2A Boy's 5K: Overall
3rd Mile

Place Bib Name Year Team Time Score  
1. 653 Michael Ralphs Jr 1. Millard HS 05:31.1 1
2. 1002 Ezra Shilling Rabin Jr 1. Rowland Hall 05:42.3 2
3. 760 Keaton Hallows Jr 1. North Sevier HS 05:49.5 3
4. 652 Ben Ralphs Fr 2. Millard HS 05:52.0 4
5. 651 Camden Moat Jr 3. Millard HS 05:52.6 5
6. 655 Travis Whitaker So 4. Millard HS 05:54.2 6
7. 1037 Edward Lyman So 1. San Juan HS 05:57.6 7
8. 520 Daxton Jones Jr 1. Kanab HS 05:57.8 8
9. 649 Kaydn Frampton Sr 5. Millard HS 06:00.2 9
10. 517 Tyson Brinkerhoff Jr 2. Kanab HS 06:01.1 10
11. 999 Evan Jahn Jr 2. Rowland Hall 06:01.4 11
12. 871 Austin Edwards So 1. Parowan HS 06:01.6
13. 776 Josh Rust Jr 1. North Summit HS 06:02.0 12
14. 76 Koby Yardley Jr 1. Beaver HS 06:03.2 13
15. 72 Jason Kerksiek So 2. Beaver HS 06:03.5 14
16. 777 Nathaniel Watterson So 2. North Summit HS 06:06.4 15
17. 870 Adam Edwards Sr 2. Parowan HS 06:08.4
18. 583 Isaac Allred Sr 1. Maeser Prep Acad 06:09.7 16
19. 998 Eli Hatton Fr 3. Rowland Hall 06:12.0 17
20. 997 Will Cunningham Jr 4. Rowland Hall 06:15.5 18
21. 518 Jackson Clark Jr 3. Kanab HS 06:15.8 19
22. 759 Tate Goble Sr 2. North Sevier HS 06:17.0 20
23. 522 Logan Little Jr 4. Kanab HS 06:17.2 21
24. 762 Jacob Johnson So 3. North Sevier HS 06:19.2 22
25. 582 Austin Allred Jr 2. Maeser Prep Acad 06:20.7 23.5
25. 773 Daniel Dudley Sr 3. North Summit HS 06:20.7 23.5
27. 1001 Zach Selzman Jr 5. Rowland Hall 06:20.9 25
28. 307 Calder Moon Sr 1. Duchesne HS 06:21.6
29. 1039 Toby Ward So 2. San Juan HS 06:22.1 26
30. 1036 Abram Lyman Fr 3. San Juan HS 06:23.4 27
31. 631 Carter Fair Jr 1. Merit Preparatory Acad 06:25.2
32. 775 Porter Hone Sr 4. North Summit HS 06:26.0 28.5
32. 1286 Kiran Reddy Fr 1. Waterford School 06:26.0 28.5
34. 650 Owen Josse Jr 6. Millard HS 06:27.4 30
35. 47 Hector Arce Jr 1. American Prep WV HS 06:27.9
36. 357 Angel Uribe Sr 1. Freedom Prep Acad 06:29.3 31
37. 778 Austin White So 5. North Summit HS 06:31.1 32
38. 1038 Ryan McCullough So 4. San Juan HS 06:31.3 33.5
38. 38 Nathan Schmidt So 1. American Heritage 06:31.3 33.5
40. 309 Walker Young So 2. Duchesne HS 06:33.5
41. 774 Will Evans Jr 6. North Summit HS 06:34.7 35
42. 654 Zach Rawlings Sr 7. Millard HS 06:35.3 36
43. 1034 Daniel Jolley Sr 5. San Juan HS 06:37.2 37
44. 521 Mason Kimanski So 5. Kanab HS 06:37.4 38
45. 1035 Logan Keith Fr 6. San Juan HS 06:38.3 39
46. 1033 Spencer Jensen Sr 7. San Juan HS 06:38.5 40
47. 73 Austin McIlnay Sr 3. Beaver HS 06:39.4 41
48. 75 Jonathan Webb Jr 4. Beaver HS 06:40.3 42
49. 519 Dysen Espinoza Fr 6. Kanab HS 06:44.0 43
50. 308 Peter Rowley Sr 3. Duchesne HS 06:44.4
51. 1015 Brandon Arbegast Sr 1. Saint Joseph CHS 06:47.1
52. 761 Caden Johnson Fr 4. North Sevier HS 06:47.4 44
53. 1287 Roman Schlichter Sr 2. Waterford School 06:54.0 45
54. 764 Kamden Saling So 5. North Sevier HS 06:54.5 46
55. 1097 Erick Robinson Fr 1. South Sevier HS 06:54.8
56. 37 Luke Jorgensen Fr 2. American Heritage 07:00.3 47
57. 355 Jeff Harvey Jr 2. Freedom Prep Acad 07:01.0 48.5
57. 1003 Milo Thorne Fr 6. Rowland Hall 07:01.0 48.5
59. 1283 Connor Greally Fr 3. Waterford School 07:03.1 50
60. 48 Ethan Archuletta Sr 2. American Prep WV HS 07:03.4
61. 36 Andrew Fee So 3. American Heritage 07:04.3 51
62. 1282 Dylan Dymek Fr 4. Waterford School 07:06.5 52
63. 584 Justin Baker Jr 3. Maeser Prep Acad 07:06.6 53.5
63. 71 Amrin Healy Fr 5. Beaver HS 07:06.6 53.5
65. 1000 Max Jansen So 7. Rowland Hall 07:07.0 55
66. 353 Gabriel Coletti Jr 3. Freedom Prep Acad 07:07.1 56
67. 356 Ruben Sanchez So 4. Freedom Prep Acad 07:07.6 57
68. 632 Talan Jenkins Jr 2. Merit Preparatory Acad 07:11.5
69. 758 Ayden Crane Jr 6. North Sevier HS 07:11.6 58
70. 35 Spencer Crossley Fr 4. American Heritage 07:12.1 59
71. 772 Aiden Anderson Sr 7. North Summit HS 07:13.2 60
72. 586 Colin Murphy Jr 4. Maeser Prep Acad 07:13.7 61
73. 633 Joseph Wiseman So 3. Merit Preparatory Acad 07:16.0
74. 70 Jason Cardon Sr 6. Beaver HS 07:16.2 62
75. 523 Nathan Unsworth So 7. Kanab HS 07:18.7 63
76. 763 Braxton MacArt So 7. North Sevier HS 07:20.2 64
77. 1285 Luke Pead So 5. Waterford School 07:20.7 65
78. 1288 Mateusz Stepien Sr 6. Waterford School 07:29.0 66
79. 351 Maxwell Bunnell Fr 5. Freedom Prep Acad 07:32.8 67
80. 34 Sam Barlow Jr 5. American Heritage 07:36.0 68
81. 33 Ben Anderson Jr 6. American Heritage 07:39.0 69.5
81. 1284 Finn Pead Sr 7. Waterford School 07:39.0 69.5
83. 39 Tj Sessions Fr 7. American Heritage 07:40.5 71
84. 587 Andrew Pitcher Sr 5. Maeser Prep Acad 07:42.5 72
85. 352 Ezra Chan So 6. Freedom Prep Acad 07:57.4 73
86. 585 Scott Gottfredson Sr 6. Maeser Prep Acad 08:02.5 74
87. 74 Tanner McIlnay So 7. Beaver HS 08:05.6 75
88. 588 Jackson Smith Jr 7. Maeser Prep Acad 09:11.4 76
89. 354 Jaxon Fergus Jr 7. Freedom Prep Acad 09:17.2 77

Team Results

Place Team Places Score
1. Millard HS 1,  4,  5,  6,  9,  (30),  (36) 25
2. Rowland Hall 2,  11,  17,  18,  25,  (48.5),  (55) 73
3. Kanab HS 8,  10,  19,  21,  38,  (43),  (63) 96
4. North Summit HS 12,  15,  23.5,  28.5,  32,  (35),  (60) 111
5. San Juan HS 7,  26,  27,  33.5,  37,  (39),  (40) 130.5
6. North Sevier HS 3,  20,  22,  44,  46,  (58),  (64) 135
7. Beaver HS 13,  14,  41,  42,  53.5,  (62),  (75) 163.5
8. Maeser Prep Acad 16,  23.5,  53.5,  61,  72,  (74),  (76) 226
9. Waterford School 28.5,  45,  50,  52,  65,  (66),  (69.5) 240.5
10. American Heritage 33.5,  47,  51,  59,  68,  (69.5),  (71) 258.5
11. Freedom Prep Acad 31,  48.5,  56,  57,  67,  (73),  (77) 259.5