11 - Jeff Swigart Boys Sweepstakes Challenge: Overall
at Mile 2

Place Bib Name Year Team Time Score  
1. 1760 Eyan Turk So 1. Woodcrest Christian 09:44.6 1
2. 1445 Van Filek Sr 1. Santiago HS 09:45.5 2
3. 1443 Dylan DeLoyola Sr 2. Santiago HS 09:48.2 3
4. 1047 Benjamin Rippe Jr 1. Norco HS 09:53.4 4
5. 667 Gabriel Castillo Jr 1. Etiwanda HS 09:53.8 5
6. 1349 Ethan Parcells Jr 1. Rim of the World HS 09:54.5
7. 668 Joel Fischer Sr 2. Etiwanda HS 09:58.7 6
8. 339 Daniel Reza So 1. Chaffey HS 09:59.4 7
9. 1234 Dylan Peralta Jr 1. Rancho Cucamonga HS 10:06.4 8
10. 1016 Noah Chairez Sr 1. Los Osos HS 10:10.7
11. 638 Jesse Ocampo Sr 1. Elsinore HS 10:12.3
12. 378 Aidan Gomez Sr 1. Chino Hills HS 10:12.7 9
13. 590 Jude Enriquez Sr 1. Eleanor Roosevelt HS 10:14.2 10
14. 1046 Connor Lyall Sr 2. Norco HS 10:19.7 11
15. 1447 Antonio Olmos Jr 3. Santiago HS 10:19.9 12
16. 1448 Jake Rubalcaba So 4. Santiago HS 10:20.3 13
17. 786 Victor Amaro Jr 1. Hesperia HS 10:20.8 14
18. 1446 Jace Lay So 5. Santiago HS 10:21.3 15
19. 1449 Mathew Wakefield Sr 6. Santiago HS 10:22.1 16
20. 1233 Jacob Orta Sr 2. Rancho Cucamonga HS 10:26.0 17
21. 1235 Logan Reinhold Sr 3. Rancho Cucamonga HS 10:26.1 18
22. 1232 Nolan Koopman So 4. Rancho Cucamonga HS 10:26.3 19
23. 1044 Micheal Dunn So 3. Norco HS 10:30.2 20
24. 591 Luis Esparza Sr 2. Eleanor Roosevelt HS 10:31.0 21
25. 592 Edgar Haro Sr 3. Eleanor Roosevelt HS 10:31.6 22
26. 788 Lorenzo Benam Jr 2. Hesperia HS 10:31.8 23.5
26. 1231 Diego Herrera Jr 5. Rancho Cucamonga HS 10:31.8 23.5
28. 1431 Kyle Sheehan Sr 7. Santiago HS 10:32.0 25
29. 790 Marc Marallag Sr 3. Hesperia HS 10:32.3 26
30. 787 Lewis Argueta Fr 4. Hesperia HS 10:34.0 27
31. 336 John Payne Sr 2. Chaffey HS 10:34.2 28
32. 335 Niko Miramontes Jr 3. Chaffey HS 10:35.8 29
33. 1229 Aaron Armijo So 6. Rancho Cucamonga HS 10:36.0 30
34. 1230 Logan Ciszek Jr 7. Rancho Cucamonga HS 10:36.1 31
35. 593 Luke Lopez Fr 4. Eleanor Roosevelt HS 10:36.2 32
36. 208 Biruk Abebe Sr 1. Canyon Springs HS (Moreno Valley) 10:38.5
37. 792 Juan Zendejas Sr 5. Hesperia HS 10:40.0 33
38. 594 Kevin Rodulfo Sr 5. Eleanor Roosevelt HS 10:40.6 34
39. 595 Max Ventura Sr 6. Eleanor Roosevelt HS 10:41.2 35
40. 1758 Nathan Luce Jr 2. Woodcrest Christian 10:42.1 36
41. 669 Cole Frausto So 3. Etiwanda HS 10:45.3 37
42. 671 Robert Lopez Sr 4. Etiwanda HS 10:47.6 38
43. 376 Rylan Dinneweth Sr 2. Chino Hills HS 10:48.3 39
44. 673 Shawn Waltman Sr 5. Etiwanda HS 10:55.9 40
45. 672 Jack Patschull Sr 6. Etiwanda HS 10:56.4 41
46. 1043 Trajan Cephas So 4. Norco HS 10:57.4 42
47. 1759 Andrew Mouser Fr 3. Woodcrest Christian 10:57.5 43
48. 334 Jacob Diaz Jr 4. Chaffey HS 10:58.0 44
49. 849 Timothy Lyons Jr 1. John W North HS 11:01.1
50. 381 Seth Romero Sr 3. Chino Hills HS 11:06.5 45
51. 670 Noah Gordon Sr 7. Etiwanda HS 11:11.6 46
52. 848 Micheal Camou Jr 2. John W North HS 11:15.0
53. 379 Ethan McGarry Jr 4. Chino Hills HS 11:15.4 47.5
53. 337 Junior Perez So 5. Chaffey HS 11:15.4 47.5
55. 1756 Henry Gfeller So 4. Woodcrest Christian 11:19.4 49
56. 382 Maximilian Stone Jr 5. Chino Hills HS 11:25.4 50
57. 751 Nolan Torres Jr 1. Granite Hills HS 11:32.5
58. 380 Jack Pusztai Sr 6. Chino Hills HS 11:32.6 51
59. 789 Roberto Granados Jr 6. Hesperia HS 11:41.8 52
60. 791 Roberto Michel So 7. Hesperia HS 11:41.9 53
61. 1755 Wyatt Elliott So 5. Woodcrest Christian 11:47.3 54
62. 338 Brandon Raad So 6. Chaffey HS 11:51.7 55
63. 1757 Noah Lambert Fr 6. Woodcrest Christian 12:28.4 56
64. 1048 Justin Shifflet So 5. Norco HS 12:28.6 57

Team Results

Place Team Places Score
1. Santiago HS 2,  3,  12,  13,  15,  (16),  (25) 45
2. Rancho Cucamonga HS 8,  17,  18,  19,  23.5,  (30),  (31) 85.5
3. Eleanor Roosevelt HS 10,  21,  22,  32,  34,  (35)   119
4. Hesperia HS 14,  23.5,  26,  27,  33,  (52),  (53) 123.5
5. Etiwanda HS 5,  6,  37,  38,  40,  (41),  (46) 126
6. Norco HS 4,  11,  20,  42,  57     134
7. Chaffey HS 7,  28,  29,  44,  47.5,  (55)   155.5
8. Woodcrest Christian 1,  36,  43,  49,  54,  (56)   183
9. Chino Hills HS 9,  39,  45,  47.5,  50,  (51)   190.5