Results: 2022 Cow Country Stampede - 10th annual
Toggle navigation
RunnerCard.com
4 Mile Walk/Run
Overall
By Gender
Female
Male
By Division
Girl's 1-12
Girl's 13-19
Women's 20-29
Women's 30-39
Women's 40-49
Women's 50-59
Women's 60-69
Women's 70-79
Women's 80-89
Women's 90-99
Women's 100-109
Boy's 1-12
Boy's 13-19
Men's 20-29
Men's 30-39
Men's 40-49
Men's 50-59
Men's 60-69
Men's 70-79
Men's 80-89
Men's 90-99
Men's 100-109
4 Mile Walk/Run:
Overall
Full Results
Charles Gentry
35:55.5
Jennifer Evans
36:38.5
Marlo Leachman
37:34.3
Place
Bib
Name
City
Gender
Division
Time
1.
438
Charles Gentry
Big Timber, MT
1.
Male
1.
Men's 40-49
35:55.5
2.
407
Jennifer Evans
Big Timber, MT
1.
Female
1.
Women's 40-49
36:38.5
3.
403
Marlo Leachman
Toston, MT
2.
Female
1.
Women's 50-59
37:34.3
4.
437
Emmy Martin
Two dot, MT
3.
Female
1.
Girl's 13-19
39:55.0
5.
436
Tonya Martin
Two Dot, MT
4.
Female
2.
Women's 50-59
39:55.3
6.
402
Sara Bair
Toston, MT
5.
Female
2.
Women's 40-49
40:58.3
7.
443
Annabelle Locke
big timber, MT
6.
Female
1.
Girl's 1-12
58:52.1
8.
441
Ella Ginnaty
big timber, MT
7.
Female
2.
Girl's 13-19
58:52.4
9.
440
Tracy Walker
Big Timber, MT
8.
Female
1.
Women's 60-69
1:01:05.1
10.
442
Jessica Walker
Big Timber, MT
9.
Female
1.
Women's 30-39
1:01:05.4
11.
406
Angela Green
Melville, MT
10.
Female
3.
Women's 40-49
1:05:37.5
12.
432
Becky Todisco
Big Timber, MT
11.
Female
3.
Women's 50-59
1:05:37.8
13.
428
Heidi Oliver
Three Forks, MT
12.
Female
4.
Women's 50-59
1:07:14.9
14.
429
Karen Rose
Three Forks, MT
13.
Female
2.
Women's 60-69
1:07:16.9
15.
416
Douglas Bishop
Billings, MT
2.
Male
1.
Men's 60-69
1:11:27.5
16.
417
Christa Peacock
Billings, MT
14.
Female
5.
Women's 50-59
1:11:28.7
17.
424
Aubrey Johnson
Big Timber, MT
15.
Female
3.
Girl's 13-19
1:14:54.9
18.
423
Gary Johnson
Big Timber, MT
3.
Male
1.
Men's 50-59
1:15:50.8
19.
425
Marie Johnson
Big Timber, MT
16.
Female
2.
Girl's 1-12
1:15:51.1
20.
176
Heather Hasbrook
BigTimber, MT
17.
Female
4.
Women's 40-49
1:16:24.1
21.
422
Hope Johnson
Big Timber, MT
18.
Female
6.
Women's 50-59
1:16:24.7
22.
216
Page Dringman
Big Timber, MT
19.
Female
7.
Women's 50-59
1:18:53.4
23.
308
Connor Dringman
Big Timber, MT
4.
Male
1.
Men's 20-29
1:18:53.5
24.
174
gerry stevens
20.
Female
1.
Women's 70-79
1:19:10.8
25.
431
Shenae Stensaas
Big Timber, MT
21.
Female
2.
Women's 30-39
1:19:11.5
26.
310
Erin Dringman
Big Timber, MT
22.
Female
1.
Women's 20-29
1:19:18.1
27.
328
Rainy Carroccia
Big Timber, MT
23.
Female
4.
Girl's 13-19
1:19:18.6
182
Dylan Anderson
Female
399
Jennie Anderson
Female
411
Lee Brunckhorst
Big Timber, MT
Male
Men's 70-79
409
Linda Brunckhorst
Big Timber, MT
Female
Women's 60-69
181
Juliet Carroccia
Female
322
Zandy Carroccia
Big Timber, MT
Female
Women's 20-29
418
Colton Carter
Male
Boy's 1-12
419
Tanner Carter
Male
Boy's 1-12
178
Dancee Chapel
Big Timber, MT
Female
Women's 30-39
161
Kynlee Chapel
Big Timber, MT
Female
Girl's 1-12
426
Kimberly R Chavez
Big Timber, MT
Female
Women's 50-59
433
Caleb Cowen
Billings, MT
Male
Boy's 13-19
434
Marie Cowen
Big Timber, MT
Female
Women's 70-79
413
Mike Davis
Coldwater, MI
Male
Men's 70-79
412
Nancy Davis
Coldwater, MI
Female
Women's 70-79
439
Mery Donald
Melville, MT
Female
Women's 40-49
408
Hays Evans
Big Timber, MT
Male
Boy's 1-12
435
Julie Gellert
Big Timber, MT
Female
Women's 60-69
415
Gemma George
McLeod, MT
Female
Women's 60-69
405
Evelyn Grosfield
Female
Girl's 1-12
404
Zak Grosfield
Male
Men's 30-39
427
Joan Hansen
Big Timber, MT
Female
Women's 70-79
177
James Hasbrook
BigTimber, MT
Male
Boy's 1-12
421
Joseph Kennedy
Big Timber, MT
Male
Boy's 13-19
410
Barbara Selk
Big Timber, MT
Female
Women's 60-69
332
Jaden Smith
Big Timber, MT
Female
Girl's 13-19
430
Sheila Stensaas
Big Timber, MT
Female
Women's 50-59
401
Bill Sward
Big Timber, MT
Male
Men's 60-69
414
Barbara Teachout
Big Timber, MT
Female
Women's 70-79
420
Dawn Wyant
Not Hispanic or Latino, MT
Female
Women's 40-49
Team Results
Place
Team
Places
Score