3A Girl's 5K: Overall
3rd Mile

Place Bib Name Year Team Time Score  
1. 375 Cadence Kasprick So 1. Grand County High School 06:31.3 1
2. 501 Ethan Stevens So 1. Juan Diego CHS 06:42.4 2
3. 687 Clara Compton Jr 1. Morgan HS 06:45.7 3
4. 1226 Jaylee Jenkins Fr 1. Union HS 06:47.0 4
5. 159 Lydia Forsyth So 1. Canyon View HS 06:47.8 5
6. 275 Paige Curtis Jr 1. Delta HS 06:48.3
7. 175 Beverly Lancaster So 1. Carbon HS 06:50.1 6
8. 803 Donna Gonzalez Jr 1. Ogden HS 06:52.1 7
9. 804 Isabella Gray Fr 2. Ogden HS 06:56.4 8
10. 610 Sadie Nielsen So 1. Manti HS 06:57.7 9
11. 1141 Isabelle McCullough Fr 1. Summit Academy 06:58.7 10
12. 800 Kaitlyn Blackham So 3. Ogden HS 07:01.4 11
13. 690 Ella Stevenson Sr 2. Morgan HS 07:02.8 12
14. 174 Ambree Jones So 2. Carbon HS 07:03.2 13
15. 805 Charlize Herrera Jr 4. Ogden HS 07:03.5 14
16. 374 Ainsleigh Kasprick Fr 2. Grand County High School 07:06.6 15
17. 604 Keltsy Fowles Jr 2. Manti HS 07:08.3 16
18. 606 Helen Grover Fr 3. Manti HS 07:10.8 17
19. 1142 Madisyn Moser Sr 2. Summit Academy 07:12.6 18
20. 157 Isabell Daynes Sr 2. Canyon View HS 07:15.5 19
21. 171 Lindsie Fausett Jr 3. Carbon HS 07:16.2 20
22. 176 Sophia Taylor So 4. Carbon HS 07:18.6 21
23. 173 Ellie Hanson So 5. Carbon HS 07:21.1 22.5
23. 498 Isabella Pickers So 2. Juan Diego CHS 07:21.1 22.5
25. 156 Jane Brown Fr 3. Canyon View HS 07:21.9 24
26. 393 Bethany Swallom Jr 1. Grantsville HS 07:22.7 25
27. 749 Rachael Jones Sr 1. North Sanpete HS 07:22.9 26
28. 945 Emerson Winn Jr 1. Real Salt Lake Academy HS 07:23.1
29. 170 Ada Bradford So 6. Carbon HS 07:23.3 27
30. 806 Ruth Larsen So 5. Ogden HS 07:24.8 28
31. 944 Sydney Peck Sr 2. Real Salt Lake Academy HS 07:25.2
32. 685 Bailey Beckstrom Jr 3. Morgan HS 07:25.8 29
33. 161 Lara Sorensen So 4. Canyon View HS 07:26.2 30
34. 172 Mariah George Fr 7. Carbon HS 07:26.3 31
35. 746 Aubry Cook Sr 2. North Sanpete HS 07:27.6 32
36. 376 Mackenzie Mayer So 3. Grand County High School 07:28.7 33
37. 158 Lucy Eckley Fr 5. Canyon View HS 07:29.0 34
38. 488 Nataya Day Fr 1. Juab HS 07:29.1
39. 686 Melanie Bybee Jr 4. Morgan HS 07:29.7 35
40. 689 Kate Heywood Sr 5. Morgan HS 07:33.0 36
41. 514 Anna-Lece Macklyn Sr 1. Judge Memorial CHS 07:33.1 37
42. 321 Adaley Lester Sr 1. Emery HS 07:34.2
43. 162 Tamra Ware Sr 6. Canyon View HS 07:38.4 38
44. 1230 Mattie Richens Fr 2. Union HS 07:38.5 39
45. 1231 Naomi Wells Jr 3. Union HS 07:38.6 40
46. 80 Lundi Ferrier Fr 1. Ben Lomond HS 07:39.6
47. 750 Jocelyn Stewart So 3. North Sanpete HS 07:41.0 41
48. 609 Aireal Mower Sr 4. Manti HS 07:41.1 42
49. 160 DaKota Hollingshead Sr 7. Canyon View HS 07:43.0 43
50. 389 Patience Garcia Jr 2. Grantsville HS 07:44.9 44
51. 745 Madelyn Christensen Jr 4. North Sanpete HS 07:45.2 45.5
51. 688 Brekyn Gossling Fr 6. Morgan HS 07:45.2 45.5
53. 607 Isabella Knudsen Jr 5. Manti HS 07:47.6 47
54. 391 Ellie Lowery Sr 3. Grantsville HS 07:50.2 48
55. 801 Malyn Eliason Fr 6. Ogden HS 07:51.6 49
56. 81 Leslie Torres Sr 2. Ben Lomond HS 07:51.7
57. 691 Alexis Weiers Jr 7. Morgan HS 07:52.3 50
58. 802 Gem Garner Jr 7. Ogden HS 07:52.7 51
59. 1140 Lila Knight Fr 3. Summit Academy 07:53.2 52
60. 516 Ella Still Fr 2. Judge Memorial CHS 07:56.1 53
61. 79 Lola Barkema Fr 3. Ben Lomond HS 07:56.8
62. 605 Kaylee Gowans Jr 6. Manti HS 07:58.3 54
63. 748 Maddie Johansen Fr 5. North Sanpete HS 08:00.1 55
64. 377 Amelia McKay So 4. Grand County High School 08:05.6 56
65. 500 Allie Sloan So 3. Juan Diego CHS 08:05.9 57
66. 608 Cami Merrill So 7. Manti HS 08:10.2 58
67. 935 Keana Overman Jr 1. Providence Hall 08:10.9
68. 379 Jayde Young Fr 5. Grand County High School 08:13.6 59
69. 276 Brynnleigh Goodwin Jr 2. Delta HS 08:18.9
70. 747 Tylee Henrie Jr 6. North Sanpete HS 08:19.8 60
71. 320 Kallee Lake Fr 2. Emery HS 08:20.4
72. 499 Maude Poirier So 4. Juan Diego CHS 08:21.0 61
73. 502 Olivia Young So 5. Juan Diego CHS 08:21.3 62
74. 511 Myriam Cortez Jr 3. Judge Memorial CHS 08:25.6 63
75. 392 Erin Petersen Sr 4. Grantsville HS 08:26.9 64
76. 1227 Emily Keel So 4. Union HS 08:34.5 65
77. 512 Makiah Macey Sr 4. Judge Memorial CHS 08:37.3 66
78. 510 Kalli Bo So 5. Judge Memorial CHS 08:42.4 67
79. 496 Domiona Marine Fr 6. Juan Diego CHS 08:46.2 68
80. 1228 Shailie Lazenby Fr 5. Union HS 09:03.5 69
81. 1229 Emily Perkins Jr 6. Union HS 09:04.1 70
82. 388 Aliyah Fuentes Jr 5. Grantsville HS 09:05.3 71.5
82. 1232 Natasha Yost So 7. Union HS 09:05.3 71.5
84. 515 Ashtyn Mudge Sr 6. Judge Memorial CHS 09:08.0 73
85. 390 Valentina Gonzalez Jr 6. Grantsville HS 09:08.9 74
86. 1139 Vivian Fehrenbach So 4. Summit Academy 09:15.7 75
87. 513 Caroline Mackey Jr 7. Judge Memorial CHS 09:16.8 76
88. 387 Challis Anderson So 7. Grantsville HS 09:31.2 77
89. 1138 Viviana Diaz Sanchez Sr 5. Summit Academy 09:33.4 78
90. 497 Nicole Merhi Jr 7. Juan Diego CHS 09:36.1 79
91. 1137 Isabella Carmona So 6. Summit Academy 09:36.6 80
92. 373 Lorena Johnson Sr 6. Grand County High School 10:09.8 81
93. 378 Bella Welch Sr 7. Grand County High School 10:15.1 82
94. 1143 Keilah van Hees Jr 7. Summit Academy 12:22.9 83
DNF. 744 Mari Briggs So North Sanpete HS
DNS. 319 Kallee Cook Jr Emery HS

Team Results

Place Team Places Score
1. Ogden HS 7,  8,  11,  14,  28,  (49),  (51) 68
2. Carbon HS 6,  13,  20,  21,  22.5,  (27),  (31) 82.5
3. Canyon View HS 5,  19,  24,  30,  34,  (38),  (43) 112
4. Morgan HS 3,  12,  29,  35,  36,  (45.5),  (50) 115
5. Manti HS 9,  16,  17,  42,  47,  (54),  (58) 131
6. Grand County High School 1,  15,  33,  56,  59,  (81),  (82) 164
7. North Sanpete HS 26,  32,  41,  45.5,  55,  (60)   199.5
8. Juan Diego CHS 2,  22.5,  57,  61,  62,  (68),  (79) 204.5
9. Union HS 4,  39,  40,  65,  69,  (70),  (71.5) 217
10. Summit Academy 10,  18,  52,  75,  78,  (80),  (83) 233
11. Grantsville HS 25,  44,  48,  64,  71.5,  (74),  (77) 252.5
12. Judge Memorial CHS 37,  53,  63,  66,  67,  (73),  (76) 286