Girl's JV 5K: Overall
2nd Mile

Place Bib Name Year Team Time Score  
1. 128 Kennedy Gardner Jr 1. Lone Peak HS 07:18.4 1
2. 153 Kate Topham So 2. Lone Peak HS 07:19.4 2
3. 125 Keira Erickson Sr 3. Lone Peak HS 07:19.5 3
4. 129 Anna Gottfredson So 4. Lone Peak HS 07:24.8 4
5. 146 Madeline Smith Jr 5. Lone Peak HS 07:25.1 5
6. 119 Christiana Clifford Fr 6. Lone Peak HS 07:32.4 6
7. 127 Kate Gardner So 7. Lone Peak HS 07:34.3 7
8. 148 Kaitlyn Strong Jr 8. Lone Peak HS 07:40.4
9. 204 Ella Cruze Sr 1. Orem HS 07:45.1 8
10. 137 Addie Lehnhof Jr 9. Lone Peak HS 07:45.7
10. 149 Sage Sunderlage Jr 9. Lone Peak HS 07:45.7
12. 131 Julia Hansen Jr 11. Lone Peak HS 07:46.7
13. 124 Amelia Ericksen Sr 12. Lone Peak HS 07:47.2
14. 154 Brianna Vine So 13. Lone Peak HS 07:48.1
15. 145 Hannah Smith Fr 14. Lone Peak HS 07:48.4
16. 140 Elizabeth Mott So 15. Lone Peak HS 07:50.6
17. 134 Sophia Johnston Fr 16. Lone Peak HS 07:51.5
18. 132 Lizzie Hudson Fr 17. Lone Peak HS 07:51.8
19. 152 Emily Tomkinson Fr 18. Lone Peak HS 07:52.1
20. 133 Clara Johnston Fr 19. Lone Peak HS 07:53.2
21. 141 Ella Packer Fr 20. Lone Peak HS 07:59.7
22. 130 Brooke Greenwood Sr 21. Lone Peak HS 08:03.6
23. 150 Piper Thomas Sr 22. Lone Peak HS 08:04.0
24. 120 Anna Conley Sr 23. Lone Peak HS 08:04.1
24. 136 Anna Larson Sr 23. Lone Peak HS 08:04.1
26. 144 Lindsey Skidmore Jr 25. Lone Peak HS 08:05.0
27. 200 Laeklan Allred Jr 2. Orem HS 08:06.1 9
28. 79 Paige Bowler So 1. Enterprise HS 08:14.7
29. 135 Jaci Larsen So 26. Lone Peak HS 08:16.7
30. 158 Kara Wolfley Fr 27. Lone Peak HS 08:19.6
31. 78 Addison Adams Fr 2. Enterprise HS 08:26.3
32. 205 Hannah Ward So 3. Orem HS 08:32.9 10
33. 156 Brynlee Whitworth Fr 28. Lone Peak HS 08:43.8
34. 139 Annie Methany Fr 29. Lone Peak HS 08:44.0
35. 344 Kaya Dean So 4. Orem HS 08:45.2 11
36. 151 Ciera Timothy Jr 30. Lone Peak HS 08:47.6
37. 126 Katrina Frazier Jr 31. Lone Peak HS 08:47.8
37. 147 Livia Solomon Jr 31. Lone Peak HS 08:47.8
39. 202 Nicole Barrera Sr 5. Orem HS 09:25.9 12
40. 116 Lilly Allen So 33. Lone Peak HS 09:26.5
41. 201 Ellis Ashton Sr 6. Orem HS 09:31.1 13
42. 138 Julia Maxia Jr 34. Lone Peak HS 09:41.8
43. 206 Brianna Whitworth Sr 7. Orem HS 09:43.4 14
44. 80 Amelia Holt Jr 3. Enterprise HS 09:46.1
45. 81 Taya Jones So 4. Enterprise HS 09:52.2
46. 77 Isabelle Meacham Fr 1. Duchesne HS 09:59.2
47. 48 Lauren Haughton Fr 1. Cedar Valley HS 10:24.6

Team Results

Place Team Places Score
1. Lone Peak HS 1,  2,  3,  4,  5,  (6),  (7) 15
2. Orem HS 8,  9,  10,  11,  12,  (13),  (14) 50