3A Boy's 5K: Overall
2nd Mile

Place Bib Name Year Team Time Score  
1. 1224 Paul Squire Jr 1. Union HS 05:18.9 1
2. 793 Jack Blodgett Jr 1. Ogden HS 05:19.1 2
3. 961 Richard Crane Jr 1. Richfield HS 05:19.4 3
4. 1219 Jett Davenport Sr 2. Union HS 05:20.4 4
5. 315 Jess Christiansen Sr 1. Emery HS 05:23.0 5
6. 797 Jake Peterson Sr 2. Ogden HS 05:24.2 6
7. 165 Kobe Cruz Sr 1. Carbon HS 05:29.3 7
8. 1220 Cameron Hollobaugh Sr 3. Union HS 05:30.8 8
9. 964 Tyler Saunders Sr 2. Richfield HS 05:35.5 9
10. 960 Cannon Anderson Sr 3. Richfield HS 05:36.0 10
11. 372 Arthur Hawks Sr 1. Grand County High School 05:38.2
12. 799 Coby Wight Jr 3. Ogden HS 05:39.3 11
13. 316 Camdon Larsen So 2. Emery HS 05:39.4 12
14. 794 Sean Feeny Sr 4. Ogden HS 05:40.6 13
15. 1136 Stewart Woodward So 1. Summit Academy 05:41.0
16. 796 Carter Parsons Jr 5. Ogden HS 05:41.4 14
17. 1377 Bryce Montgomery Jr 6. Ogden HS 05:43.7 15
18. 798 Thomas Stark Jr 7. Ogden HS 05:44.1 16
19. 494 Patrick Reilly Jr 1. Juan Diego CHS 05:45.0 17
20. 966 Carson Utley Sr 4. Richfield HS 05:47.7 18
21. 40 Aidan Anderson Jr 1. American Leadership Acad 05:47.9
22. 169 Braxton Ware Jr 2. Carbon HS 05:49.3 19
23. 1223 Aften Richens So 4. Union HS 05:49.4 20
24. 683 Ej Lee Fr 1. Morgan HS 05:49.6 21
25. 318 Merritt Meccariello Jr 3. Emery HS 05:50.4 22
26. 740 Tezra Fisk Jr 1. North Sanpete HS 05:50.8 23
26. 274 Gage Smith Jr 1. Delta HS 05:50.8
28. 163 Garrett Black Jr 3. Carbon HS 05:51.0 24
29. 602 Trevor Taggart Jr 1. Manti HS 05:51.7 25
30. 166 Nathan Engar Jr 4. Carbon HS 05:53.1 26
31. 603 Tyler Taggart Jr 2. Manti HS 05:53.7 27
32. 684 Josh Nicolaides Jr 2. Morgan HS 05:54.2 28
33. 154 Preston Haycock Jr 1. Canyon View HS 05:55.8
34. 495 Gabe Woods So 2. Juan Diego CHS 05:57.6 29
35. 489 Shepherd Foy Fr 3. Juan Diego CHS 05:58.1 30
36. 508 Atticus Richardson Sr 1. Judge Memorial CHS 05:59.0 31
37. 168 Bradley Sweeney Fr 5. Carbon HS 05:59.3 32
38. 41 Trevor Anderson Fr 2. American Leadership Acad 05:59.5
39. 597 Josiah Carter Sr 3. Manti HS 05:59.9 33
40. 503 Tyler Bissett Sr 2. Judge Memorial CHS 06:00.1 34
41. 962 Mitchell Goold Jr 5. Richfield HS 06:00.6 35
42. 312 Byron Christiansen Sr 4. Emery HS 06:00.8 36
43. 381 Blake Bunderson Jr 1. Grantsville HS 06:01.1 37
44. 384 Isaac Nordgren Fr 2. Grantsville HS 06:02.2 38
45. 679 Samuel Edwards Jr 3. Morgan HS 06:02.4 40
45. 680 Dylan Gines Jr 3. Morgan HS 06:02.4 40
45. 167 Easton Humes So 6. Carbon HS 06:02.4 40
48. 386 John Ussing Jr 3. Grantsville HS 06:02.6 42
49. 385 Connor Paxman Sr 4. Grantsville HS 06:03.1 43
50. 1222 Anthony Pedockie Sr 5. Union HS 06:03.2 44
51. 601 Kyle Steinfeldt So 4. Manti HS 06:03.8 45
52. 314 Jack Christiansen So 5. Emery HS 06:04.2 46
53. 930 Gage Jacobson Sr 1. Providence Hall 06:04.4 47
54. 963 Keenan Janke Sr 6. Richfield HS 06:05.2 48
55. 273 Daniel Christensen Fr 2. Delta HS 06:05.4
56. 598 Tyler Norris So 5. Manti HS 06:06.8 49
57. 1376 James Costello Jr 6. Union HS 06:07.2 50
58. 317 Dillan Larsen Fr 6. Emery HS 06:08.0 51
59. 487 Talmage Day Jr 1. Juab HS 06:08.2
60. 164 Pierce Bryner Sr 7. Carbon HS 06:08.7 52
61. 1221 Traven Miller Jr 7. Union HS 06:09.0 53
62. 929 Aadi Garg So 2. Providence Hall 06:09.5 54
63. 682 Tyson Keller Sr 5. Morgan HS 06:11.5 55
64. 738 Ryland Cook Jr 2. North Sanpete HS 06:13.5 56
65. 490 Hobie Hodlmair So 4. Juan Diego CHS 06:13.6 57
66. 383 Carter Killian Sr 5. Grantsville HS 06:14.0 58
67. 678 Brooks Anderton So 6. Morgan HS 06:14.9 59
68. 77 Gavin Cox Jr 1. Ben Lomond HS 06:19.2
69. 491 Curran Madden So 5. Juan Diego CHS 06:19.3 60
70. 155 Ty Jessen Jr 2. Canyon View HS 06:19.4
71. 313 Hayden Christiansen Fr 7. Emery HS 06:19.5 61
72. 737 Wyatt Bailey Fr 3. North Sanpete HS 06:22.0 62
73. 1098 Anthony Powell Sr 1. South Summit HS 06:22.1
74. 506 Samuel Hazel Sr 3. Judge Memorial CHS 06:22.3 63
75. 965 Daxton Tait So 7. Richfield HS 06:23.5 64
76. 492 Emmy Martinez Sr 6. Juan Diego CHS 06:24.7 65
77. 509 Noah Tebben So 4. Judge Memorial CHS 06:25.8 66
78. 681 Carter Hale Jr 7. Morgan HS 06:26.5 67
79. 600 Lowe Rasmussen So 6. Manti HS 06:27.4 68
80. 78 Tysen Marshall Sr 2. Ben Lomond HS 06:32.7
81. 931 Ben Mantyla Jr 3. Providence Hall 06:33.6 69
82. 493 Connor Orges So 7. Juan Diego CHS 06:33.8 70
83. 504 Paul Florence Sr 5. Judge Memorial CHS 06:34.0 71
84. 382 Gabe Hill Sr 6. Grantsville HS 06:35.1 72
85. 599 Ryan Peterson Jr 7. Manti HS 06:35.4 73
86. 932 Joel Rose So 4. Providence Hall 06:35.6 74
87. 934 Noah Tsubaki So 5. Providence Hall 06:37.5 75
88. 505 Talon Grantz So 6. Judge Memorial CHS 06:52.3 76
89. 933 Gavin Smith So 6. Providence Hall 06:53.7 77
90. 741 Jerry Jones So 4. North Sanpete HS 06:55.1 78
91. 928 Miles Ashby Sr 7. Providence Hall 06:56.6 79
92. 507 Jonathan Petrogeorge So 7. Judge Memorial CHS 07:03.0 80
93. 380 Bryson Bowers Sr 7. Grantsville HS 07:03.1 81
94. 739 Josh Cox Jr 5. North Sanpete HS 07:30.3 82
95. 743 Wayde Smith So 6. North Sanpete HS 07:46.0 83
96. 742 Thayne Smith Jr 7. North Sanpete HS 08:03.0 84

Team Results

Place Team Places Score
1. Ogden HS 2,  6,  11,  13,  14,  (15),  (16) 46
2. Richfield HS 3,  9,  10,  18,  35,  (48),  (64) 75
3. Union HS 1,  4,  8,  20,  44,  (50),  (53) 77
4. Carbon HS 7,  19,  24,  26,  32,  (40),  (52) 108
5. Emery HS 5,  12,  22,  36,  46,  (51),  (61) 121
6. Manti HS 25,  27,  33,  45,  49,  (68),  (73) 179
7. Morgan HS 21,  28,  40,  40,  55,  (59),  (67) 184
8. Juan Diego CHS 17,  29,  30,  57,  60,  (65),  (70) 193
9. Grantsville HS 37,  38,  42,  43,  58,  (72),  (81) 218
10. Judge Memorial CHS 31,  34,  63,  66,  71,  (76),  (80) 265
11. North Sanpete HS 23,  56,  62,  78,  82,  (83),  (84) 301
12. Providence Hall 47,  54,  69,  74,  75,  (77),  (79) 319