11 - Jeff Swigart Boys Sweepstakes Challenge: Overall
3rd Mile

Place Bib Name Year Team Time Score  
1. 1760 Eyan Turk So 1. Woodcrest Christian 04:53.2 1
2. 1445 Van Filek Sr 1. Santiago HS 04:55.9 2
3. 667 Gabriel Castillo Jr 1. Etiwanda HS 05:03.5 3
4. 1349 Ethan Parcells Jr 1. Rim of the World HS 05:04.5
5. 1443 Dylan DeLoyola Sr 2. Santiago HS 05:08.0 4
6. 339 Daniel Reza So 1. Chaffey HS 05:09.6 5
7. 378 Aidan Gomez Sr 1. Chino Hills HS 05:10.6 6
8. 1047 Benjamin Rippe Jr 1. Norco HS 05:10.7 7
9. 668 Joel Fischer Sr 2. Etiwanda HS 05:11.7 8
10. 638 Jesse Ocampo Sr 1. Elsinore HS 05:17.7
11. 1446 Jace Lay So 3. Santiago HS 05:19.2 9
12. 1230 Logan Ciszek Jr 1. Rancho Cucamonga HS 05:19.8 10
13. 786 Victor Amaro Jr 1. Hesperia HS 05:20.4 11
14. 590 Jude Enriquez Sr 1. Eleanor Roosevelt HS 05:20.6 12
15. 1447 Antonio Olmos Jr 4. Santiago HS 05:21.2 13
16. 1016 Noah Chairez Sr 1. Los Osos HS 05:21.8
17. 1448 Jake Rubalcaba So 5. Santiago HS 05:22.1 14
18. 593 Luke Lopez Fr 2. Eleanor Roosevelt HS 05:22.9 15.5
18. 1234 Dylan Peralta Jr 2. Rancho Cucamonga HS 05:22.9 15.5
20. 208 Biruk Abebe Sr 1. Canyon Springs HS (Moreno Valley) 05:24.1
21. 335 Niko Miramontes Jr 2. Chaffey HS 05:26.7 17
22. 336 John Payne Sr 3. Chaffey HS 05:28.0 18
23. 787 Lewis Argueta Fr 2. Hesperia HS 05:28.4 19.5
23. 1232 Nolan Koopman So 3. Rancho Cucamonga HS 05:28.4 19.5
25. 592 Edgar Haro Sr 3. Eleanor Roosevelt HS 05:28.6 21
26. 1235 Logan Reinhold Sr 4. Rancho Cucamonga HS 05:29.3 22
27. 788 Lorenzo Benam Jr 3. Hesperia HS 05:29.7 23
28. 1046 Connor Lyall Sr 2. Norco HS 05:30.0 24
29. 1231 Diego Herrera Jr 5. Rancho Cucamonga HS 05:31.3 25
30. 376 Rylan Dinneweth Sr 2. Chino Hills HS 05:31.7 26
31. 790 Marc Marallag Sr 4. Hesperia HS 05:33.7 27
32. 1449 Mathew Wakefield Sr 6. Santiago HS 05:35.2 28
33. 594 Kevin Rodulfo Sr 4. Eleanor Roosevelt HS 05:36.0 29
34. 1431 Kyle Sheehan Sr 7. Santiago HS 05:36.3 30
35. 1043 Trajan Cephas So 3. Norco HS 05:37.0 31
36. 1759 Andrew Mouser Fr 2. Woodcrest Christian 05:37.1 32
37. 595 Max Ventura Sr 5. Eleanor Roosevelt HS 05:37.3 33
38. 1758 Nathan Luce Jr 3. Woodcrest Christian 05:38.1 34
39. 1233 Jacob Orta Sr 6. Rancho Cucamonga HS 05:38.5 35
40. 669 Cole Frausto So 3. Etiwanda HS 05:40.3 36
41. 591 Luis Esparza Sr 6. Eleanor Roosevelt HS 05:40.6 37
42. 1044 Micheal Dunn So 4. Norco HS 05:42.1 38
43. 381 Seth Romero Sr 3. Chino Hills HS 05:42.8 39
44. 379 Ethan McGarry Jr 4. Chino Hills HS 05:43.9 40
45. 849 Timothy Lyons Jr 1. John W North HS 05:44.5
46. 672 Jack Patschull Sr 4. Etiwanda HS 05:45.7 41
47. 337 Junior Perez So 4. Chaffey HS 05:45.9 42
48. 751 Nolan Torres Jr 1. Granite Hills HS 05:47.7
49. 792 Juan Zendejas Sr 5. Hesperia HS 05:47.9 43
50. 1755 Wyatt Elliott So 4. Woodcrest Christian 05:49.7 44
51. 673 Shawn Waltman Sr 5. Etiwanda HS 05:50.7 45
52. 1229 Aaron Armijo So 7. Rancho Cucamonga HS 05:55.9 46
53. 382 Maximilian Stone Jr 5. Chino Hills HS 05:56.2 47
54. 334 Jacob Diaz Jr 5. Chaffey HS 05:57.5 48
55. 848 Micheal Camou Jr 2. John W North HS 05:58.3
56. 338 Brandon Raad So 6. Chaffey HS 06:02.2 49
57. 1756 Henry Gfeller So 5. Woodcrest Christian 06:04.3 50
58. 670 Noah Gordon Sr 6. Etiwanda HS 06:06.4 51
59. 791 Roberto Michel So 6. Hesperia HS 06:08.7 52
60. 671 Robert Lopez Sr 7. Etiwanda HS 06:09.4 53
61. 380 Jack Pusztai Sr 6. Chino Hills HS 06:11.2 54
62. 789 Roberto Granados Jr 7. Hesperia HS 06:18.4 55
63. 1048 Justin Shifflet So 5. Norco HS 06:25.6 56
64. 1757 Noah Lambert Fr 6. Woodcrest Christian 06:36.8 57

Team Results

Place Team Places Score
1. Santiago HS 2,  4,  9,  13,  14,  (28),  (30) 42
2. Rancho Cucamonga HS 10,  15.5,  19.5,  22,  25,  (35),  (46) 92
3. Eleanor Roosevelt HS 12,  15.5,  21,  29,  33,  (37)   110.5
4. Hesperia HS 11,  19.5,  23,  27,  43,  (52),  (55) 123.5
5. Chaffey HS 5,  17,  18,  42,  48,  (49)   130
6. Etiwanda HS 3,  8,  36,  41,  45,  (51),  (53) 133
7. Norco HS 7,  24,  31,  38,  56     156
8. Chino Hills HS 6,  26,  39,  40,  47,  (54)   158
9. Woodcrest Christian 1,  32,  34,  44,  50,  (57)   161