2A Boy's 5K: Overall
1st Mile

Place Bib Name Year Team Time Score  
1. 653 Michael Ralphs Jr 1. Millard HS 05:09.6 1
2. 1002 Ezra Shilling Rabin Jr 1. Rowland Hall 05:10.7 2
3. 651 Camden Moat Jr 2. Millard HS 05:10.9 3
4. 655 Travis Whitaker So 3. Millard HS 05:14.9 4
5. 776 Josh Rust Jr 1. North Summit HS 05:19.7 5
6. 649 Kaydn Frampton Sr 4. Millard HS 05:20.0 6
7. 760 Keaton Hallows Jr 1. North Sevier HS 05:20.8 7
8. 307 Calder Moon Sr 1. Duchesne HS 05:24.7
9. 759 Tate Goble Sr 2. North Sevier HS 05:27.3 8
10. 652 Ben Ralphs Fr 5. Millard HS 05:27.8 9
11. 999 Evan Jahn Jr 2. Rowland Hall 05:28.3 10
12. 1287 Roman Schlichter Sr 1. Waterford School 05:28.4 11
13. 517 Tyson Brinkerhoff Jr 1. Kanab HS 05:29.2 12.5
13. 1037 Edward Lyman So 1. San Juan HS 05:29.2 12.5
15. 1097 Erick Robinson Fr 1. South Sevier HS 05:29.9
16. 773 Daniel Dudley Sr 2. North Summit HS 05:33.0 14
17. 1001 Zach Selzman Jr 3. Rowland Hall 05:35.1 15
18. 997 Will Cunningham Jr 4. Rowland Hall 05:35.2 16
19. 76 Koby Yardley Jr 1. Beaver HS 05:36.3 17
20. 357 Angel Uribe Sr 1. Freedom Prep Acad 05:37.0 18
21. 583 Isaac Allred Sr 1. Maeser Prep Acad 05:37.3 19
22. 762 Jacob Johnson So 3. North Sevier HS 05:41.6 20
23. 870 Adam Edwards Sr 1. Parowan HS 05:41.8
24. 70 Jason Cardon Sr 2. Beaver HS 05:45.7 21
25. 582 Austin Allred Jr 2. Maeser Prep Acad 05:46.1 22
26. 650 Owen Josse Jr 6. Millard HS 05:46.2 23
27. 1015 Brandon Arbegast Sr 1. Saint Joseph CHS 05:46.9
28. 871 Austin Edwards So 2. Parowan HS 05:47.2
29. 518 Jackson Clark Jr 2. Kanab HS 05:48.5 24
30. 998 Eli Hatton Fr 5. Rowland Hall 05:49.5 25
31. 1286 Kiran Reddy Fr 2. Waterford School 05:51.5 26
32. 72 Jason Kerksiek So 3. Beaver HS 05:52.2 27
33. 763 Braxton MacArt So 4. North Sevier HS 05:52.4 28.5
33. 654 Zach Rawlings Sr 7. Millard HS 05:52.4 28.5
35. 774 Will Evans Jr 3. North Summit HS 05:52.8 30
36. 775 Porter Hone Sr 4. North Summit HS 05:54.4 31
37. 1036 Abram Lyman Fr 2. San Juan HS 05:54.8 32
38. 1035 Logan Keith Fr 3. San Juan HS 05:54.9 33
39. 772 Aiden Anderson Sr 5. North Summit HS 05:55.0 34.5
39. 1039 Toby Ward So 4. San Juan HS 05:55.0 34.5
41. 75 Jonathan Webb Jr 4. Beaver HS 05:55.1 36
42. 1033 Spencer Jensen Sr 5. San Juan HS 05:55.6 37
43. 1034 Daniel Jolley Sr 6. San Juan HS 05:56.1 38
44. 520 Daxton Jones Jr 3. Kanab HS 05:57.1 39
45. 778 Austin White So 6. North Summit HS 05:57.4 40
46. 48 Ethan Archuletta Sr 1. American Prep WV HS 05:58.4
47. 37 Luke Jorgensen Fr 1. American Heritage 06:00.2 41
48. 38 Nathan Schmidt So 2. American Heritage 06:01.1 42
49. 777 Nathaniel Watterson So 7. North Summit HS 06:01.2 43
50. 36 Andrew Fee So 3. American Heritage 06:02.3 44
51. 47 Hector Arce Jr 2. American Prep WV HS 06:03.4
52. 308 Peter Rowley Sr 2. Duchesne HS 06:03.6
53. 309 Walker Young So 3. Duchesne HS 06:04.2
54. 761 Caden Johnson Fr 5. North Sevier HS 06:05.0 45
55. 631 Carter Fair Jr 1. Merit Preparatory Acad 06:05.4
56. 758 Ayden Crane Jr 6. North Sevier HS 06:09.6 46
57. 764 Kamden Saling So 7. North Sevier HS 06:09.8 47
58. 1285 Luke Pead So 3. Waterford School 06:09.9 48
59. 1283 Connor Greally Fr 4. Waterford School 06:10.9 49
60. 1284 Finn Pead Sr 5. Waterford School 06:11.4 50
61. 521 Mason Kimanski So 4. Kanab HS 06:11.9 51
62. 519 Dysen Espinoza Fr 5. Kanab HS 06:12.0 52
63. 522 Logan Little Jr 6. Kanab HS 06:12.2 53
64. 355 Jeff Harvey Jr 2. Freedom Prep Acad 06:15.9 54
65. 1038 Ryan McCullough So 7. San Juan HS 06:16.2 55
66. 73 Austin McIlnay Sr 5. Beaver HS 06:18.2 56
67. 1000 Max Jansen So 6. Rowland Hall 06:18.7 57
68. 632 Talan Jenkins Jr 2. Merit Preparatory Acad 06:18.9
69. 1282 Dylan Dymek Fr 6. Waterford School 06:24.7 58
70. 1003 Milo Thorne Fr 7. Rowland Hall 06:26.2 59
71. 584 Justin Baker Jr 3. Maeser Prep Acad 06:26.4 60.5
71. 587 Andrew Pitcher Sr 3. Maeser Prep Acad 06:26.4 60.5
73. 586 Colin Murphy Jr 5. Maeser Prep Acad 06:26.9 62
74. 353 Gabriel Coletti Jr 3. Freedom Prep Acad 06:27.9 63
75. 523 Nathan Unsworth So 7. Kanab HS 06:29.1 64
76. 34 Sam Barlow Jr 4. American Heritage 06:32.8 65
77. 633 Joseph Wiseman So 3. Merit Preparatory Acad 06:36.8
78. 35 Spencer Crossley Fr 5. American Heritage 06:37.1 66
79. 588 Jackson Smith Jr 6. Maeser Prep Acad 06:37.3 67
80. 585 Scott Gottfredson Sr 7. Maeser Prep Acad 06:37.8 68
81. 1288 Mateusz Stepien Sr 7. Waterford School 06:50.8 69
82. 351 Maxwell Bunnell Fr 4. Freedom Prep Acad 06:51.8 70
83. 39 Tj Sessions Fr 6. American Heritage 06:53.5 71
84. 352 Ezra Chan So 5. Freedom Prep Acad 06:54.0 72
85. 33 Ben Anderson Jr 7. American Heritage 06:55.4 73
86. 71 Amrin Healy Fr 6. Beaver HS 06:55.6 74
87. 354 Jaxon Fergus Jr 6. Freedom Prep Acad 07:05.6 75
88. 356 Ruben Sanchez So 7. Freedom Prep Acad 07:10.4 76
89. 74 Tanner McIlnay So 7. Beaver HS 07:15.7 77

Team Results

Place Team Places Score
1. Millard HS 1,  3,  4,  6,  9,  (23),  (28.5) 23
2. Rowland Hall 2,  10,  15,  16,  25,  (57),  (59) 68
3. North Sevier HS 7,  8,  20,  28.5,  45,  (46),  (47) 108.5
4. North Summit HS 5,  14,  30,  31,  34.5,  (40),  (43) 114.5
5. San Juan HS 12.5,  32,  33,  34.5,  37,  (38),  (55) 149
6. Beaver HS 17,  21,  27,  36,  56,  (74),  (77) 157
7. Kanab HS 12.5,  24,  39,  51,  52,  (53),  (64) 178.5
8. Waterford School 11,  26,  48,  49,  50,  (58),  (69) 184
9. Maeser Prep Acad 19,  22,  60.5,  60.5,  62,  (67),  (68) 224
10. American Heritage 41,  42,  44,  65,  66,  (71),  (73) 258
11. Freedom Prep Acad 18,  54,  63,  70,  72,  (75),  (76) 277