmussen, Abby        Orem HS                     ND  
 --  2461 Martinsen, Kassidy     Corner Canyo                ND  
 
Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1  1168 Tuimaseve, Lethia      Mountain Vie          33-04.00   10   
  2  1117 Eldridge, Ashley       Mountain Vie          32-06.00    8   
  3  2228 Glenn, Margie          Timpanogos H          32-05.50    6   
  4  1161 Smith, Nicole          Mountain Vie          32-02.00    5   
  5  2046 James, Gloria          Orem HS               30-05.50    4   
  6  2038 Hamblin, Paige         Orem HS               29-03.00    3   
  7  2149 Estrada, Ruth          Murray HS             28-04.00    2   
  8  1170 Unga, Selina           Mountain Vie          27-07.00    1   
  9  2187 Valdez, Emily          Murray HS             27-06.00  
 
Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1  1117 Eldridge, Ashley       Mountain Vie             99-00q 
  2  2046 James, Gloria          Orem HS                  93-10q 
  3  1170 Unga, Selina           Mountain Vie             90-10q 
  4  2149 Estrada, Ruth          Murray HS                88-08q 
  5  2070 Rasmussen, Abby        Orem HS                  85-00q 
  6  2038 Hamblin, Paige         Orem HS                  84-04q 
  7  2182 Shepard, Marlie        Murray HS                83-07q 
  8  2051 Joseph, Angie          Orem HS                  81-11q 
  9  2187 Valdez, Emily          Murray HS                78-00q 
 10  2033 Gale, Kristn           Orem HS                  76-09  
 11  2171 Neff, Allie            Murray HS                75-08  
 12  1168 Tuimaseve, Lethia      Mountain Vie             74-10  
 13  2155 Gallo, Madison         Murray HS                71-07  
 14  2461 Martinsen, Kassidy     Corner Canyo             71-00  
 15  2421 Crow, Makail           Corner Canyo             70-10  
 16  2453 Kapp, Macy             Corner Canyo             70-06  
 17  2439 Hammond, Bree          Corner Canyo             70-01  
 18  2142 Blake, Kilea           Murray HS                67-11  
 19  2025 Crane, Bethanne        Orem HS                  65-10  
 20  2259 Reynolds, Hannah       Timpanogos H             65-05  
 21  2157 Goeckeritz, Vaness     Murray HS                65-03  
 22  1930 Eriacho, Vanessa       Olympus HS               64-01  
 23  1156 Patterson, Hannah      Mountain Vie             63-07  
 24  2433 Farr, Rachel           Corner Canyo             61-05  
 25  1970 Tuia, Eseta            Olympus HS               60-01  
 26    71 Savea, Josette         Skyline HS               59-05  
 27  2228 Glenn, Margie          Timpanogos H             56-00  
 28    25 Alvarez, Kayla         Skyline HS               49-06  
 --  1135 Kaaihue-Afalava, L     Mountain Vie                ND  
 --    43 Fellows, Myria         Skyline HS                  ND  
 --  1166 Suifanua, Imari        Mountain Vie                ND  
 --  2084 Smith, Kelli           Orem HS                     ND  
 
Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1  1117 Eldridge, Ashley       Mountain Vie             99-00   10   
  2  2046 James, Gloria          Orem HS                  98-06    8   
  3  2038 Hamblin, Paige         Orem HS                  94-03    6   
  4  1170 Unga, Selina           Mountain Vie             90-10    5   
  5  2149 Estrada, Ruth          Murray HS                88-08    4   
  6  2070 Rasmussen, Abby        Orem HS                  85-00    3   
  7  2051 Joseph, Angie          Orem HS                  84-10    2   
  8  2182 Shepard, Marlie        Murray HS                83-07    1   
  9  2187 Valdez, Emily          Murray HS                78-00  
 
Girls Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1  1117 Eldridge, Ashley       Mountain Vie            101-02q 
  2  2260 Reynolds, Natalie      Timpanogos H             95-08q 
  3  2188 Valdez, Katie          Murray HS                89-06q 
  4  2187 Valdez, Emily          Murray HS                85-02q 
  5  2064 Miller, Rachel         Orem HS                  84-03q 
  6    71 Savea, Josette         Skyline HS               81-10q 
  7  2084 Smith, Kelli           Orem HS                  79-01q 
  8  2189 Walljasper, Julia      Murray HS                78-08q 
  9  2468 Nelson, Paige          Corner Canyo             76-10q 
  9  2139 Beh, Iasia             Murray HS                76-10q 
 11  2171 Neff, Allie            Murray HS             75-10.50  
 12  2275 Winder, Savannah       Timpanogos H             73-07  
 13  2453 Kapp, Macy             Corner Canyo             73-04  
 14  2080 Sandoval, Diana        Orem HS                  72-11  
 15  2142 Blake, Kilea           Murray HS                72-02  
 16  2488 Tamamasui, Alexi       Corner Canyo          69-02.25  
 17  2075 Richards, Eden         Orem HS                  69-02  
 18    25 Alvarez, Kayla         Skyline HS               68-11  
 19  2456 Kittel, Paige          Corner Canyo             67-00  
 20  2424 Dumas, Sara            Corner Canyo             65-01  
 21  2068 Pederson, Sydney       Orem HS               63-07.50  
 22  2025 Crane, Bethanne        Orem HS                  62-11  
 23  2088 Vanburen, Mckenzie     Orem HS                  58-06  
 24  2408 Bartholomew, Lacey     Corner Canyo             56-06  
 25  1930 Eriacho, Vanessa       Olympus HS               54-03  
 26  2140 Bell, Marisa           Murray HS                54-01  
 27  1970 Tuia, Eseta            Olympus HS               48-10  
 28    62 Mughal, Safia          Skyline HS               47-02  
 
Girls Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1  1117 Eldridge, Ashley       Mountain Vie            101-02   10   
  2  2260 Reynolds, Natalie      Timpanogos H             95-08    8   
  3  2188 Valdez, Katie          Murray HS                89-06    6   
  4  2187 Valdez, Emily          Murray HS                85-02    5   
  5  2064 Miller, Rachel         Orem HS                  84-03    4   
  6    71 Savea, Josette         Skyline HS               81-10    3   
  7  2084 Smith, Kelli           Orem HS                  79-01    2   
  8  2189 Walljasper, Julia      Murray HS                78-08    1   
  9  2468 Nelson, Paige          Corner Canyo             76-10  
  9  2139 Beh, Iasia             Murray HS                76-10  
 
Boys 100 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1107 Beeton, George         Mountain Vie             11.07q  2.2  5 
  2  2085 Tovar, Junior          Orem HS                  11.10q  2.2  6 
  3  2469 Ogden, Riley           Corner Canyo             11.44q  1.5  2 
  4  2010 Ashby, Nick            Orem HS                  11.49q  1.9  4 
  4  2086 Tregeagle, Calen       Orem HS                  11.49q  1.2  3 
  6  2147 Earley, Garen          Murray HS                11.57q  2.2  5 
  7  2211 Brown, Josh            Timpanogos H             11.58q  0.8  1 
  8  2261 Rutland, Bryce         Timpanogos H             11.68q  1.9  4 
  9  2047 Jarvis, Michael        Orem HS                  11.78   0.8  1 
 10  2219 Dean, Sam              Timpanogos H             11.80   2.2  6 
 11  2024 Codner, Kody           Orem HS                  11.83   1.5  2 
 12  1106 Barkesdale, Charle     Mountain Vie             11.88   1.5  2 
 13  2233 Harris, McKay          Timpanogos H             11.91   1.5  2 
 14  2163 Jensen, Will           Murray HS                11.92   1.2  3 
 15  1956 Pack, Bridger          Olympus HS               11.94   2.2  6 
 16  1105 Atoa, Andrew           Mountain Vie             11.96   1.9  4 
 17  1111 Carter, Jhulien        Mountain Vie             11.99   0.8  1 
 18  2209 Boyd, McKay            Timpanogos H             12.02   2.2  6 
 19  1963 Siu, Sunny             Olympus HS               12.03   1.5  2 
 19  2216 Compton, Josh          Timpanogos H             12.03   0.8  1 
 21  2019 Camp, Tucker           Orem HS                  12.09   1.2  3 
 22  2049 Johnson, Cutler        Orem HS                  12.11   0.8  1 
 23  1973 Evelyn, Ryan           Timpanogos H             12.21   1.9  4 
 24  1163 Stokes, Scott          Mountain Vie             12.22   2.2  5 
 25    48 Hughes, Dawson         Skyline HS               12.33   1.5  2 
 26    29 Bringard, James        Skyline HS               12.39   1.5  2 
 26    68 Raubenheimer, Mark     Skyline HS               12.39   1.2  3 
 28  2437 Green, Tyler           Corner Canyo             12.40   1.2  3 
 29  2476 Putnam, Tanner         Corner Canyo             12.42   1.2  3 
 30    37 Draper, Mason          Skyline HS               12.43   1.9  4 
 31  1132 James, Morgan          Mountain Vie             12.46   1.9  4 
 32  2419 Connely, Bryce         Corner Canyo             12.52   2.2  5 
 32  1969 Thomas, Zach           Olympus HS               12.52   2.2  5 
 34  2457 Knunkel, Jacob         Corner Canyo             12.54   1.5  2 
 35  2478 Sampson, Trevor        Corner Canyo             12.55   0.8  1 
 36  2161 Hurley, Will           Murray HS                12.59   2.2  6 
 37  1952 Muir, Spencer          Olympus HS               12.76   2.2  5 
 38  2162 Hutchison, Joseph      Murray HS                12.78   0.8  1 
 39  2407 Barkey, Cole           Corner Canyo             12.91   2.2  6 
 40  1943 Klossner, Eric         Olympus HS               12.96   0.8  1 
 41  2165 Johnson, Jeremiah      Murray HS                13.17   2.2  5 
 42    75 Stringham, Daniel      Skyline HS               13.29   2.2  6 
 43  1944 Klossner, Kyle         Olympus HS               13.64   1.2  3 
 44  2181 Santos, William        Murray HS                14.23   1.9  4 
 45  2173 Orizaba, Joseph        Murray HS                14.67   1.2  3 
 46  1102 Alvidrez, Raul         Mountain Vie             16.03   1.9  4 
 
Boys 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  2085 Tovar, Junior          Orem HS                  11.14   0.7  10   
  2  1107 Beeton, George         Mountain Vie             11.19   0.7   8   
  3  2010 Ashby, Nick            Orem HS                  11.36   0.7   6   
  4  2086 Tregeagle, Calen       Orem HS                  11.39   0.7   5   
  5  2469 Ogden, Riley           Corner Canyo             11.43   0.7   4   
  6  2261 Rutland, Bryce         Timpanogos H             11.68   0.7   3   
  7  2147 Earley, Garen          Murray HS                11.71   0.7   2   
  8  2211 Brown, Josh            Timpanogos H             11.76   0.7   1   
 
Boys 200 Meter Dash
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  1107 Beeton, George         Mountain Vie             22.74q  NWI  4 
  2  2085 Tovar, Junior          Orem HS                  23.13q  NWI  5 
  3  2010 Ashby, Nick            Orem HS                  23.48q  NWI  6 
  4  2261 Rutland, Bryce         Timpanogos H             23.64q  NWI  4 
  5  2147 Earley, Garen          Murray HS                23.68q  NWI  1 
  6  2211 Brown, Josh            Timpanogos H             23.77q  NWI  2 
  6  2273 Webb, Tanner           Timpanogos H             23.77q  NWI  1 
  8  2047 Jarvis, Michael        Orem HS                  23.92q  NWI  2 
  9  2086 Tregeagle, Calen       Orem HS                 J23.92   NWI  3 
 10  1927 Crofts, Seth           Olympus HS               24.29   NWI  4 
 11  2257 Pinkney, Joe           Timpanogos H             24.33   NWI  5 
 12  2270 Waldron, Brad          Timpanogos H             24.40   NWI  3 
 13  2469 Ogden, Riley           Corner Canyo             24.50   NWI  3 
 14  2163 Jensen, Will           Murray HS                24.51   NWI  6 
 15    47 Hollingworth, Brad     Skyline HS               24.83   NWI  5 
 16  1105 Atoa, Andrew           Mountain Vie             24.94   NWI  2 
 17  1111 Carter, Jhulien        Mountain Vie             24.98   NWI  4 
 18  2019 Camp, Tucker           Orem HS                  25.07   NWI  2 
 19  2021 Carlson, Scott         Orem HS                  25.19   NWI  3 
 20  1132 James, Morgan          Mountain Vie             25.53   NWI  1 
 21    37 Draper, Mason          Skyline HS               25.56   NWI  4 
 22  2138 Battenfield, Tyler     Murray HS                25.58   NWI  5 
 23  1969 Thomas, Zach           Olympus HS               25.63   NWI  6 
 24  1938 Jared, Jeffs           Olympus HS               25.66   NWI  5 
 25    34 Dalton, Chance         Skyline HS               25.71   NWI  5 
 26  1956 Pack, Bridger          Olympus HS               25.72   NWI  2 
 27  2416 Chandler, Adam         Corner Canyo             26.00   NWI  1 
 28  2161 Hurley, Will           Murray HS                26.35   NWI  4 
 29  2277 Wooley, Roger          Timpanogos H             26.50   NWI  2 
 30    31 Campbell, Tom          Skyline HS               26.60   NWI  4 
 31  1151 Ngatuvai, Keegan       Mountain Vie             26.80   NWI  6 
 32  2162 Hutchison, Joseph      Murray HS                27.61   NWI  3 
 33    75 Stringham, Daniel      Skyline HS               28.52   NWI  1 
 
Boys 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  2010 Ashby, Nick            Orem HS                  22.35  +0.0  10   
  2  1107 Beeton, George         Mountain Vie             22.52  +0.0   8   
  3  2085 Tovar, Junior          Orem HS                  22.87  +0.0   6   
  4  2147 Earley, Garen          Murray HS                23.23  +0.0   5   
  5  2047 Jarvis, Michael        Orem HS                  23.30  +0.0   4   
  6  2211 Brown, Josh            Timpanogos H             23.40  +0.0   3   
  7  2273 Webb, Tanner           Timpanogos H             23.43  +0.0   2   
  8  2261 Rutland, Bryce         Timpanogos H             23.47  +0.0   1   
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  2273 Webb, Tanner           Timpanogos H             52.22q  2 
  2  2085 Tovar, Junior          Orem HS                  52.66q  4 
  3  1162 Sorensen, Sam          Mountain Vie             53.47q  3 
  4  1155 Patten, Trevor         Mountain Vie             53.63q  1 
  5  1927 Crofts, Seth           Olympus HS               53.64q  2 
  6  2175 Pickett, Marcos        Murray HS                54.07q  3 
  7  2147 Earley, Garen          Murray HS                54.24q  5 
  8  1171 Warner, Ryan           Mountain Vie             54.37q  1 
  9  2265 Smith, Ben             Timpanogos H             54.47   4 
 10  2257 Pinkney, Joe           Timpanogos H             55.00   5 
 11  2073 Rex, Ammon             Orem HS                  57.01   3 
 12  2476 Putnam, Tanner         Corner Canyo             57.11   2 
 13    34 Dalton, Chance         Skyline HS               57.57   4 
 14  2022 Christensen, Jed       Orem HS                  57.98   2 
 15  2248 Martial, Levi          Timpanogos H             58.38   2 
 16    31 Campbell, Tom          Skyline HS               58.65   5 
 17  2013 Bergeson, Everett      Orem HS                  58.70   2 
 18  1952 Muir, Spencer          Olympus HS               59.38   5 
 19  2162 Hutchison, Joseph      Murray HS                59.41   2 
 20  1922 Brunken, Ben           Olympus HS               59.90   5 
 21    54 Lenhardt, Hans         Skyline HS             1:00.32   2 
 22  2138 Battenfield, Tyler     Murray HS              1:01.25   3 
 23  2135 Achter, Cole           Murray HS              1:01.28   5 
 24    32 Coomans, Joshua        Skyline HS             1:02.08   3 
 25    75 Stringham, Daniel      Skyline HS             1:04.71   1 
 26  1116 Dominquez, Edson       Mountain Vie           1:05.76   4 
 27  1945 Lee, Calvin            Olympus HS             1:06.53   1 
 28  1149 Miller, Aaron          Mountain Vie           1:19.23   3 
 
Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1  2085 Tovar, Junior          Orem HS                  50.49   10   
  2  2273 Webb, Tanner           Timpanogos H             51.02    8   
  3  1162 Sorensen, Sam          Mountain Vie             51.59    6   
  4  2147 Earley, Garen          Murray HS                51.96    5   
  5  1927 Crofts, Seth           Olympus HS               52.76    4   
  6  2175 Pickett, Marcos        Murray HS                53.17    3   
  7  1171 Warner, Ryan           Mountain Vie             53.44    2   
  8  1155 Patten, Trevor         Mountain Vie             53.94    1   
 
Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  1162 Sorensen, Sam          Mountain Vie           1:57.27   10   
  2  2067 Owens, Matt            Orem HS                1:57.39    8   
  3  2226 Farrer, Bo             Timpanogos H           1:58.27    6   
  4  1158 Riggs, Payton          Mountain Vie           1:59.11    5   
  5  1148 Merrill, Mason         Mountain Vie           1:59.49    4   
  6  2011 Barlow, Kendall        Orem HS                1:59.99    3   
  7  1965 Spence, Max            Olympus HS             2:00.66    1.50
  7    41 Evans, Jack            Skyline HS             2:00.66    1.50
  9    73 Schraegle, Christi     Skyline HS             2:01.56  
 10    69 Robbins, Ethan         Skyline HS             2:02.24  
 11  2076 Riding, Jiraaa         Orem HS                2:03.94  
 12  2218 Dayley, Bobby          Timpanogos H           2:04.41  
 13    42 Evans, Kyle            Skyline HS             2:04.75  
 14  1954 Odell, Thomas          Olympus HS             2:05.96  
 15  2247 Mace, Mckay            Timpanogos H           2:06.98  
 16  2493 Torres, Campbell       Corner Canyo           2:08.37  
 17    84 Young, Vincent         Skyline HS             2:09.60  
 18  1966 Stringham, Nathan      Olympus HS             2:09.87  
 19  2077 Riding, Jirree         Orem HS                2:10.23  
 20  2463 Medina, Marco          Corner Canyo           2:10.40  
 21  2442 Hansen, Austin         Corner Canyo           2:10.72  
 22  1164 Stone, Alex            Mountain Vie           2:11.07  
 23  2145 Curtis, Kaulin         Murray HS              2:11.67  
 24  1173 Wilson, Tyson          Mountain Vie           2:11.89  
 25  2268 Terry, Riker           Timpanogos H           2:11.97  
 26  1155 Patten, Trevor         Mountain Vie           2:12.15  
 27  1171 Warner, Ryan           Mountain Vie           2:13.39  
 28  2445 Hiatt, Ben             Corner Canyo           2:15.32  
 29  2055 Larsen, Craig          Orem HS                2:15.70  
 30  1928 Draper, Logan          Olympus HS             2:16.20  
 31    83 Young, Nicolo          Skyline HS             2:17.59  
 32  2245 Liddle, Jacob          Timpanogos H           2:18.41  
 33  2229 Haag-Roeger, Riley     Timpanogos H           2:18.69  
 34  1942 Jordan, Steiner        Olympus HS             2:18.82  
 35  2170 Murdoch, Christian     Murray HS              2:19.16  
 36  2431 Ellsworth, Nate        Corner Canyo           2:21.04  
 37  2479 Schriever, Bodey       Corner Canyo           2:22.08  
 38  1939 Johnson, Alex          Olympus HS             2:22.13  
 39  1955 Oswald, Caleb          Olympus HS             2:23.09  
 40  2150 Evans, Alex            Murray HS              2:23.86  
 41  1975 Male, Justin           Timpanogos H           2:24.61  
 42  2454 Kercher, David         Corner Canyo           2:24.83  
 43  2151 Evans, Eric            Murray HS              2:26.92  
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  2067 Owens, Matt            Orem HS                4:21.41   10   
  2  1162 Sorensen, Sam          Mountain Vie           4:24.75    8   
  3  1966 Stringham, Nathan      Olympus HS             4:27.73    6   
  4  1104 Asay, Nathan           Mountain Vie           4:28.13    5   
  5  2011 Barlow, Kendall        Orem HS                4:29.07    4   
  6  1148 Merrill, Mason         Mountain Vie           4:30.50    3   
  7  2247 Mace, Mckay            Timpanogos H           4:31.00    2   
  8  2201 Allsop, Brayden        Timpanogos H           4:34.14    1   
  9  2230 Handley, Will          Timpanogos H           4:34.17  
 10    69 Robbins, Ethan         Skyline HS             4:35.06  
 11  2440 Hanks, Albert          Corner Canyo           4:35.61  
 12    42 Evans, Kyle            Skyline HS             4:35.86  
 13  2253 Moore, Koy             Timpanogos H           4:39.01  
 14  2076 Riding, Jiraaa         Orem HS                4:43.60  
 15  2218 Dayley, Bobby          Timpanogos H           4:44.60  
 16  1954 Odell, Thomas          Olympus HS             4:46.94  
 17    55 Li, Andrew             Skyline HS             4:50.11  
 18  2224 Estrada, Marco         Timpanogos H           4:50.29  
 19  2463 Medina, Marco          Corner Canyo           4:50.61  
 20  2077 Riding, Jirree         Orem HS                4:50.92  
 21  1940 Johnston, Paul         Olympus HS             4:51.39  
 22  2458 Lawson, Andrew         Corner Canyo           4:51.61  
 23  1172 Wheeler, Isaac         Mountain Vie           4:52.51  
 24  1153 Ortiz, Julio           Mountain Vie           4:53.73  
 25  2442 Hansen, Austin         Corner Canyo           4:54.16  
 26  2493 Torres, Campbell       Corner Canyo           4:55.19  
 27  2020 Campbell, Sean         Orem HS                4:55.57  
 28    83 Young, Nicolo          Skyline HS             4:56.53  
 29  2145 Curtis, Kaulin         Murray HS              5:00.19  
 30  2435 Gardiner, Ike          Corner Canyo           5:03.73  
 31  2256 Penrod, Taylor         Timpanogos H           5:06.36  
 32  1919 Alder, Jacob           Olympus HS             5:07.31  
 33  1928 Draper, Logan          Olympus HS             5:07.73  
 34  1174 Wise, Seth             Mountain Vie           5:09.74  
 35  1146 McIntire, Konnor       Mountain Vie           5:10.02  
 36  1942 Jordan, Steiner        Olympus HS             5:10.20  
 37  1957 Peterson, Joseph       Olympus HS             5:12.22  
 38    45 Gonzales, Jacob        Skyline HS             5:20.04  
 39  2170 Murdoch, Christian     Murray HS              5:21.91  
 40  2176 Porter, Jackson        Murray HS              5:24.80  
 41  2141 Best, Alexander        Murray HS              5:26.87  
 42  2150 Evans, Alex            Murray HS              5:30.70  
 43  2449 Jackson, Eric          Corner Canyo           5:33.49  
 44    39 Eng-Tow, Ethan         Skyline HS             5:34.39  
 45  2151 Evans, Eric            Murray HS              5:58.51  
 46  2177 Powell, Sam            Murray HS              6:25.69  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  2067 Owens, Matt            Orem HS                9:31.62   10   
  2    41 Evans, Jack            Skyline HS             9:33.76    8   
  3  1104 Asay, Nathan           Mountain Vie           9:46.97    6   
  4  1966 Stringham, Nathan      Olympus HS             9:48.65    5   
  5  2230 Handley, Will          Timpanogos H           9:52.56    3.50
  5  2011 Barlow, Kendall        Orem HS                9:52.56    3.50
  7  2201 Allsop, Brayden        Timpanogos H           9:56.26    2   
  8  2247 Mace, Mckay            Timpanogos H           9:56.93    1   
  9  2253 Moore, Koy             Timpanogos H          10:00.27  
 10  2077 Riding, Jirree         Orem HS               10:07.99  
 11  1172 Wheeler, Isaac         Mountain Vie          10:09.84  
 12  2440 Hanks, Albert          Corner Canyo          10:10.23  
 13    42 Evans, Kyle            Skyline HS            10:10.63  
 14  2017 Bunker, Kyle           Orem HS               10:19.59  
 15    50 Jonart, Shay           Skyline HS            10:24.95  
 16  2020 Campbell, Sean         Orem HS               10:37.58  
 17  1110 Brandow, Jarom         Mountain Vie          10:37.80  
 18    55 Li, Andrew             Skyline HS            10:40.28  
 19  1103 Ambrose, Calvin        Mountain Vie          10:41.12  
 20  2458 Lawson, Andrew         Corner Canyo          10:44.34  
 21  1940 Johnston, Paul         Olympus HS            10:47.97  
 22  2050 Johnson, David         Orem HS               10:50.77  
 23  1919 Alder, Jacob           Olympus HS            11:01.30  
 24  2052 Karns, Russell         Orem HS               11:04.50  
 25    45 Gonzales, Jacob        Skyline HS            11:08.10  
 26  1128 Hellewell, Kaden       Mountain Vie          11:09.38  
 27    83 Young, Nicolo          Skyline HS            11:09.47  
 28  1957 Peterson, Joseph       Olympus HS            11:10.18  
 29  2246 Liddle, Mike           Timpanogos H          11:15.93  
 30  2438 Gunn, Tristan          Corner Canyo          11:17.40  
 31  2435 Gardiner, Ike          Corner Canyo          11:23.34  
 32  2480 Selman, Colby          Corner Canyo          11:23.94  
 33  2243 Knight, Alex           Timpanogos H          11:26.16  
 34  2176 Porter, Jackson        Murray HS             11:27.93  
 35  1124 Harmon, Garrett        Mountain Vie          11:40.26  
 36  1958 Pettit, Matt           Olympus HS            11:47.43  
 37  2141 Best, Alexander        Murray HS             11:49.00  
 38  2215 Christiansen, Jere     Timpanogos H          11:49.87  
 39  2470 Oldham, Sam            Corner Canyo          11:51.72  
 40  2467 Murdoch, Will          Corner Canyo          11:54.25  
 41  1941 Jordan, Harley         Olympus HS            12:01.04  
 42  2177 Powell, Sam            Murray HS             14:10.74  
 
Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind H#
========================================================================
Preliminaries
  1  2207 Best, Chad             Timpanogos H             15.23q -0.6  4 
  2  2062 McNeil, Tagart         Orem HS                  15.48q +0.0  2 
  3  2082 Shields, Clay          Orem HS                  16.03q +0.0  1 
  4  2234 Harrison, Gavin        Timpanogos H             17.21q +0.0  2 
  5  2029 Drazin, Keagan         Orem HS                  17.22q -0.6  4 
  6    76 Thomas, Paul           Skyline HS               17.23q +0.0  1 
  7  2249 Masina, Tj             Timpanogos H             17.34q +0.0  3 
  8    52 Kirkham, Mitch         Skyline HS               17.79q +0.0  1 
  9  1129 Herd, Tyler            Mountain Vie             17.87  +0.0  3 
 10  1121 Gibson, Jackson        Mountain Vie             18.22  -0.6  4 
 11    79 Walker, Keaton         Skyline HS               18.71  +0.0  2 
 12  2416 Chandler, Adam         Corner Canyo             18.84  +0.0  3 
 13  2153 Francis, Justin        Murray HS                19.22  +0.0  3 
 14  2135 Achter, Cole           Murray HS                19.44  -0.6  4 
 15  1101 Allen, Kaleb           Mountain Vie             19.45  +0.0  1 
 16    65 Pananos, Jacob         Skyline HS               20.46  +0.0  1 
 17  2159 Graves, Michael        Murray HS                21.40  +0.0  2 
 18  2432 Evans, Jeff            Corner Canyo             21.97  -0.6  4 
 --  2024 Codner, Kody           Orem HS                     DQ  +0.0  3 
 
Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  2207 Best, Chad             Timpanogos H             15.09  -3.0  10   
  2  2062 McNeil, Tagart         Orem HS                  15.63  -3.0   8   
  3  2082 Shields, Clay          Orem HS                  16.53  -3.0   6   
  4  2249 Masina, Tj             Timpanogos H             16.68  -3.0   5   
  5  2029 Drazin, Keagan         Orem HS                  16.88  -3.0   4   
  6    76 Thomas, Paul           Skyline HS               17.03  -3.0   3   
  7  2234 Harrison, Gavin        Timpanogos H             17.49  -3.0   2   
  8    52 Kirkham, Mitch         Skyline HS               18.45  -3.0   1   
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1  2062 McNeil, Tagart         Orem HS                  41.37q  4 
  2    76 Thomas, Paul           Skyline HS               42.04q  4 
  3  2082 Shields, Clay          Orem HS                  42.36q  2 
  4  1158 Riggs, Payton          Mountain Vie             43.36q  1 
  5  2234 Harrison, Gavin        Timpanogos H             43.93q  5 
  6  2223 Earl, Ryan             Timpanogos H             44.31q  2 
  7    79 Walker, Keaton         Skyline HS               44.58q  3 
  8  2029 Drazin, Keagan         Orem HS                  45.91q  4 
  9  1121 Gibson, Jackson        Mountain Vie             46.02   4 
 10  1921 Bickel, Daniel         Olympus HS               46.52   3 
 11  1931 Erickson, Lukas        Olympus HS               46.58   2 
 12  2050 Johnson, David         Orem HS                  46.72   1 
 13    52 Kirkham, Mitch         Skyline HS               46.97   4 
 14    65 Pananos, Jacob         Skyline HS               47.66   5 
 15  2153 Francis, Justin        Murray HS                47.84   4 
 15  1101 Allen, Kaleb           Mountain Vie             47.84   1 
 17  2416 Chandler, Adam         Corner Canyo             48.32   2 
 18  1129 Herd, Tyler            Mountain Vie             48.40   3 
 19  2135 Achter, Cole           Murray HS                49.89   3 
 20  2432 Evans, Jeff            Corner Canyo             52.40   2 
 21  2159 Graves, Michael        Murray HS                57.39   2 
 
Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1  2062 McNeil, Tagart         Orem HS                  40.75   10   
  2  2082 Shields, Clay          Orem HS                  41.29    8   
  3    76 Thomas, Paul           Skyline HS               41.74    6   
  4  1158 Riggs, Payton          Mountain Vie             41.77    5   
  5  2223 Earl, Ryan             Timpanogos H             42.59    4   
  6  2234 Harrison, Gavin        Timpanogos H             43.09    3   
  7    79 Walker, Keaton         Skyline HS               43.62    2   
  8  2029 Drazin, Keagan         Orem HS                  48.18    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Orem HS  'A'                                          42.80   10   
  2 Timpanogos HS  'A'                                    44.06    8   
  3 Mountain View HS  'A'                                 45.85    6   
  4 Murray HS  'A'                                        46.25    5   
  5 Olympus HS  'A'                                       46.42    4   
  6 Skyline HS  'A'                                       46.43    3   
  7 Corner Canyon High School  'A'                        51.52    2   
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Mountain View HS  'A'                               3:29.38   10   
  2 Timpanogos HS  'A'                                  3:34.90    8   
  3 Olympus HS  'A'                                     3:35.17    6   
  4 Skyline HS  'A'                                     3:36.27    5   
  5 Orem HS  'A'                                        3:44.94    4   
  6 Corner Canyon High School  'A'                      3:45.63    3   
  7 Murray HS  'A'                                      3:46.43    2   
 
Boys 1600 Sprint Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Timpanogos HS  'A'                                  3:40.38   10   
  2 Mountain View HS  'A'                               3:46.03    8   
  3 Olympus HS  'A'                                     3:47.28    6   
  4 Skyline HS  'A'                                     3:50.62    5   
  5 Orem HS  'A'                                        3:51.42    4   
  6 Murray HS  'A'                                      4:01.60    3   
  7 Corner Canyon High School  'A'                      4:09.34    2   
 
Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1  2207 Best, Chad             Timpanogos H           6-01.00   10   
  2  1158 Riggs, Payton          Mountain Vie           5-11.00    8   
  3  2029 Drazin, Keagan         Orem HS               J5-11.00    6   
  4  2249 Masina, Tj             Timpanogos H          J5-11.00    5   
  5  1138 Kretschmer, Ben        Mountain Vie           5-09.00    4   
  6    29 Bringard, James        Skyline HS            J5-09.00    3   
  7  1154 Ortiz- Fernandez,      Mountain Vie          J5-09.00    2   
  8  2082 Shields, Clay          Orem HS                5-07.00    1   
  9  2239 Jenkinson, Will        Timpanogos H          J5-07.00  
  9  2419 Connely, Bryce         Corner Canyo          J5-07.00  
  9  1927 Crofts, Seth           Olympus HS            J5-07.00  
 12  2040 Hill, Daxton           Orem HS                5-05.00  
 12  2251 Meeves, Brandon        Timpanogos H           5-05.00  
 12    28 Biederman, Cole        Skyline HS             5-05.00  
 12  2403 Anderson, Zach         Corner Canyo           5-05.00  
 12  1921 Bickel, Daniel         Olympus HS             5-05.00  
 17  2223 Earl, Ryan             Timpanogos H           5-03.00  
 --  2073 Rex, Ammon             Orem HS                     NH  
 --  2009 Anderson, Kyler        Orem HS                     NH  
 --  2478 Sampson, Trevor        Corner Canyo                NH  
 --  2451 Jensen, Tanner         Corner Canyo                NH  
 --  1931 Erickson, Lukas        Olympus HS                  NH  
 --  1118 Fairbanks, Trevor      Mountain Vie                NH  
 --    64 Nelson, Greg           Skyline HS                  NH  
 --  1953 Naylor, Zach           Olympus HS                  NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1  2432 Evans, Jeff            Corner Canyo           9-00.00   10   
  2  2446 Hillbig, Mitchell      Corner Canyo           8-06.00    8   
  3  2434 Fife, Connin           Corner Canyo           7-06.00    6   
 --  2413 Bruce, Hayden          Corner Canyo                NH  
 
Boys Long Jump
=====================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  Wind
=====================================================================
Preliminaries
  1  2062 McNeil, Tagart         Orem HS               21-10.50q  2.2 
  2  2207 Best, Chad             Timpanogos H          21-02.50q  0.7 
  3  2029 Drazin, Keagan         Orem HS               20-06.00q  1.5 
  4  2419 Connely, Bryce         Corner Canyo          20-02.75q  0.5 
  5  2082 Shields, Clay          Orem HS               20-00.00q +0.0 
  6  2261 Rutland, Bryce         Timpanogos H          19-10.25q +0.0 
  7  2233 Harris, McKay          Timpanogos H          19-08.25q  0.6 
  8  1973 Evelyn, Ryan           Timpanogos H          19-04.75q  2.1 
  9  1107 Beeton, George         Mountain Vie          19-04.00q  2.0 
 10  2478 Sampson, Trevor        Corner Canyo          19-03.25   NWI 
 11  2223 Earl, Ryan             Timpanogos H          19-01.50  +0.0 
 12    29 Bringard, James        Skyline HS            19-01.00   0.3 
 13  2049 Johnson, Cutler        Orem HS               18-10.25  +0.0 
 14    28 Biederman, Cole        Skyline HS            18-06.00   0.2 
 15  2161 Hurley, Will           Murray HS             18-05.00   NWI 
 16  2022 Christensen, Jed       Orem HS               18-03.50   NWI 
 17  2086 Tregeagle, Calen       Orem HS               18-00.25   2.2 
 18  1163 Stokes, Scott          Mountain Vie          18-00.00   NWI 
 19  2135 Achter, Cole           Murray HS             17-11.50   NWI 
 20  2427 Dutson, Daiden         Corner Canyo          17-05.50   NWI 
 21  2153 Francis, Justin        Murray HS             17-04.00   0.6 
 22  2159 Graves, Michael        Murray HS             17-00.00   2.4 
 23  2013 Bergeson, Everett      Orem HS               16-08.00   NWI 
 24  2150 Evans, Alex            Murray HS             16-05.00   2.6 
 25    34 Dalton, Chance         Skyline HS            15-07.00   1.2 
 26  2181 Santos, William        Murray HS             15-03.75   2.0 
 27  2160 Huntzinger, Parker     Murray HS             15-02.00   2.5 
 --  1118 Fairbanks, Trevor      Mountain Vie                ND   NWI 
 --  2447 Howell, Christian      Corner Canyo                ND   NWI 
 --  2432 Evans, Jeff            Corner Canyo                ND   NWI 
 --  2278 Yarro, Nick            Timpanogos H                ND   NWI 
 --  2264 Sills, Brady           Timpanogos H                ND   NWI 
 --  1138 Kretschmer, Ben        Mountain Vie                ND   NWI 
 --  1949 Meier, Coleman         Olympus HS                  ND   NWI 
 --    38 Drysdale, Benjamin     Skyline HS                  ND   NWI 
 --  2457 Knunkel, Jacob         Corner Canyo                ND   NWI 
 --  1956 Pack, Bridger          Olympus HS                  ND   NWI 
 --    68 Raubenheimer, Mark     Skyline HS                  ND   NWI 
 --  2465 Moffat, Braeden        Corner Canyo                ND   NWI 
 --    64 Nelson, Greg           Skyline HS                  ND   NWI 
 
Boys Long Jump
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1  2062 McNeil, Tagart         Orem HS               21-10.50   2.2  10   
  2  2207 Best, Chad             Timpanogos H          21-02.50   0.7   8   
  3  2029 Drazin, Keagan         Orem HS               20-06.00   1.5   6   
  4  2419 Connely, Bryce         Corner Canyo          20-02.75   0.5   5   
  5  2082 Shields, Clay          Orem HS               20-02.00   2.8   4   
  6  2261 Rutland, Bryce         Timpanogos H          19-10.25  +0.0   3   
  7  2233 Harris, McKay          Timpanogos H          19-08.25   0.6   2   
  8  1107 Beeton, George         Mountain Vie          19-08.00   2.7   1   
  9  1973 Evelyn, Ryan           Timpanogos H          19-04.75   2.1 
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1  1134 Kaaihue, Kaaihue       Mountain Vie          44-09.00q 
  2  2087 Tu'uhetaufa, Alfel     Orem HS               44-05.50q 
  3  1152 Ngatuvai, Micah        Mountain Vie          43-04.50q 
  4  2143 Burnett, Nathaniel     Murray HS             42-05.75q 
  5  2236 Hurst, David           Timpanogos H          41-00.00q 
  6  2242 Kelsey, Mark           Timpanogos H          40-06.00q 
  7  2267 Sorensen, Kenny        Timpanogos H          40-03.25q 
  8  2269 Tu'avao, Filo          Timpanogos H          39-01.50q 
  9    33 Crofts, Jordan         Skyline HS            38-11.00q 
 10  1953 Naylor, Zach           Olympus HS            38-10.50  
 11  2034 Gleed, Tyler           Orem HS               38-07.50  
 12  2008 Allred, Mckay          Orem HS               38-01.25  
 13    48 Hughes, Dawson         Skyline HS            37-05.00  
 14  2136 Adams, McKade          Murray HS             36-09.00  
 14  2173 Orizaba, Joseph        Murray HS             36-09.00  
 16  2054 Landis, Brandon        Orem HS               35-11.50  
 17  1125 Harper, Peter          Mountain Vie          35-11.25  
 18  2039 Hammer, Kurtis         Orem HS               35-06.00  
 19  1918 Agiri, Ade             Olympus HS            35-01.00  
 20  2443 Hatfield, Jake         Corner Canyo          34-11.00  
 21  1157 Rigby, Colton          Mountain Vie          32-09.50  
 22  2018 Byers, Nathan          Orem HS               32-01.50  
 23  2181 Santos, William        Murray HS             30-09.50  
 24  2436 Grange, Dillan         Corner Canyo          30-09.00  
 25  2486 Steele, Cam            Corner Canyo          30-08.00  
 26  1962 Schofield, Dillon      Olympus HS            30-05.00  
 27  2165 Johnson, Jeremiah      Murray HS             30-00.50  
 28  1938 Jared, Jeffs           Olympus HS            29-11.50  
 29  2252 Miller, Cory           Timpanogos H          29-06.75  
 30  2160 Huntzinger, Parker     Murray HS             29-03.00  
 31  2089 Wood, Dave             Orem HS               28-11.00  
 32  1950 Miller, Cole           Olympus HS            28-01.00  
 33  2174 Peretto, Shaun         Murray HS             22-02.50  
 --  2405 Bakker, Grant          Corner Canyo                ND  
 --  1119 Folauumahina, Mich     Mountain Vie                ND  
 --  1972 Wilcox, Tosh           Olympus HS                  ND  
 --  1936 Howard, Thomas         Olympus HS                  ND  
 --  2250 McDowell, Jermey       Timpanogos H                ND  
 --  2491 Thompson, Parker       Corner Canyo                ND  
 --  2231 Hansen, Jordan         Timpanogos H                ND  
 
Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1  1134 Kaaihue, Kaaihue       Mountain Vie          45-10.00   10   
  2  2087 Tu'uhetaufa, Alfel     Orem HS               44-05.50    8   
  3  2143 Burnett, Nathaniel     Murray HS             43-09.00    6   
  4  2269 Tu'avao, Filo          Timpanogos H          43-08.00    5   
  5  1152 Ngatuvai, Micah        Mountain Vie          43-04.50    4   
  6  2236 Hurst, David           Timpanogos H          42-10.00    3   
  7  2242 Kelsey, Mark           Timpanogos H          42-01.50    2   
  8  2267 Sorensen, Kenny        Timpanogos H          40-11.50    1   
  9    33 Crofts, Jordan         Skyline HS            38-11.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1  2039 Hammer, Kurtis         Orem HS                 130-06q 
  2  2143 Burnett, Nathaniel     Murray HS               127-08q 
  3  1134 Kaaihue, Kaaihue       Mountain Vie            122-03q 
  4    33 Crofts, Jordan         Skyline HS              111-09q 
  5  2242 Kelsey, Mark           Timpanogos H            108-00q 
  6  2054 Landis, Brandon        Orem HS                 104-09q 
  7  2034 Gleed, Tyler           Orem HS                 103-11q 
  8  2036 Green, Tj              Orem HS                 102-09q 
  9  2032 Escobar, Alex          Orem HS                  99-07q 
 10  1918 Agiri, Ade             Olympus HS               96-08  
 11  2448 Howell, Tanner         Corner Canyo             96-03  
 12  1140 Lawson, Jase           Mountain Vie             95-05  
 13  1953 Naylor, Zach           Olympus HS               95-02  
 14  2405 Bakker, Grant          Corner Canyo             92-08  
 15  2071 Rasmussen, Karston     Orem HS                  90-09  
 16  1125 Harper, Peter          Mountain Vie             90-05  
 17  2044 Hubner, Corbin         Orem HS                  88-11  
 18  2160 Huntzinger, Parker     Murray HS                85-05  
 19    59 Messer, Jacob          Skyline HS               84-09  
 20  2443 Hatfield, Jake         Corner Canyo             84-04  
 21  2136 Adams, McKade          Murray HS                84-01  
 22  2165 Johnson, Jeremiah      Murray HS                83-01  
 23  2180 Reyes, David           Murray HS                81-07  
 24  1163 Stokes, Scott          Mountain Vie             79-01  
 25  1934 Goodsell, Austin       Olympus HS               78-04  
 26    48 Hughes, Dawson         Skyline HS               77-00  
 27  2173 Orizaba, Joseph        Murray HS                76-05  
 28  1922 Brunken, Ben           Olympus HS               76-04  
 29  1113 Cavalcanti, Thomas     Mountain Vie             75-05  
 30  2478 Sampson, Trevor        Corner Canyo             75-01  
 31    56 Lord, Nick             Skyline HS               74-09  
 32  2181 Santos, William        Murray HS                70-00  
 33    32 Coomans, Joshua        Skyline HS               62-04  
 34  1951 Mott, Ethan            Olympus HS               62-02  
 35  1946 Lee, Colton            Olympus HS               62-01  
 36  1938 Jared, Jeffs           Olympus HS               59-09  
 --    78 Todorov, Nick          Skyline HS                  ND  
 --  2236 Hurst, David           Timpanogos H                ND  
 --  1119 Folauumahina, Mich     Mountain Vie                ND  
 --    64 Nelson, Greg           Skyline HS                  ND  
 --  2252 Miller, Cory           Timpanogos H                ND  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1  2039 Hammer, Kurtis         Orem HS                 130-06   10   
  2  2143 Burnett, Nathaniel     Murray HS               127-08    8   
  3  1134 Kaaihue, Kaaihue       Mountain Vie            122-03    6   
  4    33 Crofts, Jordan         Skyline HS              111-09    5   
  5  2242 Kelsey, Mark           Timpanogos H            108-00    4   
  6  2054 Landis, Brandon        Orem HS                 104-09    3   
  7  2034 Gleed, Tyler           Orem HS                 103-11    2   
  8  2036 Green, Tj              Orem HS                 102-09    1   
  9  2032 Escobar, Alex          Orem HS                  99-07  
 
Boys Javelin Throw
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
Preliminaries
  1  2058 Legas, Gunnar          Orem HS                 149-03q 
  2  2160 Huntzinger, Parker     Murray HS            139-06.50q 
  3  2236 Hurst, David           Timpanogos H         137-05.50q 
  4  2249 Masina, Tj             Timpanogos H            134-01q 
  5  1931 Erickson, Lukas        Olympus HS           132-10.50q 
  6    29 Bringard, James        Skyline HS           130-02.50q 
  7  2063 Mcyntire, William      Orem HS                 130-02q 
  8  2039 Hammer, Kurtis         Orem HS                 126-11q 
  9  2153 Francis, Justin        Murray HS               122-03q 
 10    78 Todorov, Nick          Skyline HS              119-04  
 11  1953 Naylor, Zach           Olympus HS              118-02  
 12  2491 Thompson, Parker       Corner Canyo            117-05  
 13  2036 Green, Tj              Orem HS                 116-08  
 14  1934 Goodsell, Austin       Olympus HS              113-07  
 15  2486 Steele, Cam            Corner Canyo            108-09  
 16    64 Nelson, Greg           Skyline HS              107-05  
 17  2143 Burnett, Nathaniel     Murray HS               104-05  
 18  2231 Hansen, Jordan         Timpanogos H            103-00  
 19  2034 Gleed, Tyler           Orem HS                 100-02  
 20  1140 Lawson, Jase           Mountain Vie             99-01  
 21  2425 Dunford, Brandon       Corner Canyo             98-10  
 22    70 Rylant, Harrison       Skyline HS               98-03  
 23  1163 Stokes, Scott          Mountain Vie             96-09  
 24  2136 Adams, McKade          Murray HS                96-01  
 25  2406 Ball, Cameron          Corner Canyo             92-05  
 26  2267 Sorensen, Kenny        Timpanogos H             91-07  
 27  1134 Kaaihue, Kaaihue       Mountain Vie             90-02  
 28  1964 Smith, Noah            Olympus HS               87-08  
 29  2497 Wolf, Jakob            Corner Canyo             86-02  
 30  2165 Johnson, Jeremiah      Murray HS             85-07.50  
 31  1950 Miller, Cole           Olympus HS               82-01  
 32    32 Coomans, Joshua        Skyline HS               81-11  
 33  2180 Reyes, David           Murray HS                79-11  
 34  1946 Lee, Colton            Olympus HS               77-01  
 35  2174 Peretto, Shaun         Murray HS             49-11.50  
 --  2083 Smith, Jeremiah        Orem HS                     ND  
 --  2237 Ivie, Ben              Timpanogos H                ND  
 --  1924 Colton, Lee            Olympus HS                  ND  
 --  2473 Plummer, Coleman       Corner Canyo                ND  
 --  2258 Porter, Kaden          Timpanogos H                ND  
 --    56 Lord, Nick             Skyline HS                  ND  
 --    59 Messer, Jacob          Skyline HS                  ND  
 --  2240 Jensen, Jacob          Timpanogos H                ND  
 --  2483 Skene, Jacob           Corner Canyo                ND  
 --  2071 Rasmussen, Karston     Orem HS                     ND  
 
Boys Javelin Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1  2058 Legas, Gunnar          Orem HS                 149-03   10   
  2  2160 Huntzinger, Parker     Murray HS            144-01.50    8   
  3  1931 Erickson, Lukas        Olympus HS           142-03.50    6   
  4  2236 Hurst, David           Timpanogos H            141-07    5   
  5  2249 Masina, Tj             Timpanogos H            140-06    4   
  6  2063 Mcyntire, William      Orem HS                 139-08    3   
  7    29 Bringard, James        Skyline HS              138-02    2   
  8  2039 Hammer, Kurtis         Orem HS              134-10.50    1   
  9  2153 Francis, Justin        Murray HS               130-10  
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Timpanogos HS              159        2) Orem HS                   149   
    3) Mountain View HS            96        4) Murray HS                  74.50
    5) Olympus HS                  66        6) Skyline HS                 47   
    7) Corner Canyon High School   24.50                                        
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Orem HS                    209.50     2) Timpanogos HS             135.50
    3) Mountain View HS           130        4) Murray HS                  47   
    5) Skyline HS                  44.50     6) Corner Canyon High School  40   
    7) Olympus HS                  38.50