Varsity Girls 3 Mile: Overall
2nd Mile

Place Bib Name Year Team Time Score  
1. 427 Hailey Kidd Sr 1. Copper Hills HS 06:25.6 1
2. 1092 Amelia Hunter Sr 1. Salem Hills HS 06:36.2 2
3. 1093 Erica Maestas Sr 2. Salem Hills HS 06:41.3 3
4. 1030 Tamsin Stewart Sr 1. North Sanpete HS 06:41.4 4
5. 1025 Mari Briggs Fr 2. North Sanpete HS 06:43.0 5
6. 372 Kinley Spaulding Sr 1. Milford HS 06:45.5
7. 1795 Camille Jensen Sr 1. East HS 06:45.6 6
8. 622 Fiel Woods Jr 1. Manti HS 06:47.3 7
9. 1299 Sarah Seeley So 1. Spanish Fork HS 06:47.7 8
10. 1295 Alexis Gladding Jr 2. Spanish Fork HS 06:48.2 9
11. 589 Audrey Camp Sr 1. Millard HS 06:49.3
12. 428 Whitley Kidd Fr 2. Copper Hills HS 06:49.4 10
13. 1091 Lucy Groberg Jr 3. Salem Hills HS 06:50.1 11
14. 262 Faith Amos Sr 1. Hillcrest HS 06:52.8 12
15. 225 Mia Richards Fr 1. Lehi HS 06:56.8 13
16. 195 Sarah Seamons Fr 1. Jordan HS 06:56.9 14
17. 1027 Aubry Cook Jr 3. North Sanpete HS 06:58.1 15
18. 1026 Madelyn Christensen So 4. North Sanpete HS 06:58.6 16
19. 1830 Autumn Huntington So 1. Payson HS 06:58.7 17
20. 1297 Bayleigh Redd Sr 3. Spanish Fork HS 07:01.3 18.5
20. 1298 Sophie Riding So 3. Spanish Fork HS 07:01.3 18.5
22. 617 Keltsy Fowles So 2. Manti HS 07:02.0 20
23. 855 Kate Slaugh Fr 1. Uintah HS 07:08.9 21
24. 429 Riley Taylor So 3. Copper Hills HS 07:10.4 22
25. 426 Kaitlin Johnson So 4. Copper Hills HS 07:11.7 23
26. 1029 Rachael Jones Jr 5. North Sanpete HS 07:12.1 24
27. 423 Savannah Davies Fr 5. Copper Hills HS 07:13.1 25
28. 1296 Camryn Marshall Jr 5. Spanish Fork HS 07:15.9 26
29. 425 Emmalee Jacob Sr 6. Copper Hills HS 07:18.8 27
30. 1831 Kortnie Lemmon Jr 2. Payson HS 07:20.3 28
31. 261 Anna Ames Fr 2. Hillcrest HS 07:20.7 29
32. 1731 Kaylee Glover Sr 1. Cyprus HS 07:22.3 30
33. 850 Brooklyn Connelly Jr 2. Uintah HS 07:22.7 31
34. 265 Megan Liddiard Sr 3. Hillcrest HS 07:25.7 32
35. 303 Sidney Snow Sr 1. Union HS 07:25.8 33
36. 424 Grace Emett Sr 7. Copper Hills HS 07:25.9 34
37. 306 Olivia Wells Sr 2. Union HS 07:26.0 35
38. 619 Isabella Knudsen So 3. Manti HS 07:26.2 36
39. 1090 Lexie Christiansen So 4. Salem Hills HS 07:27.9 37.5
39. 1834 Reagan Mckennah Fr 3. Payson HS 07:27.9 37.5
41. 590 Hannah Koyle Jr 2. Millard HS 07:28.0
42. 1793 Georgia Henriod Fr 2. East HS 07:28.4 39
43. 1094 Gabriel McDaniel So 5. Salem Hills HS 07:28.6 40
44. 1088 Emily Balls Fr 6. Salem Hills HS 07:29.2 41
45. 853 Kylee Sellers Sr 3. Uintah HS 07:29.3 42
46. 1089 Sydney Black Sr 7. Salem Hills HS 07:29.4 43
47. 266 Paris Snow Sr 4. Hillcrest HS 07:30.7 44
48. 113 Susannah Sutherland Sr 1. Merit Preparatory Acad 07:31.7
49. 305 Naomi Wells So 3. Union HS 07:32.0 45
50. 267 Brynn Webster Sr 5. Hillcrest HS 07:33.2 46
51. 1336 Tamma Bahr Sr 1. Maeser Prep Acad 07:34.4
52. 110 Katrina Mellor Jr 2. Merit Preparatory Acad 07:36.0
53. 1294 Emma Fox Jr 6. Spanish Fork HS 07:36.6 47
54. 194 Nicole Schreiber Jr 2. Jordan HS 07:36.9 48.5
54. 1300 Vasiti Vuniwai Fr 7. Spanish Fork HS 07:36.9 48.5
56. 849 Reagan Angus Fr 4. Uintah HS 07:37.0 50
57. 1835 Rylee Openshaw Sr 4. Payson HS 07:38.4 51
58. 1797 June Trammell Fr 3. East HS 07:38.7 52
59. 263 Erin Atkinson Jr 6. Hillcrest HS 07:40.1 53
60. 222 Annalee Gray Sr 2. Lehi HS 07:40.2 54
61. 300 Kaylee Bristol Jr 4. Union HS 07:41.0 55.5
61. 191 Lucy Lovell Sr 3. Jordan HS 07:41.0 55.5
63. 591 Aimee Thurman Jr 3. Millard HS 07:46.6
64. 852 Lauren Lamb So 5. Uintah HS 07:48.3 57
65. 854 Madison Shiner Sr 6. Uintah HS 07:48.8 58
66. 1354 Emma Buhler So 1. Taylorsville HS 07:49.1 59
67. 162 Margarita Morales Sr 1. Hunter HS 07:49.4
68. 1735 Savanna Palmer Jr 2. Cyprus HS 07:56.9 60
69. 1028 Tylee Henrie So 6. North Sanpete HS 07:57.7 61
70. 1796 Clara Morris Fr 4. East HS 07:58.6 62
71. 301 Halli Hales Sr 5. Union HS 08:01.4 63
72. 192 Sarah Mielke Jr 4. Jordan HS 08:01.9 64
73. 302 Kansys Nielsen So 6. Union HS 08:02.8 65
74. 304 Tayri Tanner Sr 7. Union HS 08:03.4 66
75. 1833 Grace Marsh Sr 5. Payson HS 08:03.7 67
76. 226 Sara Sundquist Fr 3. Lehi HS 08:05.9 68
77. 112 Stella Sutherland Fr 3. Merit Preparatory Acad 08:06.1
78. 190 Kaleigh Glauser Sr 5. Jordan HS 08:10.4 69.5
78. 620 Cami Merrill Fr 4. Manti HS 08:10.4 69.5
80. 224 Emma Jorgenson So 4. Lehi HS 08:11.2 71
81. 621 Savannah Withers Sr 5. Manti HS 08:13.4 72
82. 618 Kaylee Gowans So 6. Manti HS 08:13.9 73
83. 1355 Michaela Medico So 2. Taylorsville HS 08:18.7 74
84. 1734 Madeleine Murphy Jr 3. Cyprus HS 08:22.3 75.5
84. 1798 Bryce Van Orden So 5. East HS 08:22.3 75.5
86. 221 Sasha Brierley So 5. Lehi HS 08:26.9 77
87. 1357 Grace Seaman So 3. Taylorsville HS 08:28.3 78
88. 1732 Jael Hymas Sr 4. Cyprus HS 08:28.4 79
89. 1836 Ashley Pray Jr 6. Payson HS 08:29.8 80
90. 1733 Hannah Miles Sr 5. Cyprus HS 08:30.5 81
91. 851 Abby Evans So 7. Uintah HS 08:31.1 82
92. 111 Ashley Nunnery So 4. Merit Preparatory Acad 08:32.8
93. 223 Makenna Hritz Sr 6. Lehi HS 08:44.7 83
94. 1832 Jocelyn Lund Sr 7. Payson HS 08:46.2 84
95. 1356 Miriam Morales Sr 4. Taylorsville HS 08:48.4 85
96. 193 Ellie Osborne So 6. Jordan HS 08:49.6 86
97. 1792 Marilyn Heaner Fr 6. East HS 09:14.8 87
98. 1794 Isabelle Hofmann So 7. East HS 10:06.0 88
99. 1358 Nicole Taylor Sr 5. Taylorsville HS 10:21.3 89
1730 Lisbeth Balboa Sr Cyprus HS

Team Results

Place Team Places Score
1. North Sanpete HS 4,  5,  15,  16,  24,  (61)   64
2. Spanish Fork HS 8,  9,  18.5,  18.5,  26,  (47),  (48.5) 80
3. Copper Hills HS 1,  10,  22,  23,  25,  (27),  (34) 81
4. Salem Hills HS 2,  3,  11,  37.5,  40,  (41),  (43) 93.5
5. Hillcrest HS 12,  29,  32,  44,  46,  (53)   163
6. Payson HS 17,  28,  37.5,  51,  67,  (80),  (84) 200.5
7. Uintah HS 21,  31,  42,  50,  57,  (58),  (82) 201
8. Manti HS 7,  20,  36,  69.5,  72,  (73)   204.5
9. Union HS 33,  35,  45,  55.5,  63,  (65),  (66) 231.5
10. East HS 6,  39,  52,  62,  75.5,  (87),  (88) 234.5
11. Jordan HS 14,  48.5,  55.5,  64,  69.5,  (86)   251.5
12. Lehi HS 13,  54,  68,  71,  77,  (83)   283
13. Cyprus HS 30,  60,  75.5,  79,  81     325.5
14. Taylorsville HS 59,  74,  78,  85,  89     385