Sprint Triathlon: Overall
Trans 1

Place Bib Name City Gender Division Wave Time  
1. 356 Jacob Peterson Herriman, UT 1. Male 1. Men's 25-29 1. Sprint Start 02:28.7
2. 295 Ashlyn Hicken Heber City, UT 1. Female 1. Girl's 1-19 2. Sprint Start 02:56.5
3. 278 Annika Gilson Draper, UT 2. Female 2. Girl's 1-19 3. Sprint Start 03:14.0
4. 268 Evan Fessenden Sandy, UT 2. Male 1. Boy's 1-19 4. Sprint Start 03:15.2
5. 66 Scott Curtis Eagle Mountain, UT 3. Male 1. Men's 35-39 5. Sprint Start 03:17.1
6. 331 David Mathews Hill Afb, UT 4. Male 2. Men's 25-29 6. Sprint Start 03:21.1
7. 426 Ananya Lyengar Sandy, UT 3. Female 3. Girl's 1-19 7. Sprint Start 03:22.4
8. 246 David Chatwin Salt Lake City, UT 5. Male 1. Men's 45-49 8. Sprint Start 03:22.5
9. 381 Kristin Silvestri Kamas, UT 4. Female 1. Women's 35-39 9. Sprint Start 03:31.3
10. 400 Eric Torkelson Bountiful, UT 6. Male 2. Men's 45-49 10. Sprint Start 03:34.7
11. 332 Philip Mazeika American Fork, UT 7. Male 1. Men's 30-34 11. Sprint Start 03:40.9
12. 285 Phil Hackbarth Colorado Springs, CO 8. Male 1. Men's 50-54 12. Sprint Start 03:46.0
13. 272 Billy Fowler Lehi, UT 9. Male 3. Men's 45-49 13. Sprint Start 03:46.7
14. 358 Shane Philbrick Salt Lake City, UT 10. Male 4. Men's 45-49 14. Sprint Start 03:48.7
15. 276 Alex Gatto San Francisco, CA 11. Male 3. Men's 25-29 15. Sprint Start 03:51.5
16. 370 Jacob Roberts Salt Lake City, UT 12. Male 4. Men's 25-29 16. Sprint Start 03:52.3
17. 271 Liam Fowler Lehi, UT 13. Male 2. Boy's 1-19 17. Sprint Start 03:52.9
18. 317 gabriel legorburu salt lake city, UT 14. Male 2. Men's 30-34 18. Sprint Start 03:53.4
19. 380 Chris Shurtleff West Jordan, UT 15. Male 1. Men's 55-59 19. Sprint Start 03:53.7
20. 225 Rick Armstrong Alpine, UT 16. Male 2. Men's 50-54 1. Penalty Sprint 03:57.1
21. 323 Sage Maaranen Salt Lake City, UT 5. Female 1. Women's 30-34 20. Sprint Start 03:57.3
22. 283 Marette Green Salt Lake City, UT 6. Female 2. Women's 35-39 21. Sprint Start 04:01.9
23. 316 McKenna Lee American Fork, UT 7. Female 1. Women's 20-24 22. Sprint Start 04:02.4
24. 411 Tina Willson Salt Lake City, UT 8. Female 1. Women's 40-44 23. Sprint Start 04:03.2
25. 388 Alex Stewart Salt Lake City, UT 17. Male 3. Boy's 1-19 24. Sprint Start 04:04.7
26. 421 Haley Johnston 9. Female 2. Women's 20-24 25. Sprint Start 04:05.2
27. 435 Carolyn Desrosiers Park City, UT 10. Female 3. Women's 35-39 26. Sprint Start 04:06.6
28. 407 Linnea Wheeler Morgan, UT 11. Female 1. Women's 45-49 27. Sprint Start 04:13.2
29. 251 Mitchell Crane Provo, UT 18. Male 1. Men's 20-24 28. Sprint Start 04:14.9
30. 352 Bridger Pennington Orem, UT 19. Male 5. Men's 25-29 29. Sprint Start 04:15.3
31. 349 Gretchen O'Neill Boise, ID 12. Female 1. Women's 25-29 30. Sprint Start 04:18.4
32. 330 Kristi Mathews Hill Afb, UT 13. Female 2. Women's 25-29 31. Sprint Start 04:21.3
33. 275 James Gatto Heber City, UT 20. Male 1. Men's 60-64 32. Sprint Start 04:23.2
34. 277 Preston Gibbs Roosevelt, UT 21. Male 5. Men's 45-49 33. Sprint Start 04:36.6
35. 226 Christina Arvidson Ogden, UT 14. Female 2. Women's 30-34 34. Sprint Start 04:42.5
36. 198 Lindsay Swenson West Jordan, UT 15. Female 4. Women's 35-39 35. Sprint Start 04:47.0
37. 308 Erica King Boise, ID 16. Female 3. Women's 25-29 36. Sprint Start 04:49.3
38. 403 Travis Walker Ivins, UT 22. Male 3. Men's 30-34 37. Sprint Start 04:49.8
39. 77 Morgan Dunford Farmington, UT 23. Male 6. Men's 25-29 38. Sprint Start 04:51.1
40. 303 Ashley Jones Orem, UT 17. Female 4. Girl's 1-19 39. Sprint Start 04:53.0
41. 273 Sebastian Garcia Riverton, UT 24. Male 7. Men's 25-29 40. Sprint Start 04:56.4
42. 224 James Ansite Park City, UT 25. Male 1. Men's Clydesdale 41. Sprint Start 04:58.9
43. 431 MARY DAY Riverton, UT 18. Female 2. Women's 40-44 42. Sprint Start 04:59.1
44. 286 Perry Hacker Salt Lake City, UT 26. Male 2. Men's 55-59 43. Sprint Start 05:07.2
45. 346 Alexandra Nielsen Layton, UT 19. Female 3. Women's 30-34 44. Sprint Start 05:07.6
46. 263 Jon Duffy Orem, UT 27. Male 3. Men's 55-59 45. Sprint Start 05:10.5
47. 412 Curtis Yanish Pinedale, WY 28. Male 6. Men's 45-49 46. Sprint Start 05:11.4
48. 398 Janessa Topham Clearfield, UT 20. Female 3. Women's 20-24 47. Sprint Start 05:14.1
49. 236 Sean Brown Highland, UT 29. Male 2. Men's Clydesdale 2. Penalty Sprint 05:14.9
50. 297 Spencer Aarron Horrocks Horrocks Syracuse, UT 30. Male 4. Men's 30-34 48. Sprint Start 05:15.4
50. 336 Aaron Miles Ogden, UT 30. Male 4. Men's 30-34 48. Sprint Start 05:15.4
52. 351 Patrick Patno Salt Lake City, UT 32. Male 7. Men's 45-49