3A Boy's 5K: Overall
at Mile 2

Place Bib Name Year Team Time Score  
1. 793 Jack Blodgett Jr 1. Ogden HS 10:19.9 1
2. 1224 Paul Squire Jr 1. Union HS 10:20.3 2
3. 961 Richard Crane Jr 1. Richfield HS 10:20.8 3
4. 1219 Jett Davenport Sr 2. Union HS 10:21.7 4
5. 315 Jess Christiansen Sr 1. Emery HS 10:29.0 5
6. 797 Jake Peterson Sr 2. Ogden HS 10:40.3 6
7. 960 Cannon Anderson Sr 2. Richfield HS 10:42.0 7
8. 165 Kobe Cruz Sr 1. Carbon HS 10:42.9 8
9. 964 Tyler Saunders Sr 3. Richfield HS 10:43.0 9
10. 1220 Cameron Hollobaugh Sr 3. Union HS 10:44.0 10
11. 40 Aidan Anderson Jr 1. American Leadership Acad 10:55.1
12. 316 Camdon Larsen So 2. Emery HS 10:56.3 11
13. 799 Coby Wight Jr 3. Ogden HS 11:03.6 12
14. 1136 Stewart Woodward So 1. Summit Academy 11:04.0
15. 372 Arthur Hawks Sr 1. Grand County High School 11:06.1
16. 1223 Aften Richens So 4. Union HS 11:06.5 13
17. 603 Tyler Taggart Jr 1. Manti HS 11:07.6 14
18. 494 Patrick Reilly Jr 1. Juan Diego CHS 11:07.8 15
19. 794 Sean Feeny Sr 4. Ogden HS 11:08.4 16
20. 796 Carter Parsons Jr 5. Ogden HS 11:10.2 17
21. 684 Josh Nicolaides Jr 1. Morgan HS 11:12.1 18
22. 966 Carson Utley Sr 4. Richfield HS 11:15.0 19
23. 740 Tezra Fisk Jr 1. North Sanpete HS 11:15.3 20
24. 1377 Bryce Montgomery Jr 6. Ogden HS 11:15.6 21
25. 274 Gage Smith Jr 1. Delta HS 11:15.9
26. 798 Thomas Stark Jr 7. Ogden HS 11:16.1 22
27. 318 Merritt Meccariello Jr 3. Emery HS 11:17.2 23
28. 163 Garrett Black Jr 2. Carbon HS 11:18.3 24
29. 169 Braxton Ware Jr 3. Carbon HS 11:18.5 25
30. 683 Ej Lee Fr 2. Morgan HS 11:21.8 26.5
30. 602 Trevor Taggart Jr 2. Manti HS 11:21.8 26.5
32. 166 Nathan Engar Jr 4. Carbon HS 11:24.1 28
33. 167 Easton Humes So 5. Carbon HS 11:31.0 29
34. 962 Mitchell Goold Jr 5. Richfield HS 11:31.2 30
35. 314 Jack Christiansen So 4. Emery HS 11:31.5 31
36. 312 Byron Christiansen Sr 5. Emery HS 11:31.6 32
37. 508 Atticus Richardson Sr 1. Judge Memorial CHS 11:31.8 33
38. 503 Tyler Bissett Sr 2. Judge Memorial CHS 11:33.8 34
39. 597 Josiah Carter Sr 3. Manti HS 11:34.3 35
40. 679 Samuel Edwards Jr 3. Morgan HS 11:34.8 36
41. 487 Talmage Day Jr 1. Juab HS 11:35.0
41. 601 Kyle Steinfeldt So 4. Manti HS 11:35.0 37
43. 164 Pierce Bryner Sr 6. Carbon HS 11:36.9 38.5
43. 963 Keenan Janke Sr 6. Richfield HS 11:36.9 38.5
45. 384 Isaac Nordgren Fr 1. Grantsville HS 11:39.1 40
46. 495 Gabe Woods So 2. Juan Diego CHS 11:39.2 41
47. 680 Dylan Gines Jr 4. Morgan HS 11:39.5 42
48. 386 John Ussing Jr 2. Grantsville HS 11:39.8 43
49. 381 Blake Bunderson Jr 3. Grantsville HS 11:39.9 44
50. 489 Shepherd Foy Fr 3. Juan Diego CHS 11:40.0 45
51. 385 Connor Paxman Sr 4. Grantsville HS 11:40.5 46
52. 930 Gage Jacobson Sr 1. Providence Hall 11:42.2 47
53. 168 Bradley Sweeney Fr 7. Carbon HS 11:43.1 48
54. 1222 Anthony Pedockie Sr 5. Union HS 11:43.5 49
55. 317 Dillan Larsen Fr 6. Emery HS 11:44.4 50
56. 273 Daniel Christensen Fr 2. Delta HS 11:45.0
57. 41 Trevor Anderson Fr 2. American Leadership Acad 11:45.7
58. 154 Preston Haycock Jr 1. Canyon View HS 11:46.4
59. 929 Aadi Garg So 2. Providence Hall 11:47.6 51
60. 1376 James Costello Jr 6. Union HS 11:47.8 52
61. 1221 Traven Miller Jr 7. Union HS 11:49.2 53
62. 598 Tyler Norris So 5. Manti HS 11:50.8 54
63. 738 Ryland Cook Jr 2. North Sanpete HS 11:50.9 55
64. 682 Tyson Keller Sr 5. Morgan HS 11:52.5 56
65. 491 Curran Madden So 4. Juan Diego CHS 11:53.5 57
66. 678 Brooks Anderton So 6. Morgan HS 11:56.2 58
67. 383 Carter Killian Sr 5. Grantsville HS 11:56.8 59
68. 490 Hobie Hodlmair So 5. Juan Diego CHS 11:59.7 60
69. 313 Hayden Christiansen Fr 7. Emery HS 12:00.5 61
70. 155 Ty Jessen Jr 2. Canyon View HS 12:01.9
71. 506 Samuel Hazel Sr 3. Judge Memorial CHS 12:03.5 62
72. 1098 Anthony Powell Sr 1. South Summit HS 12:08.8
73. 681 Carter Hale Jr 7. Morgan HS 12:11.1 63
74. 965 Daxton Tait So 7. Richfield HS 12:11.5 64
75. 77 Gavin Cox Jr 1. Ben Lomond HS 12:13.1
76. 504 Paul Florence Sr 4. Judge Memorial CHS 12:15.5 65
77. 492 Emmy Martinez Sr 6. Juan Diego CHS 12:16.5 66
78. 509 Noah Tebben So 5. Judge Memorial CHS 12:17.5 67
79. 737 Wyatt Bailey Fr 3. North Sanpete HS 12:17.7 68
80. 78 Tysen Marshall Sr 2. Ben Lomond HS 12:19.4
81. 599 Ryan Peterson Jr 6. Manti HS 12:26.0 69
82. 493 Connor Orges So 7. Juan Diego CHS 12:26.1 70
83. 600 Lowe Rasmussen So 7. Manti HS 12:27.3 71
84. 931 Ben Mantyla Jr 3. Providence Hall 12:30.8 72
85. 934 Noah Tsubaki So 4. Providence Hall 12:33.7 73
86. 932 Joel Rose So 5. Providence Hall 12:35.0 74
87. 382 Gabe Hill Sr 6. Grantsville HS 12:35.2 75
88. 741 Jerry Jones So 4. North Sanpete HS 12:57.5 76
89. 507 Jonathan Petrogeorge So 6. Judge Memorial CHS 13:11.6 77
90. 928 Miles Ashby Sr 6. Providence Hall 13:12.5 78
91. 505 Talon Grantz So 7. Judge Memorial CHS 13:15.7 79
92. 933 Gavin Smith So 7. Providence Hall 13:15.8 80
93. 380 Bryson Bowers Sr 7. Grantsville HS 13:30.6 81
94. 743 Wayde Smith So 5. North Sanpete HS 13:41.4 82
95. 739 Josh Cox Jr 6. North Sanpete HS 14:06.5 83
96. 742 Thayne Smith Jr 7. North Sanpete HS 14:51.6 84

Team Results

Place Team Places Score
1. Ogden HS 1,  6,  12,  16,  17,  (21),  (22) 52
2. Richfield HS 3,  7,  9,  19,  30,  (38.5),  (64) 68
3. Union HS 2,  4,  10,  13,  49,  (52),  (53) 78
4. Emery HS 5,  11,  23,  31,  32,  (50),  (61) 102
5. Carbon HS 8,  24,  25,  28,  29,  (38.5),  (48) 114
6. Manti HS 14,  26.5,  35,  37,  54,  (69),  (71) 166.5
7. Morgan HS 18,  26.5,  36,  42,  56,  (58),  (63) 178.5
8. Juan Diego CHS 15,  41,  45,  57,  60,  (66),  (70) 218
9. Grantsville HS 40,  43,  44,  46,  59,  (75),  (81) 232
10. Judge Memorial CHS 33,  34,  62,  65,  67,  (77),  (79) 261
11. North Sanpete HS 20,  55,  68,  76,  82,  (83),  (84) 301
12. Providence Hall 47,  51,  72,  73,  74,  (78),  (80) 317