Marathon: Overall
Full Results

1st Place

Jason Hollander

2:56:23.3
2nd Place

Gary Krugger

3:24:06.8
3rd Place

Kevin Franck

3:25:52.0
Place Bib Name City Gender Division Time  
1. 20 Jason Hollander Princeton, NJ 1. Male 1. Men's 50-54 2:56:23.3
2. 84 Gary Krugger Los Alamos, NM 2. Male 1. Men's 35-39 3:24:06.8
3. 12 Kevin Franck Minnetrista, MN 3. Male 2. Men's 50-54 3:25:52.0
4. 49 Bryan Baroffio Grand Junction, CO 4. Male 1. Men's 60-64 3:28:56.4
5. 73 River Sanderson Lehi, UT 5. Male 1. Men's 25-29 3:32:25.6
6. 5 Wilson Barlow COLORADO CITY, AZ 6. Male 2. Men's 25-29 3:33:29.2
7. 18 jane petty PLEASANT GROVE, UT 1. Female 1. Women's 25-29 3:34:24.7
8. 56 Braxton Pearson Hooper, UT 7. Male 3. Men's 25-29 3:34:27.5
9. 90 Cindy Stice Layton, UT 2. Female 1. Women's 50-54 3:38:17.0
10. 95 Brian Higgins Jacksonville, FL 8. Male 3. Men's 50-54 3:38:36.1
11. 35 Clara Wienhold Flagstaff, AZ 3. Female 2. Women's 25-29 3:40:59.1
12. 13 Kendra Franck Minnetrista, MN 4. Female 1. Women's 20-24 3:41:31.0
13. 78 Jett Johnson Sandy, UT 9. Male 1. Men's 20-24 3:43:10.0
14. 80 Mark Roundy Colorado City, AZ 10. Male 2. Men's 20-24 3:44:00.3
15. 48 Gregory Wyatt Salt Lake City, UT 11. Male 2. Men's 35-39 3:44:07.0
16. 62 Justin Zoch Apple Valley, MN 12. Male 1. Men's 40-44 3:44:58.9
17. 61 Jeremy Zoch Orange, CA 13. Male 1. Men's 45-49 3:44:59.2
18. 46 Elijah Syndergaard Bountiful, UT 14. Male 3. Men's 20-24 3:45:06.0
19. 92 Lauren Morin Huntsville, UT 5. Female 1. Women's 30-34 3:45:06.1
20. 28 Daniel Jessop Hildale, UT 15. Male 4. Men's 20-24 3:49:06.4
21. 77 Kaden Comadena Provo, UT 16. Male 3. Men's 35-39 3:49:17.4
22. 37 Matt Jones Logan, UT 17. Male 5. Men's 20-24 3:51:37.9
23. 74 Bryce Nicoll OREM, UT 18. Male 6. Men's 20-24 3:52:05.4
24. 3 Nicki Jones Hurricane, UT 6. Female 1. Women's 35-39 3:54:47.4
25. 79 Mitch Herrin Herriman, UT 19. Male 7. Men's 20-24 3:58:29.5
26. 76 Robert Foote Lake Forest, CA 20. Male 2. Men's 40-44 4:03:56.9
27. 40 Hannah Kohler Rexburg, ID 7. Female 1. Girl's 1-19 4:04:11.0
28. 10 Nate Jackman Lehi, UT 21. Male 4. Men's 35-39 4:05:38.0
29. 52 Margaret Moton Denver, CO 8. Female 3. Women's 25-29 4:09:49.3
30. 53 Liz Hill Denver, CO 9. Female 2. Women's 30-34 4:09:49.5
31. 50 Seth Neville Tucson, AZ 22. Male 5. Men's 35-39 4:14:46.4
32. 75 Thomas Ricks Mesa, AZ 23. Male 8. Men's 20-24 4:15:07.9
33. 2 Anthony Norcross Grantsville, UT 24. Male 1. Men's 30-34 4:17:58.5
34. 27 Ronda Sundermeier Kamas, UT 10. Female 1. Women's 55-59 4:19:08.7
35. 22 Brian Gloyeske Ivins, UT 25. Male 6. Men's 35-39 4:19:56.7
36. 86 Cod Spackman Provo, UT 26. Male 4. Men's 25-29 4:22:38.1
37. 69 Parker Anderton Orem, UT 27. Male 5. Men's 25-29 4:23:41.1
38. 88 justin norman Laughlin Afb, TX 28. Male 2. Men's 30-34 4:31:56.6
39. 24 Maverick Barlow Colorado City, AZ 29. Male 9. Men's 20-24 4:34:11.6
40. 51 Matthew Norman SALT LAKE CITY, UT 30. Male 10. Men's 20-24 4:34:19.3
41. 32 Kadell Deason Lehi, UT 31. Male 7. Men's 35-39 4:38:40.1
42. 31 Brooklyn Bowen Rexburg, ID 11. Female 2. Girl's 1-19 4:40:37.5
43. 85 Tammy Reynolds Stansbury Park, UT 12. Female 1. Women's 45-49 4:42:05.1
44. 41 Gracie Hammond Ladera Ranch, CA 13. Female 2. Women's 20-24 4:42:10.7
45. 45 Adalynn Sheffield Morgan, UT 14. Female 3. Women's 20-24 4:42:16.7
46. 72 Dexter Gilson Logan, UT 32. Male 11. Men's 20-24 4:42:17.3
47. 55 Allan Mendoza Sunset, UT 33. Male 6. Men's 25-29 4:45:45.1
48. 89 Sinthy Kounlasa Dover, NH 15. Female 1. Women's 65-69 4:48:32.6
49. 30 Camille Wait St. George, UT 16. Female 4:49:51.6
50. 14 Kelly Keene Mountlake Terrace, WA 17. Female 4. Women's 20-24 4:50:38.1
51. 68 dallen gutierrez Sandy, UT 34. Male 12. Men's 20-24 4:52:18.2
52. 81 Clint Carpenter Anchorage, AK 35. Male 2. Men's 45-49 4:52:28.0
53. 269 Aiden Futrell Draper, UT 36. Male 13. Men's 20-24 4:52:51.7
54. 38 Christina Gwilliam Smithfield, UT 18. Female 3. Girl's 1-19 4:58:58.6
55. 65 Boyd Fotheringham Draper, UT 37. Male 7. Men's 25-29 5:09:37.4
56. 98 Rich Roth 38. Male 1. Men's 70-99 5:09:39.9
57. 67 Leah Walton Herriman, UT 19. Female 5. Women's 20-24 5:14:29.1
58. 16 Abby Holt Claremont, CA 20. Female 6. Women's 20-24 5:21:32.6
59. 64 Kenadee Zenger Highland, UT 21. Female 7. Women's 20-24 5:30:51.6
60. 63 Isaac Seal Highland, UT 39. Male 14. Men's 20-24 5:30:52.1
61. 71 Elizabeth M Emonds Berea, OH 22. Female 2. Women's 55-59 5:33:15.1
62. 29 Christopher DeGraffenried Toquerville, UT 40. Male 15. Men's 20-24 5:35:07.3
63. 83 Levi Shank Los Angeles, CA 41. Male 3. Men's 40-44 5:39:29.1
64. 43 shae klamm Logan, UT 23. Female 8. Women's 20-24 5:40:09.5
65. 44 Mike Terry Orem, UT 42. Male 4. Men's 40-44 5:47:49.2
66. 17 Keith Christiansen Pleasant Grove, UT 43. Male 8. Men's 35-39 5:54:48.3
67. 47 Colton Winegar Logan, UT 44. Male 8. Men's 25-29 6:01:50.4
68. 23 Paula Shivock Ivins, UT 24. Female 4. Women's 25-29 6:11:53.5
69. 87 Speedball X. Riley Ivins, UT 25. Female 1. Women's 70-99 6:16:15.3
70. 70 Cayman Rogers Santa Fe, NM 26. Female 9. Women's 20-24 6:16:15.3
71. 57 Diane Couch Waldron, WA 27. Female 1. Women's 60-64 6:20:09.8
72. 54 Deborah Ingram Gainesville, FL 28. Female 2. Women's 65-69 8:27:05.3

Team Results

Place Team Places Score