Sprint Triathlon: Male
Swim

Place Bib Name Overall City Division Wave Time  
1. 388 Alex Stewart 1 Salt Lake City, UT 1. Boy's 1-19 1. Sprint Start 11:46.3
2. 356 Jacob Peterson 2 Herriman, UT 1. Men's 25-29 2. Sprint Start 12:09.4
3. 246 David Chatwin 3 Salt Lake City, UT 1. Men's 45-49 3. Sprint Start 12:30.6
4. 380 Chris Shurtleff 5 West Jordan, UT 1. Men's 55-59 5. Sprint Start 12:57.8
5. 251 Mitchell Crane 6 Provo, UT 1. Men's 20-24 6. Sprint Start 13:14.0
6. 276 Alex Gatto 7 San Francisco, CA 2. Men's 25-29 7. Sprint Start 13:14.8
7. 285 Phil Hackbarth 8 Colorado Springs, CO 1. Men's 50-54 8. Sprint Start 13:26.2
8. 332 Philip Mazeika 10 American Fork, UT 1. Men's 30-34 10. Sprint Start 13:57.0
9. 268 Evan Fessenden 11 Sandy, UT 2. Boy's 1-19 11. Sprint Start 14:04.5
10. 275 James Gatto 14 Heber City, UT 1. Men's 60-64 14. Sprint Start 15:09.9
11. 271 Liam Fowler 16 Lehi, UT 3. Boy's 1-19 16. Sprint Start 15:14.9
12. 317 gabriel legorburu 17 salt lake city, UT 2. Men's 30-34 17. Sprint Start 15:15.9
13. 358 Shane Philbrick 18 Salt Lake City, UT 2. Men's 45-49 18. Sprint Start 15:18.7
14. 400 Eric Torkelson 21 Bountiful, UT 3. Men's 45-49 21. Sprint Start 15:31.7
15. 373 Sky Sandberg 23 Farmington, UT 3. Men's 30-34 23. Sprint Start 16:04.4
16. 277 Preston Gibbs 25 Roosevelt, UT 4. Men's 45-49 25. Sprint Start 16:16.9
17. 321 Angel Lopez 26 Herriman, UT 2. Men's 20-24 26. Sprint Start 16:20.5
18. 352 Bridger Pennington 27 Orem, UT 3. Men's 25-29 27. Sprint Start 16:45.1
19. 272 Billy Fowler 28 Lehi, UT 5. Men's 45-49 28. Sprint Start 16:47.3
20. 297 Spencer Aarron Horrocks Horrocks 29 Syracuse, UT 4. Men's 30-34 29. Sprint Start 16:49.4
21. 263 Jon Duffy 30 Orem, UT 2. Men's 55-59 30. Sprint Start 16:57.8
22. 273 Sebastian Garcia 31 Riverton, UT 4. Men's 25-29 31. Sprint Start 17:02.8
23. 244 William Cerny 35 Orem, UT 1. Men's 70-74 35. Sprint Start 17:14.1
24. 415 Alessandro Zanazzi 40 Provo, UT 1. Men's 40-44 40. Sprint Start 17:35.4
25. 225 Rick Armstrong 42 Alpine, UT 2. Men's 50-54 1. Penalty Sprint 17:48.1
26. 359 Zachary Phillippy 44 Salt Lake City, UT 3. Men's 20-24 43. Sprint Start 17:52.4
27. 365 Ron Pynes 46 Salt Lake City, UT 1. Men's Clydesdale 45. Sprint Start 18:01.7
28. 376 Tony Santora 47 Salt Lake City, UT 1. Men's 35-39 46. Sprint Start 18:06.1
29. 318 Alexander Lindgaard 48 Salt Lake City, UT 4. Boy's 1-19 47. Sprint Start 18:06.4
30. 319 Per lindgaard 49 Salt Lake City, UT 3. Men's 55-59 48. Sprint Start 18:08.3
31. 66 Scott Curtis 50 Eagle Mountain, UT 2. Men's 35-39 49. Sprint Start 18:08.7
32. 298 Tanner Horrocks 51 Farmington, UT 5. Men's 25-29 50. Sprint Start 18:12.0
33. 377 Spencer Schmitt 53 Eagle Mountain, UT 4. Men's 20-24 52. Sprint Start 18:14.8
34. 296 Brian Hill 54 Morgan, UT 3. Men's 50-54 53. Sprint Start 18:18.7
35. 224 James Ansite 55 Park City, UT 2. Men's Clydesdale 54. Sprint Start 18:23.1
36. 239 Jared Bytheway 57 Sandy, UT 4. Men's 55-59 56. Sprint Start 18:32.5
37. 351 Patrick Patno 58 Salt Lake City, UT 6. Men's 45-49 57. Sprint Start 18:34.3
38. 286 Perry Hacker 59 Salt Lake City, UT 5. Men's 55-59 58. Sprint Start 18:36.1
39. 343 Jared Myres 60 Salt Lake City, UT 2. Men's 40-44 59. Sprint Start 18:39.9
40. 379 Allyn Shaw 62 Draper, UT 3. Men's 40-44 61. Sprint Start 18:42.1
41. 4 Mike Erickson 65 North Ogden, UT 4. Men's 40-44 64. Sprint Start 18:59.7
42. 403 Travis Walker 66 Ivins, UT 5. Men's 30-34 65. Sprint Start 19:07.9
43. 391 Landon Stoker 68 Gilbert, AZ 6. Men's 30-34 67. Sprint Start 19:10.1
44. 393 Scott Strobell 69 Sandy, UT 3. Men's 35-39 68. Sprint Start 19:11.8
45. 238 Derek Buttars 70 Taylorsville, UT 7. Men's 30-34 69. Sprint Start 19:22.1
46. 240 Kyle Call 74 Layton, UT 8. Men's 30-34 73. Sprint Start 19:31.8
47. 281 Eric Gordon 75 South Jordan, UT 5. Men's 40-44 74. Sprint Start 19:35.9
48. 412 Curtis Yanish 78 Pinedale, WY 7. Men's 45-49 77. Sprint Start 19:45.8
49. 284 Douglas Griffen 79 Scottsdale, AZ 1. Men's 65-69 78. Sprint Start 19:52.3
50. 336 Aaron Miles 80 Ogden, UT 9. Men's 30-34 79. Sprint Start 19:54.6
51. 261 Jordan Douglas 81 South Jordan, UT 10. Men's 30-34 80. Sprint Start 19:56.1
52. 247 Jesse Christensen 82 Taylorsville, UT 4. Men's 35-39 81. Sprint Start 20:01.7
53. 348 Jason O'Dell 85 Tremonton, UT 5. Men's 35-39 84. Sprint Start 20:09.3
54. 390 Jeremy Stoker 88 Ogden, UT 6. Men's 35-39 87. Sprint Start 20:16.2
55. 249 Rich Clissold 89 Salt Lake City, UT 6. Men's 40-44 88. Sprint Start 20:18.9
56. 266 Dan Erickson 92 North Ogden, UT 11. Men's 30-34 91. Sprint Start 20:29.8
57. 79 Tyler Earl 93 West Jordan, UT 6. Men's 55-59 92. Sprint Start 20:35.5
58. 374 Jordan Sandberg 96 syracuse, UT 7. Men's 40-44 95. Sprint Start 20:45.9
59. 370 Jacob Roberts 97 Salt Lake City, UT 6. Men's 25-29 96. Sprint Start 20:46.9
60. 77 Morgan Dunford 100 Farmington, UT 7. Men's 25-29 99. Sprint Start 20:53.5
61. 235 Joseph Brockie 101 Salt Lake City, UT 8. Men's 25-29 100. Sprint Start 20:59.1
62. 255 Stan Davis 104 Saint George, UT 1. Men's 75-79 2. Penalty Sprint 21:13.9
63. 310